DelMare – jedinečný nábytek od rumunského designéra Eduarda Locota

Designový nábytek od rumunského návrháře Eduarda Locota je zcela jedinečný – imituje hladiny i hlubiny moří a oceánů. Kolekce DelMare je vyrobena s precizností pravého umělce.

DelMare –  jedinečný nábytek od rumunského designéra Eduarda Locota

Každý kus je unikát – jako průřez mořem a zeminou. Pohled na jakýkoli z nich vás zdánlivě vynese vysoko nad oceány Země a poskytne vám výhled na modré a tyrkysové vodní hladiny. Není to ale dílo přírody. Tyto akrylové výtvory pocházejí z dílny rumunského sochaře a návrháře Eduarda Locota. Vrstvená akrylová kolekce DelMare stírá hranici mezi sochařstvím, uměním a nábytkem. S využitím speciální kombinace akrylového skla, mramoru, jesmonitu a dřeva vyrábí Locota každou plastiku ručně.

  del-mare2

 

Locota má k přírodě, zejména k mořím, velmi blízký vztah. „Upoutávají především tím, že vyjadřují prvotní vztah mezi pevností skály a plynulostí vody,“ řekl návrhář, který kombinuje sochařské prvky s uměleckými a umění následně propojuje s jeho funkcí. „Vždy jsem se soustředil na bezkonkurenční výsledky, na praktické využití, vysokou kreativitu a jedinečnost. Specializuji se na designy, které kombinují alternativní materiály a využití moderní techniky, tak, abych dosáhl uměleckých děl, které budou vyzařovat emoce,“ řekl.

 

del-mare6

 

A proč akryl namísto skla? V mnoha ohledech je to problém perspektivy. Akryl zkresluje méně než sklo a je tvrdší, navíc je to nejprůzračnější materiál známý člověku. A právě díky těmto schopnostem je možné dosáhnout podmanivého a fascinujícího efektu hlubin, který nás při pohledu na každý z kousků v kolekci DelMare zcela pohltí. 

 

del-mare3

del-mare5

del-mare4

 Přečtěte si více článků z naší sekce Life & Style!

Datum: 7.11.2017

zdroj: https://www.yellowtrace.com.au


Life & style

Novinky ze světa realit