Tenerife: sluncem zalitý ráj s vysokým investičním potenciálem

Tenerife je jednou z nejslunnějších a nejrozmanitějších destinací na světě, která kromě přírodních krás nabízí i zajímavé investiční příležitosti. Ostrov, jenž má geograficky blíže Africe, ale přesto patří do Evropy, je s ohledem na nebývalý rozvoj turistického ruchu a infrastruktury skvělou volbou pro ty, kteří hledají možnost investice do nemovitosti v atraktivním prostředí s vysokou mírou zhodnocení. Tenerife navíc nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků – od návštěv úchvatné přírody a kulturního dědictví až po adrenalinové aktivity a plážové radovánky. I proto jsme zde výrazně rozšířili naši nabídku luxusních nemovitostí a ty vám nyní blíže představíme.

Tenerife, Španělsko

Zdroj: https://unsplash.com/

Tenerife, největší ze sedmi Kanárských ostrovů a součást Španělska, je ostrovem vulkanického původu ležícím v Atlantickém oceánu. S více než 900 000 obyvateli a rozlohou přes 2 000 km2 je Tenerife živoucí a rozmanitou destinací. Tento autonomní region se pyšní hlavním městem Santa Cruz de Tenerife a nejvyšším vrcholem Španělska, Pico de Teide, dosahujícím výšky 3 718 metrů nad mořem. Navíc je ostrov součástí Evropské unie, což usnadňuje cestování a přístup k jeho přírodním a kulturním pokladům.

Vycházející hvězda Kanárských ostrovů

Tenerife je dynamicky se rozvíjející ostrov, do nějž se investuje nejvíce z celého kanárského souostroví. To se odráží v inovativním rozvoji cestovního ruchu. Kromě zoologických a botanických zahrad zde vyrostl například aquapark SIAM Park, který je s velkým množstvím tobogánů, až třímetrovými umělými vlnami či skluzavkou mezi aligátory považován za jeden z nejlepších na světě. Investice směřují také do nabídky obchodů v čele s moderními nákupními centry jako je SIAM Mall, retailovými obchody jako Mercadona nebo luxusními butiky v Del Duque.

Na stejně vysoké úrovni je jak doprava na ostrov, se dvěma mezinárodními letišti a přímými lety několikrát týdně z Prahy, Vídně a Německa (doba letu se pohybuje kolem 4 a půl hodin), tak přeprava po ostrově skrze dálnice a kvalitní veřejnou dopravu. Tenerife dále disponuje dvěma přístavy, které umožňují příjezd lodí nebo trajektem.

Zdravotní péče na Tenerife je dobře dostupná, ať už se jedná o veřejnou či privátní. Rodiny s dětmi ocení při dlouhodobějším pobytu možnost veřejných i mezinárodních škol. Například v porovnání s pevninským Španělskem se Tenerife rovněž vyznačuje minimální kriminalitou. Oficiálním jazyk je španělština, ale domluvit se lze v souvislosti s multikulturním charakterem ostrova pohodlně i anglicky.

 

Tenerife

Zdroj: Luxent

Objevte přírodní krásy v příjemném subtropickém klimatu

Život na Tenerife je plný světla a slunce. Takzvaný „ostrov věčného jara" garantuje po celý rok slunečné a teplé dny – nejkratší den zde trvá zhruba 10 a půl hodiny. Díky stálému počasí zde nehasne sezona ani v zimě, kdy je průměrná teplota nad 20 °C. To umožňuje celoroční koupání a širokou škálu sportovních aktivit, včetně tenisu, golfu, potápění, turistiky i cykloturistiky. Tenerife je také známé jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování delfínů a vzácných kulohlavců, což skýtá nezapomenutelné chvíle při pozorování těchto majestátních mořských tvorů. Navíc zde můžete v podstatě po celý rok nakupovat na místních trzích s čerstvými rybami, ovocem a zeleninou.

Tenerife láká turisty z celého světa jedinečnou přírodní rozmanitostí, která je ohromující – od sluncem zalitého jihu s ideálními podmínkami pro koupání přes zelený sever ostrova, kde můžete vidět prales, až po horské vrcholky vyhledávané pro trekking.

Severní část ostrova je vlhčí a deštivější, což se odráží v bujné vegetaci. Leží zde hlavní město Santa Cruz de Tenerife, jež každý únor hostí jeden z největších karnevalů na světě. Dalšími významnými městy jsou La Orotava, Puerto de la Cruz, Icod de los Vinos a San Cristóbal de La Laguna, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Sever ostrova je hornatý a nabízí úchvatné výhledy na malebnou krajinu, jako je pohoří Anaga s pralesem zapsaným v UNESCO nebo pláž Las Teresitas.

Pokud zamíříte na jih ostrova, setkáte se s horkým a suchým klimatem. Ani zde ale nečekejte nesnesitelné počasí, vzduch je ochlazován studenějším mořským větrem. Tato část Tenerife je domovem nejnavštěvovanějších letovisek, jako je Costa Adeje, Los Cristianos, Playa de Las Americas, El Médano a Las Galletas. Pláže zde jsou písečné – na některé části byl písek dokonce importován ze Sahary, což jim dodává exotický nádech.

