Rezidenční projekt s výjimečnou atmosférou na Praze 6 - Bubeneč


O projektu

O PROJEKTU

Autorem tohoto jedinečného obytného souboru je uznávaný a renomovaný architekt John Eisler. Celek je tvořen třemi bytovými objekty, které vzájemně propojuje rozlehlé přízemní pódium. Střecha pódia, ve výšce 3,5 metru nad přilehlým chodníkem, je koncipována jako rozlehlá zelená terasa s vodními prvky. Součástí pódia je vstupní hala s 24 hodinovou recepcí, garážemi a technickým a provozním zázemím. Prostorná centrální vstupní hala je skleněnou stěnou otevřená do ulice Dr. Zikmunda Wintra. Na halu navazuje denním světlem prosvětlená spojovací chodba k jednotlivým domům. V každém z domů se nachází 4 velkoprostorové byty/lofty. Nejzajímavější jsou mezonetové byty s terasami v posledních dvou patrech. Fasáda všech tří bytových objektů je navržena z bílého pohledového betonu, hliníku a skla. Na třech světových stranách (sever, východ a jih) je prolomena strategicky umístěnými otvory, kam mohou být orientovány některé ložnice, pracovny, kuchyně, případně i koupelny. Hlavní obytné prostory jsou otevřené k západní straně, odkud je výhled do intravilánu zahrads vodními prvky, do atrií a na východní fasády bytových domů. Celoskleněné stěny stíněné externími žaluziemi, které jsou odvrácené od pohledu z ulice spolu s protilehlými stěnami s minimálním množstvím otvorů, zajišťují maximální míru soukromí v jednotlivých bytech. Bytové prostory západního domu jsou orientovány směrem k Bubenečské ulici.

VARIABILITA

Ve třech obytných objektech může vzniknout maximálně 12 bytů, jejichž celková užitná plocha je více než 3000 m². Kromě penthouse v 5.NP, který je neoddělitelně spojen se čtvrtým podlažím, mají domy tři ,,běžná" podlaží. Při spojení dvou podlaží do jednoho bytu lze spojovat patra mezi sebou. Konstrukce je navržena tak, aby bylo možné vytvářet otvory pro spojovací schodiště - velkorysé dvoupodlažní prostory. Každý byt je přímo napojen na výtah a společné domovní schodiště. Aby dispoziční řešení jednotlivých bytů mohlo být maximálně flexibilní, jsou jednotlivá podlaží navržena jako otevřené prostory bez vnitřních stěn a pevně umístěného sociálního zázemí a kuchyní. Až teprve klienti s architektem umístí jednotlivé bytové funkce v prostoru svého bytu, přičemž budou jen minimálně omezeni jádry s páteřními rozvody. Dispoziční variabilitu umožňuje systém dvojité podlahy, ve které budou horizontálně rozvedena média do tří jader, aniž by tím byl ovlivněn byt o podlaží níže. Interiéry bytů budou navrženy individuálně podle přání jejich majitelů.

TECHNOLOGIE

Každý byt je vybaven vlastní bytovou předávací stanicí tepla pro vytápění a ohřev vody dle individuálních potřeb majitele. To umožňuje centrální regulaci vytápění s týdenním programem a možností dálkového ovládání přes GSM. Vytápění je primárně zajištěno podlahovými konvektory umístěnými před prosklenými stěnami a pod okny. Centrální plynová kotelna s vysoce účinnými kondenzačními kotli je v suterénu objektu, v samostatné odhlučněné místnosti. K účinnému chlazení bytových prostor slouží systém pasivního chlazení prostřednictvím aktivace betonového jádra stropní konstrukce. Tento systém umožňuje nejkomfortnější chlazení bez průvanu a hluku s minimální nutnou údržbou ze strany klienta. Větrání hygienického zázemí bytů je řešeno přes společné stoupací potrubí a vlastní odtahové ventilátory osazené ve větraných prostorech. Větrání kuchyní je zajištěno odtahovým ventilátorem zabezpečujícím výměnu vzduchu v prostoru kuchyně v kombinaci s cirkulační digestoří se separátorem mastných par a filtrem z aktivního uhlí pro odstranění zápachu.

LOKALITA

Komplex tří luxusních bytových domů se nachází v ulici Dr. Zikmunda Wintra v Bubenči. Bubeneč je jednou z nejvlídnějších pražských čtvrtí. Je charakteristická tradiční městskou zástavbou vznikající ve 30. a 40. letech 20. století s přilehlými parky a klasickými rezidenčními sídly se zahradami. Exkluzivitou je bezprostřední sousedství rezidence velvystalnce Spojených států. Územně Bubeneč spadá do městské části Praha 6, která se rozkládá v severozápadní části velkoměsta. Se svými 100 tisíci obyvateli a 41 km² rozlohy patří mezi největší a nejlidnatější městské části. Praha 6 má však také vysoký podíl zelených ploch v členitém terénu s mnoha chráněnými územími a mnohdy unikátní flórou.
Bubeneč je dlouhodobě osvědčená čtvrť pro bydlení s jedinečnými residenčními architekturami své doby. Rezidence vzniká s plným vědomím kontextu místa, na kvality okolní zástavby navazuje a posouvá je dále. Stojí na fyzickém i významovém pomezí mezi vilami a bytovými domy, adoptuje do svého řešení výhody obou typů bydlení.
Zakázka Dispozice Patro Obytná plocha Terasa / Balkón Zahrada Cena
RB-B2 3+kk 1. patro 219 m2 Ne / Ne Ne Cena na vyžádání více
RB-C4 6+kk 3. patro 311 m2 89 m2 / Ne Ne Cena na vyžádání více

Další developerské projekty

Prodej apartmánů a řadových domků na Klínovci

Ústecký kraj, Loučná pod Klínovcem, Loučná
Prodej
Všechny developerské projekty