Nájemní bydlení a investování do realit

Nájemní bydlení a investování do realit

Zároveň ale na druhou stranu jsou ceny na trhu s nemovitostmi velmi zajímavé, a tak naopak movitější z nás často velmi vážně zvažují, jestli se vyplatí mít peníze uložené v bance – když mohou za aktuální a velmi výhodné ceny pořídit byty a domy jako investici. U domů a bytů je možné v dohledné době očekávat zajímavé zhodnocení. Je téměř jisté, že po zlepšení celkového ekonomického klimatu, příznivé makroekonomické prognózy se začínají objevovat, opět nastane na realitním trhu vyšší poptávka po nemovitostech. A jak říkají základní ekonomické poučky – ruku v ruce s touto situací budeme moci očekávat růst cen nemovitostí i zhodnocení případných investic.

Kdo si proto pořídí reality za současné příznivé ceny, může se těšit na poměrně zajímavé zhodnocení – a navíc mu začne ihned nabíhat poměrně slušný výnos díky pronajímání takové nemovitosti. O tom, jak začíná být trh s nájemním bydlením zajímavý, svědčí mimo jiné skutečnost, že také někteří developeři začínají na trhu s nájemním bydlením působit a část svých projektů nenabízejí jako doposud k prodeji, ale k pronájmu. A to, co bylo dříve vnímáno jako zátěž – tedy že je byt určený k prodeji již obsazen nájemníkem, se často stává výhodou.

Pro zájemce, kteří chtějí pořídit nemovitost jako investici, totiž není nic zajímavějšího, než když byt či dům začne přinášet peníze hned od prvního dne. A něco takového platí právě v případě pořízení nemovitostí s platícím nájemníkem. Tomu, kdo si pořídí reality s očekáváním zisku, totiž odbudou starosti se sháněním nájemníků a výnos začne přicházet opravdu od prvního dne vlastnictví.