Tenerife

Zdroj: Luxent

Roste i realitní segment a investiční potenciál

Všechny tyto faktory se pozitivně odráží také na tamním trhu s nemovitostmi, kde je stále možné pořídit vlastní bydlení za nižší cenu než v České republice. Ostrov nabízí zajímavé zhodnocení v čase a pravidelný výnos z pronájmů nemovitostí, který je vyšší než standard v EU. Díky transparentním zákonům na nákup a prodej nemovitostí je investování na Tenerife jednoduché a bezpečné.

Legislativa ostrova je v souladu s evropskými zákony, což zahrnuje i nejnižší DPH v Evropě – a sice pouhých 7 %. Také nízké ceny potravin, služeb a pohonných hmot jsou v porovnání se standardem EU (ČR, SK, Německo, Rakousko, Chorvatsko, Itálie) výhodné.

Koupě nemovitosti na Tenerife je skvělou investiční příležitostí, která kombinuje ekonomické výhody a život v krásném a slunném prostředí.

 

Tenerife

Zdroj: Luxent

Zamilovali jste si Tenerife? Máme pro vás spoustu novinek

V našem portfoliu zahraničních nemovitostí proto Tenerife rozhodně nesmí chybět. Nově zde máme k dispozici například luxusní rezidenční projekt Iconic na jihozápadě španělského ostrova Tenerife v rezidenční čtvrti Rokabella, který je určen pro ty nejnáročnější klienty. Byl navržen renomovaným architektem Leonardo Omarem, v čistém, moderním designu za využití nejkvalitnějších materiálů. Vybírat můžete ze stylových apartmánů či exkluzivních penthousů s krásnými panoramatickými výhledy na oceán, které si můžete vychutnat z vlastního soukromého bazénu či prostorné terasy.

 

Iconic Tenerife

Zdroj: Iconic, Luxent

Ve stejné oblasti se také staví projekt exkluzivních vil Sýbaris Golden Models Villas. Jedná se o novou výstavbu dvoupatrových vil, každá s pozemkem o rozloze 300 m², které jsou vzdáleny pouhých 100 metrů od moře. Rezidenční komplex se skládá z 55 samostatných vil uprostřed krásně upravených zahrad a parků a jeho výstavba již započala. K prodeji jsou novostavby ve standardu Premium a Golden. Každá z vil má vlastní samostatný vchod a parkovací místo pro minimálně dvě auta na pozemku.

Sýbaris, Tenerife

Zdroj: Sýbaris Golden Models Villas, Luxent

Z celkem 67 luxusních bytů o jednou, dvěma či třemi ložnicemi můžete vybírat v projektu Atlantic Homes, nacházející se v rezidenční čtvrti El Madroñal poblíž Costa Adeje. Je rozložen na celkem třech podlažích soustředěných kolem klidové rezidenční zóny s vyhřívaným bazénem a slunnou tropickou zahradou. Ke každému bytu bude patřit podzemní garážové stání a vlastní sklep, přístupné výtahem. Tato oblast má velký potenciál díky dokonalé kombinaci moře a přírody, což z ní dělá ideální volbu pro nesčetné množství aktivit, včetně pěší turistiky, potápění, windsurfingu, kitesurfingu, jízdy na kajaku, plachtění nebo paragliding. Pro milovníky golfu jsou zde jedny z nejlepších golfových hřišť v Evropě.

Atlantic Homes, Luxent

Zdroj: Atlantic Homes, Luxent

Poslední volné apartmány jsou v nabídce v exkluzivním developerském projektu Sotavento Suites, který se nachází jen pár metrů od pláže La Tejita na jižním pobřeží ostrova Tenerife. Tento nový bytový komplex o celkem 84 jednotkách je rozložen do dvou samostatných bloků s upravenými zahradami, dvěma bazény a kurtem na paddle tenis. Byty nabízí krásné výhledy na pláž La Tejita či horu horu Montaña Roja.

Sotavento Suites, Tenerife

Zdroj: Sotavento Suites, Luxent

Taktéž nabízíme minimalistický dvojpodlažní byt v prestižní rezidenci Caleta Palms na jihozápadě Tenerife, který nabízí velký obývací pokoj s kuchyní s krásnými panoramatickými výhledy na oceán, tři ložnice a dvě koupelny. K bytu náleží také parkovací místo a sklep. Developerský projekt, dokončený v roce 2009, zahrnuje 52 exkluzivních apartmánů s bazénem a relaxační zónou. Jeho vynikající uspořádání splňuje všechny požadavky na komfortní a moderní bydlení. V městečku La Caleta v současnosti naleznete veškerou občanskou vybavenost, včetně kaváren, obchodů, vyhlášených restaurací a supermarketů.

apartmán na Tenerife

Zdroj: Luxent

Pokud byste si chtěli pořídit druhé bydlení na tomto krásném ostrově s garantovaným výnosem, neváhejte se nám ozvat. Jsme specialisté na prodej luxusních apartmánů i moderních luxusních vil a domů v zahraničí. Rádi vám poskytneme konzultaci online nebo osobně v naší pražské realitní kanceláři zaměřené na exkluzivní nemovitosti Luxent – Exclusive Properties na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov, kde Vám rádi ukážeme i další luxusní nemovitosti z našeho portfolia.

Life & style

Novinky ze světa realit