Dubaj je metropole luxusu a investičních příležitostí

Dubaj – metropole se špičkovými resorty, tyrkysovým mořem, světlým pískem a mnoha investičními příležitostmi. Bezpečná investice do luxusní nemovitosti v exkluzivní destinaci.

Dubaj | Metropole luxusu a investičních příležitostí

Dubaj je město možností

Dubaj je nejznámějším městem a současně emirátem ve Spojených Arabských Emirátech známých především svou ultramoderní architekturou, možnostmi luxusních nákupů a pestrou nabídkou exkluzivních hotelu, restauraci a mezinárodních kuchyní. Mezi nejznámější ikony Dubaje patří nejvyšší budova na světě – 830 m vysoka Burj Khalifa s fontánou Dubai fountain. Ve světě se také proslavil uměle vytvořený ostrov ve tvaru palmy – Palm Jumeirah s hotelem Atlantis ve svém středu, 300 umělých ostrovu tvořících mapu světa – the World anebo populární rezidenční oblast okolo vytvořeného kanálu Dubai Marina. 

  dubaj Rezidence LIV

Bezpečná investice v Dubaji

Dubaj patří díky svým zákonům a vysoké technologii k nejbezpečnějším zemím na světě. Kromě bezpečnosti a neustále přívětivému počasí (okolo 350 slunečných dni v roce) k její popularitě přispěla také obchodní politika Dubaje, která je velmi otevřená a pro business, a tudíž přitahuje společnosti z celého světa. Je zde velmi jednoduché založit jak offshore společnosti nebo freezone společnosti, kde je zahraniční subjekt 100% vlastníkem, nebo také firmu pro obchodování přímo v Dubaji – LLC. Současně se v Dubaji neplatí žádné daně z příjmu jak u fyzických, tak právnických osob. V lednu 2018 byla zavedena první nepřímá daň DPH, a to pouze ve výši 5 %. Majitelům těchto společností a vlastníkům nemovitostí je nabízena dubajská rezidence po dobu 2–10 let. A to při investici mnohonásobně menší, než v Monaku nebo jiných daňových rájích.

  bila-vila

bazen-pri-zapadu-slunceVila v Dubaji

Luxusní destinace se silnou ekonomikou

Je velmi rozšířené povědomí, že Dubaj vděčí svému bohatství především svým zásobám ropy, ale ta tvoří pouze 5 % HDP. Dubajská ekonomika závisí především na obchodu, turistice, leteckému průmyslu (i u nás známá letecká společnost Emirates), realitnímu trhu a finančním službám. Mezi další fámy patří, že Spojené arabské emiráty jsou jen další muslimskou zemí ve stylu Saudské Arábie. Mnoho lidí bylo příjemně překvapeno, když při své první návštěvě zjistili, jak je toto město moderní a jak zde žijí místní obyvatele, expati (cizinci, kteří přijeli dlouhodobě pracovat do země) i návštěvníci v dokonalé symbióze. Je zde bohatá nabídka luxusních restaurací – např. Novikov, Zuma, Play, El Gaucho, Billionaire a nočních klubů – Cavalli club, Armani, White, Drai's, Blue Marlin, které jsou otevřeny každý den. 

  se7enApartmán v hotelu Se7en

EXPO 2020

Jedním z posledních úspěchů Dubaje je pořadatelství mezinárodní výstavy EXPO 2020. Účast již potvrdilo 190 zemí, a proto se díky očekávanému nárustu návštěvníků začala ještě více zdokonalovat infrastruktura a v přípravě je i nové letiště Al Maktoum international airport. V současné době se dokončuje velké množství hotelů (např. již třetí hotel Atlantis na světě – The Royal Atlantis) a nových projektů. 

  bvlgari-rezidence-v-nociProjekt BVLGARI

Ceny investičních nemovitostí v Dubaji

Realitní kancelář Luxent, která již 11 let úspěšně prodává zahraniční nemovitosti v Dubaji svým klientům, má většinu těchto projektů ve své nabídce. Díky stále rostoucím cenám v České republice jsou dnes dubajské nemovitosti snadno dostupné i našim obyvatelům. Cena nového bytu 2+kk v okrajové části Dubaje začíná od 4.2 mil. Kč s tím, že byty v Dubaji mají standardně větší velikost, již dokončenou kuchyň včetně spotřebičů a v ceně je také 1 podzemní garážové stání. Cena bytu 2+kk v centrálních oblastech jako je Downtown, Palm Jumeirah, Dubai Marina začíná od 9 mil. Kč. Na rozdíl od českých nemovitostí mají dubajské projekty také lobby s recepcí nebo concierge, venkovní bazén, posilovnu a zahradu. Obvyklá je také sauna a případně soukromá pláž (v případě bytu a vil na ostrově Palm Jumeirah a The World). Luxusní byty v Dubaji mají často také nádherný výhled na moře, golfové hřiště nebo panorama s mrakodrapy. Realitní kancelář Luxent umí zařídit svým investorům residenční víza (při koupi nemovitosti v hodnotě nad 6 mil. Kč) a má přístup také k projektům s výhodnými splátkovými kalendáři. Klient např. zaplatí 20 % ceny nemovitosti, převezme svůj byt a dále splácí během následujících 3–5 let zbytek ceny. Nově máme také v nabídce luxusní rezidence nebo hotelové pokoje s garanci 8–9.5 % ročního čistého zisku po dobu 2–5 let. Dokážeme uspokojit i náročnější klienty s velmi specifickými požadavky – od penthousu v pětihvězdičkových hotelech a rezidencích (hotel W, Kempinski, Royal Atlantis) po soukromé vily na ostrovech Palm Jumeirah, Jumeirah Bay, Dubai Hills nebo Jumeirah Golf Estates. 

zapad-slunce

Dubaj je díky slunečnému počasí, příznivé ekonomické politice, bezpečnosti a dostupnosti (pouze 6 hodin letu a bezvízový styk) stále více populárním místem pro investory a zájemce o koupi tzv. holiday home. Výstava Expo 2020 ještě více potvrdí status Dubaje ve světě a přiláká nové návštěvníky do této skvělé destinace.

Life & style

Novinky ze světa realit