Inspirujte se | Devon&Devon – elegance stvořená ve Florencii

To nejlepší z jedinečné luxusní kolekce značky Devon&Devon. V článku se dozvíte, co vše značka Devon&Devon nabízí a které designové kusy nás v Luxentu nejvíce oslovily.

Inspirujte se | Devon&Devon – elegance stvořená ve Florencii

Luxusní značku Devon&Devon byste rozhodně neměli přehlédnout. Vznikla v roce 1989 ve Florencii a tvoří ji umělci, architekti a profesionálové, sdílející společnou vášeň – k tradičním vkusným elegantním koupelnám. Jejich inklinace k americkým designům první poloviny dvacátého století je nepopiratelná. Využívají vkusných vzorů, geometrických tvarů, to vše v nezaměnitelném sofistikovaném stylu, kombinujícím Art Deco, zlatý a viktoriánský věk i florentskou renesanci a vytváří unikátní kousky s důrazem na detail a tu nejvyšší kvalitu.

devon-devon

 

V jejich katalogu najdete nejen zmiňované koupelny, ale také obklady, tapety, designové doplňky a mnoho dalších. Co nejvíc zaujalo nás? Nahlédněte do jejich jedinečné prémiové kolekce a inspirujte se!

 


VANY


 

Lamé | LAMÉ je nová litinová vana Devon&Devon určená pro umístění doprostřed místnosti. Je charakteristická svým vysokým leskem vnějšího povrchu s hliníkovou fólií a svým dvojitým vyvýšeným opěradlem. Umělecký a klasický styl se spojuje v charakteristický anglosaský styl. Propracované ruční provedení hliníkové fólie ožívá v této vaně a propůjčuje jí rafinovaný saténový a duhový efekt. 

 

lame

 

 

Camelot | Vana Camelot, pocta umění dokonalé koupelny té nejstarší tradice, se vyznačuje vnějším povrchem z tenké olověné fólie a vnitřkem z glazované litiny. Tato vana je charakterizována neobvyklým modro-šedým zbarvením a impozatního, avšak střízlivého vzhledu.

camelot

 

 

Capitol | Prestižní volně stojící vana klasické inspirace. Capitol se vyznačuje přesným a jednoduchým designem. Vnější hliníkový povrch je zdoben reliéfní dekorativní strukturou.

capitol

 

 

President | Působivá vana z jednoho kusu, President, vyniká svou sochařskou kompozicí, přísnou geometrií basreliéfů, neoklasicistními detaily a hmatatelným kouzlem svého povrchu. President je k dispozici v rohové verzi na pravou stranu, na levou stranu na střed stěny.

president

 


SKŘÍŇKY A KONZOLE 


 

Miami | Umyvadlová skříňka Miami zachycuje podstatu typických linií amerického Decó stylu 30. let díky úspěšné kombinaci měkkých forem nohou z hliníkové slitiny a oblých tvarů nábytku z černě lakovaného dřeva. 

miami

 

 

Summertime | Skříňka s umyvadlem Summertime je vyrobena v charakteristickém stylu 60. let a estetikou připomíná likérové bary tehdejší doby. Oblé tvary dřevěné struktury, hladký a lesklý povrch spolu s chromatickým kontrastem bílé a černé, podtrhují efekt sofistikované kompaktnosti. 

summertime

 

 

Colette konzole | Konzole s umyvadlovou deskou a nohami z šamotu, keramického materiálu, který umožňuje výrobu produktů velkých rozměrů. Colette si udržuje šarm mramorové konzole Devon&Devon, nabízejíc zároveň výhody keramiky: dlouhodobou odolnost, absolutní nepropustnost a praktickou údržbu. 

colette

 

 

Jetset |Skříňka Jetset, vytvořená pro stylové vybavení rafinovaných koupelen, evokuje svůdné kouzlo nábytku ve stylu amerického Decó ze 40. let. 

jetset

 


DEKORACECrystal  | Klasické linie a estetická přitažlivost konce 30. let charakterizují lampu Crystal.
Lampa z broušené mosazi je zdobena skleněným hranolem a elegantním látkovým stínidlem krémové barvy; lem je tón v tónu, z hedvábné tkaniny.

crystal

 

Gold Norma a Salomè | Nástěnné zrcadlo klasického typu s barokním nádechem, s rámem s květinovým motivem, arabeskami a spirálami. Řemeslné zpracování mahagonového dřeva vytváří jedinečný cenný kus této kolekce.

gold-norma

salome

 

 Jubilee |Držák na kelímek (keramika)

jubilee

 


TAPETY


 

Rio | Tapeta s přírodní krajinou v černobílé s geometrickým vzorem, dostupná ve třech barevných variantách: copper, seppia a gold.

rio

 

 

Tapisserie | Elegantní linie inspirované starověkými jemně vyšívanými lemy.
Tapeta je dostupná v pěti barevných variantách: grey blue, red, black, bordeaux a gold.

tapisserie

 

 

 

Rainforest | Ptáci a papoušci ve fantaskním lese filodendronů a strelícií.
Tapeta je dostupná ve čtyřech barevných variantách.

rainforest

 

 

Empire | Tapeta s vějíři a okrajem s grafickými prvky inspirovanými Art deco.
Tapeta je dostupná ve třech barevných variantách: luxury, ice a black&white.

empire

 


PODLAHYÉlite | S Élite Mosaic Devon&Devon znovu objevuje tradici umění mozaiky a představuje cennou kolekci mramorových podlah. Nové vzory nabízejí motivy arabesek a geometrických tvarů optické inspirace – spletence, prospektivní kostky, kosočtverce a šachovnice.

elite-2

 

 

Intarsia | Kolekce podlah ze vzácného dubového dřeva s vykládáním wengé. Vzory se zakřivenými intarziemi jsou vyrobené laserovou technikou řezání; efekt jejich uspořádání připomíná vzácné výtvory truhlářských mistrů.


intarsia

 


 NÁBYTEK A DOPLŇKYTeatime | Rafinovaný kuřácký stolek Teatime z černě lakovaného lesklého dřeva. V oválném a kulatém provedení se stylovým povrchem z kouřového skla zkoseného tvaru a s odkládací plochou.

teatime

 

Sofas Club Foot | Dvoumístná pohovka, křeslo a podnožka jsou tři prvky, ze kterých se skládá tato souprava čalouněného nábytku; široký výběr látek a originálních vzorů ztvárňují klasické tvary a tvoří z této kolekce eklektické řešení pro různé styly vybavení.

sofas-club-foot

 

Holly | Pohovka, na kterou ve „Snídani u Tiffanyho“ Holly – nádherná a koketní Audrey Hepburn – usedala ve svém newyorském salónku.

holly

 

Doll | Rafinovaný župan s dvojitým límcem z mimořádně jemné a lehké froté látky (350 gr). Čistě bílá elegantně kontrastuje s černým tenkým okrajem a úzkým černým páskem.

milady-doll

 

 

Life & style

Novinky ze světa realit