BaYou with Love | Šperky z recyklovaného zlata z počítačů Dell

Krásná kolekce nevšedních zlatých šperků The Circular Collection od Nikki Reed vzniká recyklací notebooků a elektroniky, jejichž součástí jsou drahé kovy jako zlato a stříbro.

BaYou with Love | Šperky z recyklovaného zlata z počítačů Dell

Věděli jste, že je ve vašem počítači zlato a stříbro? Pokud lidé nerecyklují své notebooky a další elektroniku, končí obvykle tyto drahé kovy na skládkách. Podle společnosti Dell spotřebovávají Američané každoročně 60 milionů dolarů stříbra a zlata, a to pouze tím, že nerecyklují smartphony. Technologická společnost se spojila s herečkou a návrhářkou Nikki Reed a přeměnila tento e-odpad na něco ohromujícího: šperky.   

 

Celosvětová míra recyklace e-odpadu je nižší než 15 procent, tvrdí Dell. Rozhodl se proto velmi kreativním způsobem zakročit a v rámci recyklace těchto materiálů oslovili právě Nikki Reed, která nyní pod záštitou značky BaYou with Love transformuje kovy ze starých základních desek na řadu 14 až 18 karátových zlatých šperků, nazvanou The Circular Collection.

 

1

 

Klenoty vznikají v Los Angeles a jejich posláním je odrážet „krásný svět, v němž jsme schopni opakovaně využívat zdroje a v němž usilujeme o nulový odpad“, jak oficiálně uvádí internetové stránky BaYou with Love. Ve sbírce naleznete prsteny, náušnice či manžetové knoflíky.

 

3

 

Dell ve svém prohlášení uvedl: „Věříme, že jeden důvod, proč jsou míra recyklace e-odpadu tak nízká, je, že lidé si neuvědomují, jak je jejich elektronika cenná, přestože již nefunguje.“ Šperky jsou jedním z pokusů zdůraznit její hodnotu. Cílem společnosti je také usnadnit recyklaci lidí tím, že se aktivně spojila se společností Goodwill pro společnost Dell Reconnect: lidé nyní mohou ponechat staré počítačové vybavení jakékoliv značky v některém z přibližně 2 000 obchodů se značkou Goodwill v Severní Americe, které může Dell obnovit či recyklovat. 

  

2

4

7

8

Objevte více našich článků v sekci Life & Style!

 

zdroj: Inhabitat.com, foto: BaYou with Love

 

Life & style

Novinky ze světa realit