Moderní funkcionalistická vila

Stavebník postavil dům, u kterého nebyla jasné, zda se jedná o novostavbu či prvorepublikovou funkcionalistickou vilu.
Funkcionalistické vily s terasami na sever, podstatnými teplotními ztrátami ve své době představovaly architektonickou revoluci. Novostavba spojila výtvarné a filozofické prvky architektury třicátých let spolu s moderní technologií. Vznikla speciální stavba oplývající funkcionalistickým vzhledem a moderním pohodlím. Předlohou byly brněnské funkcionalistické vily. Rodinná vila byla navrhnuta na základě funkcionalistických tradic včetně interiérového prostorového řešení. Objekt byl rozdělen na soukromou zónu s relaxačním pásmem a společenskou zónu. Vše bylo řešeno tak, aby jedna zóny nepronikala do druhé a navzájem se nerušily.
Vila se nachází ve svahu a je lokalizována na jih. Ve vstupním patře se nachází garáž, knihovna, kuchyň, jídelna, hala a obývací pokoj. Ze vstupní haly se dostaneme na schodiště do přízemního patra, kde mohou být ubytování hosté. Dále zde najdeme ložnici, šatnu spojenou s koupelnou a pracovnu. Všechny místnosti sloužící k bydlení jsou vybaveny francouzskými okny směřující na terasu s bazénem. Nejvyšší podlaží náleží relaxační zóně, kdy je pokoj proskleny a umožňuje tak pořádný výhled na okolí.
Vila je postavena z moderních keramických tvárnic a je kontaktně zateplena, okna mají trvanlivé hliníkové rámy s tepelně izolačními trojskly, terasa je tvořena kamennou a betonovou dlažbou na podložkách. Vytápění má na starost úsporné tepelné čerpadlo a klimatizace.
Pokud si chcete pořídit také luxusní dům, kontaktuje nás na webových stránkách Luxent.cz.