Neorenesanční vila Lalotta

Neorenesanční vila Lalotta

Z historie

 

Vila Lalotta byla vystavěna v tiché přírodě lesoparku v Hodkovičkách, v nynější vilové čtvrti na Praze 4, koncem 19. století továrníkem z Děčína Hansem Kropfem. Po něm se stal vlastníkem Přemysl Šámal, prvorepublikový politik a kancléř Tomáše G. Masaryka i Edvarda Beneše, který se k zámečku dostal sňatkem s dcerou stavitele, akademickou malířkou a historičkou umění Pavlou Kropfovou. Od roku 1997 patří jednomu majiteli a byla kompletně v průběhu let zrekonstruována s respektem k její architektuře za použití dobových fotografií. Na její rekonstrukci a moderní přístavbě i na formování interiérového designu se podíleli slavní čeští architekti a designéři, mezi nimi například i Bořek Šípek. Vila svým zajímavým exteriérem přilákala v r. 1982 také filmaře a objevila se v prvních minutách snímku Vítr v kapse.

 

8n7a0123

 

O vile

 

Vila stojí na pozemku 2000 m2, obklopená vzrostlými stromy včetně původním majitelem vysazených, dnes už památečních dubů. Historicky nejvýznamnější z nich je stromořadí dvanácti dubů letních o výšce 262–411 cm v ulici V Lučinách, které vysadil pan Kropf kolem roku 1880.

 

Lalotta nabízí ideální podmínky pro šťastné, zdravé a moderní bydlení. Je zde nově vytvořená moderní špičkově vybavená kuchyně s prosklenou jídelnou pod stromy. V obývacím pokoji pod vysokým stropem zútulňuje atmosféru krb na dřevo. Půdorys vily zahrnující i věž umožňuje spočinutí v místnostech s útulnými zákoutími a neopakovatelnými výhledy. V přízemí je s domem propojena přístavba se saunou, fitness a bazénem – s průchodem do zahrady. Na ní je terasa s posezením a o něco výše v zahradě pak krásný dřevěný altán.

 

  8n7a0681-edit

 

Dům je podsklepen, naleznete zde vinotéku se speciální klimatizací a další sklepní místnosti. V patře jsou pak ložnice, koupelny a pod střechou intimní, i když otevřený prostor – pro pracovnu/ložnici/dětský či hostinský pokoj. Z prvního patra vede výstup na rozsáhlou terasu pod stromy a jsou zde opět příjemná zákoutí. Vila má užitnou plochu 600 m2, zast. plocha 200 m2. Parkování je možné v garáži či na pozemku – celkem pro 6 aut.

 

8n7a0170-edit

 

8n7a0216

 

 

Lokalita

 

Lokalita této nemovitosti je nesmírně klidná a zelená, v okolí domu naleznete cyklotrasy, napojení na in-line trasy až k Vltavě a dlouhé kilometry stezek podél ní. Nedaleko se nachází Golfový resort Hodkovičky a tenisové kurty. Skvěle dostupné jsou i všechny stupně škol vč. anglických a montessori škol a školek a gymnázií, English International School of Prague pouhých 10 minut jízdy od domu. Spojení do centra Prahy je příjemných 17 minut na Václavské náměstí. Doprava z této části města je hladká, s vynikajícím napojením i na okruhy a na výjezdy z Prahy – na Jižní spojku, Pražský okruh a D1 a D5. Hledáte-li velmi osobitou a na všech úrovních kvalitní nemovitost, doporučujeme vám navštívit právě vilu Lalottu. 

 

8n7a0223

 

Zajímá Vás více? Kontaktujte naši realitní specialistku Šárku Tichou na tel. +420 734 445 445 nebo na e-mailu sarka.ticha@luxent.cz, ráda zodpoví Vaše dotazy nebo dohodne prohlídku.

Inzerci vily si můžete prohlédnout zde: http://www.luxent.cz/…ovicky/1909/ 

 

datum: 10.11.2017