Atraktivní stínicí designové prvky

Účinným estetickým faktorem na domu či bytě jsou okenní doplňky, u kterých lze vybírat z velkého počtu barev, moderního stylu i různých materiálů. Nestojí majlant a vytvoří atraktivní vzhled vašeho domu.
Pro zastínění interiéru je možné využít několik druhů výrobků a slouží především k redukci slunečního záření a hluku z okolí. V současné době je zastínění také důležitým dekorativním prvkem. Před vloupáním, sluncem a hlukem chrání exteriérové rolety, které slouží jako ochrana soukromí i jako tepelná izolace. Mohou snižovat spotřebu energie sloužící k vytápění domů až o jednu třetinu.
Předokenní roletový systém je sestaven ze tří částí, a to vodicích lišt, boxu a roletového pancíře. Box může být instalován ve zdi, kdy je vhodný pro novostavby nebo může být namontován později na jakékoliv okno z venku, a tím nezasahuje do stávajícího stavebního otvoru. Dále je možné namontovat rolety do roletového překladu.
Podstatnou vlastností u rolet je materiál, ze kterého jsou vyrobeny lamely. Je možné vybírat z materiálu jako je plast, dřevo duralové stříkané profily. Pro minimální únik tepla a maximální izolace světla a hluku je dobré sáhnout po hliníkových lamelách. Pří stažení vybuduje roletový systém odolné brnění, jež není jednoduché poškodit.
Mezi populární venkovní zastínění patří již několik let žaluzie. Zabraňují přehřívání pokoje, poskytují regulaci světla a zadržují sluneční světlo před vstupem do místnosti. Jejich údržba je rychlá apraktická. K úklidu postačí vlhký hadr.
Důvody k zastínění oken patří ochrana zdraví obyvatel bytu před sluncem, zabránění úniku tepla v zimních měsících, zamezení zvědavým pohledům z okolí, dekorace interiéru i exteriéru, ochrana rostli před přehřátím.