Luxent chce realizovat vlastní developerské projekty – zakládá nemovitostní fond Luxent Capital Fund

Skupina Luxent, jejímž základním pilířem je realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties, se chce pustit do developmentu vlastních projektů. Pro jejich financování, tedy bezpečné investování do kvalitních prémiových nemovitostí, zakládá neveřejný nemovitostní fond spravovaný společností Luxent Capital Funds.

Luxent chce realizovat vlastní developerské projekty – zakládá nemovitostní fond Luxent Capital Fund

Skupina Luxent, jejímž základním pilířem je realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties, se chce pustit do developmentu vlastních projektů. Pro jejich financování, tedy bezpečné investování do  kvalitních prémiových nemovitostí, zakládá neveřejný nemovitostní fond spravovaný společností Luxent Capital Funds. Fond je určen pro kvalifikované investory.

rezidence-se-zahradou

Nemovitosti se řadí k nejstabilnějším podnikatelským sektorům, díky čemuž patří k základním pilířům dlouhodobého investování. Investorům zaručují velmi dobré zhodnocování vložených prostředků s poměrně nízkou mírou rizika. Ceny luxusních realit v atraktivních lokalitách navíc trvale rostou i v době koronavirové krize. Poptávka převyšuje nabídku – a ty opravdu špičkové nemovitosti si své kupce vždy spolehlivě najdou. 

Fond skupiny Luxent byl založen v souladu s § 15 Zákona č. 240/2013 Sb. o investičních společnostech a investičních fondech. Funguje na základě registrace u ČNB a může spravovat prostředky až do výše 500 mil. eur. Správcem fondu (obhospodařovatelem) je společnost Luxent Capital Funds s. r. o. Doporučená délka investičního horizontu činí alespoň 5 let. Plánovaný minimální výnos je 5 % p. a. s cílem jeho stabilizace nad 10 % p. a. Investiční strategie fondu se soustředí zejména na přímé a nepřímé investice do nemovitostí (budovy, bytové jednotky, nebytové prostory, pozemky, realizace rekonstrukcí). Celkový podíl investic do nemovitých věcí bude činit min. 80 % ze všech svěřených prostředků.

Investice do nemovitostí táhnou

„Realizace vlastních developerských projektů a s nimi spojeného fondu Luxent Capital Funds je dalším, logickým krokem v rozvoji skupiny Luxent. Nemovitosti jsou totiž v současné době jednou z nejbezpečnějších investic. Jejich ceny stále rostou a vykazují nízkou volatilitu. Naše dlouholeté zkušenosti a know-how, stoprocentní transparentnost, pečlivě vybírané projekty s vysokým investičním potenciálem v atraktivních lokalitách, propracovaná developerská strategie, vysoce likvidní aktiva i možnost kolektivního investování – to vše jsou důvody, proč investovat právě s naším fondem. Umíme diverzifikovat riziko a pro naše partnery máme řešení, které jim zajistí stabilní a v rámci realitního trhu nadstandardní výnosy,“ komentuje Emil Kasarda, majitel skupiny Luxent a jeden ze čtyř společníků Luxent Capital Funds. Fond má podle něj ambice získat od investorů do příštího roku finanční prostředky v řádu stovek milionů korun.

Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties, která je s fondem Luxent Capital Funds úzce spojena, působí na českém trhu od roku 2008. Postupně se stala jedním z nejvýznamnějších aktérů na trhu exkluzivních nemovitostí, když dosud zrealizovala více než 1 000 velkých realitních transakcí. Poskytuje komplexní spektrum služeb: zprostředkování prodeje, koupě a pronájmu luxusních rezidenčních, historických i komerčních nemovitostí v celé ČR i zahraničí,, stejně jako nálsedující poradenství a služby:

  • právní
  • investiční
  • finanční
  • projektové
  • marketingové
  • analytické

Součástí činnosti Luxent – Exclusive Properties je také spolupráce s developery. Mezi aktuálně nabízené developerské projekty patří například luxusní komplex MOLO Lipno Resort, rezidenční projekt rodinných domů v Klecanech u Prahy, luxusní vilová čtvrť Březový háj v Předboji severně od Prahy, Rezidence Nad Černými lesy v Kostelci či komorní projekt Rezidence Pod Rybníčkem v pražském Suchdole.

Více informací se dozvíte na www.luxentcapital.cz

Life & style

Novinky ze světa realit