Glamping – nejhezčí místa v Evropě, kde můžete strávit noc v bublině

Přečtěte si o netradičním kempování v pohodlí jedinečných resortů, nabízejících ubytování v neobvyklých bublinách s panoramatickými výhledy do okolí i na hvězdnou oblohu.

Glamping – nejhezčí místa v Evropě, kde můžete strávit noc v bublině

Už jste někdy slyšeli výraz „glamping“? Vznikl kombinací slov „glamour“ a „camping“. Jedná se o spojení kouzla kempování a komfortu luxusních resortů. Glamping je způsob, jak načerpat autentickou atmosféru jedinečných míst a nedotčené přírody, aniž byste museli obětovat tolik příjemné pohodlí.

 

Stále větší oblibě se těší právě bubble hotely. Namísto typického ubytování na vás čekají bubliny, které jsou navrženy tak, abyste se cítili jako pod širým nebem a mohli usínat v pohodlí při nefalšovaném pohledu na hvězdnou oblohu. Chcete být obklopeni nedotčenou krajinou, kouzelnými lesy nebo španělskou pouští? Výběr je na vás. A kde v Evropě najdete ty nejzajímavější?

 

Forest Domes, Severní Irsko

ireland-1

ireland

Při pobytu ve Finn Lough, nádherném jezerním letovisku v oblasti Fermanagh v Severním Irsku, si užijete okolní přírody dosytosti. Resort nabízí luxusní ubytování, každý elegantní Forest Dome je stylově zařízený čtyřmi postelovými lůžky na míru, nechybí ani elegantní křesla a dalekohled pro nerušené sledování hvězd. Všechny jednotky mají vlastní koupelny, kávovary Nespresso a průhledné stěny v rozpětí 180°, díky nimž si naplno vychutnáte krásy okolní divočiny.

 

The 5 Million Star Hotel, Island

iceland-1

  iceland-23

 

Neexistuje žádný lepší způsob, jak si vychutnat polární záři na Islandu než ubytováním v Buubble – 5 Million Star hotelu (hotel pěti milionů hvězd). Ukrytý vprostřed tajuplného lesa, asi 1,5 – 2 hodiny od Reykjavíku, nabízí zařízení dobrodruhům několik různých bublin, každou vybavenou topením, elektrickými zásuvkami a útulnými postelemi, z nichž můžete pozorovat hvězdné nebe v pohodlí. I v létě je na co se dívat – půlnoční slunce přivádí spící přírodu k životu a vy si můžete vychutnat magickou atmosféru okolní zeleně.

 

Hotel Aire de Bardenas, Španělsko

spain-1

spain-22

Přímo v přírodním parku Bardenas Reales nabízí designový hotel Aire de Bardenas návštěvníkům možnost spát pod měsíčním svitem v krásně zdobených kopulích s nekonečnými výhledy na ohromující pouštní krajinu. Šikovné kulaté stavby jsou vybaveny koupelnou, elektřinou, Wi-Fi i minibarem.

 

ATTRAP'RÊVES, Francie

attrap-reves-1

attrap-reves-22

Luxus v kombinaci s venkovním život – to je hotel ATTRAP'RÊVES, jedinečný komplex ukrytý v malebné krajině Marseille. Zde hosté usínají pod hvězdami v nafukovacích plastových bublinách, vytvořených francouzským designérem Pierre-Stephane Dumasem, vybavenými king size postelemi. Každá jedinečně vyzdobená jednotka je pohodlně oddělená a je vybavena zcela neprůhlednou koupelnou a dalekohledem pro pozorování hvězd.

 

Dihan Evasion, Francie

dihan-1

dihan-2

Dihan Evasion, nepřekonatelná rodinná farma v Brittany, vám umožní strávit noc v bublinových stanech, které jsou zavěšeny mezi stovky let starými dubovými a kaštanovými stromy mezi Carnacem a Quiberonem. Přístupné jsou po žebříku, jsou opatřeny velkými kulatými matracemi a závěsy pro klidnou a pohodlnou noc pod hvězdami. Netřeba dodávat, že jsou vyrobeny z plastového skla a umožňují hostům plně si vychutnat klidné zalesněné okolí.

 

Nuit Nature, Francie

nuit-nature-france-1

nuit-nature-france-2

Pobyt v hotelu Nuit Nature začíná ochutnávkou šampaňského, bezplatnou snídaní a nádherným výhledem na horu Mont Blanc. Nachází se v horské vesničce Combloux, bublina je krásně vybavena designovým nábytkem a nabízí pohodlné postele pro nezapomenutelný spánek ve francouzských Alpách.

 

Camp Kátur, Anglie

camp-katur-england-1

camp-katur-england-2

Pokud hledáte jedinečnou glampingovou zkušenost ve Velké Británii, nezapomeňte na Camp Kátur. Nachází se v Camp Hill Manor Estate, ve volné krajině severního Yorkshiru. Kemp nabízí zajímavé možnosti ubytování, včetně některých unikátních 360 stupňových panoramatických Unidomes ukrytých v lese. Tento typ jednotky zahrnuje manželskou postel pokrytou houní z ovčí kůže, romantické lucerny a ohřívač vzduchu, který vás udrží i za chladných nočních hodin v příjemném teple. Unidome je vybaven grilem, ohništěm a venkovním posezením, kde můžete relaxovat a naplno si užívat klidných harmonických zvuků okolního lesa.

 

Dome Garden, Velká Británie

dome-garden-uk

dome-garden-uk-2

Pro příjemný zážitek z přírody v Gloucestershire vyhledejte Dome Garden, futuristickou vesničku s 11 ekologicky šetrnými stany, které se nacházejí hluboko v Deanském lese. Luxusní kemp kombinuje radost z venkovního života s pohodlím a vybaveností luxusního hotelu. Očekávejte domky ne nepodobné Hobbitím obydlím, závěsné postele a mnoho příležitostí k dobrodružství a zábavě přímo na dosah ruky.

  

Zdroj: travelaway.me, getlostmagazine.com, dailymail.co.uk, coolplaces.co.uk, attrap-reves.com 

 

 

Life & style

Novinky ze světa realit