Dopřejte si hřejivé posezení u ohně i v interiéru svého bytu

V zimním období výrazně roste kvůli dlouhým tmavým dním naše potřeba světla a hlavně tepla. Obojí si můžete dopřát s krbem nebo kamny.

Dopřejte si hřejivé posezení u ohně i v interiéru svého bytu

V zimním období výrazně roste kvůli dlouhým tmavým dnům naše potřeba světla a hlavně tepla. Obojí si můžete dopřát s krbem nebo kamny. Vaše bydlení změní k nepoznání a každý večer můžete se svařeným vínem v klidu sledovat ten nejlepší televizní program – plápolající oheň. Jako první se nám možná vybaví tradiční kachlová kamna v historických nemovitostech, s nimiž snadno a rychle vytopíte jakoukoliv místnost. Současné varianty lze ale hravě zařadit i do toho nejmodernějšího interiéru.

Vybírejte očima i rozumem

Existuje celá řada tvarů, typů, barev, rozměrů a cenových relací. Krby a kamna představují ideální zdroj vytápění do všech prostor, jak pro domácnosti, tak i pro chaty nebo chalupy. Při jejich výběru se kromě designu zaměřte také na výkon. Ten volte podle velikosti místnosti. Při vyšším výkonu hrozí nezdravé přetopení, při malém naopak nepocítíte vytoužený efekt a snahou o zvýšení výhřevu byste je mohli zničit.

Vybírat byste vždy měli i s ohledem na vybavení a celkovou estetiku místnosti. Přeci jen si krb pořizujete na delší dobu a nemělo by se stát, že po jeho instalaci zjistíte, že se vám nelíbí či vám nezapadá do zvoleného stylu. Co se týče barev, nemusíte se držet pouze černé. Elegantně vypadají rovněž stříbrné, bílé nebo dokonce mramorované a betonové krby.

krb-v-prostoru

Zdroj: https://www.gazcom.cz/krby-na-miru/ 

Krb jako hřejivý společník

Například společnost Gazcom působící na českém trhu se specializuje na dovoz luxusního zboží od světových dodavatelů a patří k předním výrobcům krbů na míru, jak těch elektrických, tak těch plynových. Výrobky jsou certifikované, kvalitní a unikátní. Produkty belgické firmy Vero Design se pak mohou pyšnit jedinečnými tvary, které se dokonale přizpůsobí každé místnosti.

Jestliže máte dostatek místa, nesmírně působivě vypadá krb ve středu pokoje. Pokud máte strach, že vám opticky ubere drahocenný prostor, vyberte si takzvaný průhledový, jehož strany bývají prosklené. Nemusíte se omezovat pouze na obývací pokoj. Tu správnou romantiku vykouzlíte krbem v ložnici. Elegantní venkovní variantou zase pozvednete úroveň grilování. 

Přijde-li vám klasický krb příliš nudný, zkuste závěsný. Často se vyskytuje v atypických tvarech. Díky industriálnímu nádechu se bude hodit do luxusní novostavby či do bydlení s vysokými stropy. Některé modely se dokonce dají otáčet. 

  kulaty-krb

Zdroj: https://www.fire4home.com/…esny-biokrb/

Oheň v době moderní

Krb si můžete dopřát i v exkluzivním bytě. Například biokrby spalují speciální biolíh, z něhož se odpařuje pouze vodní pára a oxid uhličitý. V tomto případě ale nečekejte kdovíjak vyhřátou místnost, jedná se spíše o dekoraci. Seženete i modely v opravdu malých velikostech, které v klidu umístíte na konferenční či pracovní stůl. V obchodech pak můžete nakoupit speciální různé vůně do biolihu, jež nabízejí příjemné zpestření. 

Pokud nechcete neustále shánět dřevo na výtop, poohlédněte se po elektrickém krbu. Díky moderním technologiím budete sledovat realisticky 3D efekt ohně, bez obav a starostí. Tyto modely jsou navíc ekologické.

   designovy-krb

Zdroj: https://www.fire4home.com/…enny-biokrb/ 

Je na vás investice do bytu s krbem příliš veliká? Příjemnou atmosféru vám vyčarují i svíčky. Některé mají dnes již knoty připomínající zvuk praskajícího dřeva. Využít lze také nejrůznější svícny, například v podobě luceren, které se dají zavěsit.

Ale nezapomeňte, že ať si svou domácnost prosvětlíte a prohřejete jakýmkoliv interiérovým vybavením či doplňkem, tu pravou hřejivou atmosféru vykouzlí hlavně blízkost a hezké vztahy s vaší rodinou a přáteli.

 

Zdroj titulní fotky: https://www.facebook.com/…15317711095/ 

Life & style

Novinky ze světa realit