Iluze vznášejícího se domu: téměř neviditelná lesní rezidence

Zrcadlové stěny jsou oblíbeným architektonickým trendem na mnoha místech ve světě. Podívejte se na jedinečný Izabelin house poblíž Varšavy, navržený architekty z Reform Architect.

Iluze vznášejícího se domu: téměř neviditelná lesní rezidence

Na první pohled se může zdát, že jde o objekt, vznášející se vprostřed lesa, bez viditelných podpěr, které by jej pojily k okolním stromům. Nejedná se však o žádný „treehouse“ – skutečná velikost domu je více než dvojnásobná. Jeho velikost se však vpíjí do svého přirozeného prostředí díky zrcadlům, pokrývajícím většinu spodního podlaží, která odrážejí nedaleké stromy a lesní porost.

  ii

 

Izabelin house, navržen fenomenálními architekty z Reform Architect, byl vybudován s vizí vytvořit klidné a s přírodou propojené útočiště. Tato jedinečná vila se nachází v blízkosti Varšavy (Polsko), kde se mísí s lesy a stává se jejich součástí.

  iii

 

Blížíte-li se k tomuto dvoupatrovému obydlí ze strany, nejeví se nijak neobvyklé. Stačí však změnit úhel pohledu a do hry se dostane kouzlo iluze. Horní bílé podlaží je jedinou částí, která je zřetelně viditelná ze všech úhlů – jinak by se dům mohl stát téměř neviditelným. Ostatní konstrukce jsou z většiny zrcadlové a využívají reflexních panelů na celém vnějším povrchu, nebo jsou střídány dřevěnými prvky, které dodávají celé vile téměř surrealistické rysy.

  iiiii

 Přečtěte si více článků v naší sekci Life & Style!

 Datum: 3.11.2017

zdroj: https://www.archdaily.com

Life & style

Novinky ze světa realit