Pořízení nového bytu vyjde v Česku draho

Chcete si pořídit naprosto nový byt v nově postaveném baráku? Počítejte, že si v Česku připlatíte. Nové byty jsou zde nejdražší ve střední Evropě. Jejich ceny se průměrně pohybují okolo 1186 eur, tedy zhruba 33 000 korun za metr čtvereční, což je největší částka ve střední Evropě. V Maďarsku mají nejlevnější byty, a to 917 eur zhruba 25 172 korun za metr čtvereční.
V Polsku stály nové byty kolem 1101 eur, tedy 30 224 korun. V Rusku je cena nový bytů o něco málo nižší než v Česku, v přepočtu okolo 32 000 korun. Naprosto nejdražší byty jsou k zakoupení ve Francii a Velké Británii, kde tržní cena je necelých 4000 eur, v přepočtu 109 800 korun za metr čtvereční. Hodnota bytů je výrazně ovlivněna lokalitou, mezi nejdražší náleží hlavní města. V Praze jsou ceny bytů dvojnásobné oproti celorepublikovému průměru. Obdobná situace je Hamburku, Paříži či Londýně.
Naše hlavní město Praha je rovněž nejdražší v porovnání s okolními hlavními městy. Cena bytu za metr čtvereční v Praze je srovnatelná s hlavním městem Španělska Madridem, kde za poslední dobu došlo k mírnému zmrazení.
Mezi nejdražší města na pořízení nemovitosti v Evropě patří Paříž a Londýn. Naopak nejlevnější pořízení bytu je ve městech Lisabon, Budapešť a Varšava.
Jestliže si přejete pořídit nový luxusní byt nejen v České republice, kontaktujte specialisty v oboru Luxent.cz.