Kam na luxusní zimní dovolenou? Ischgl – špičkové lyžařské středisko

Nevíte kam na zimní dovolenou? Ischgl v Tyrolských Alpách je jednou z nejoblíbenějších a nejluxusnějších destinací, s množstvím sjezdovek, špičkových restaurací, butiků a barů.

Kam na luxusní zimní dovolenou? Ischgl – špičkové lyžařské středisko

Více než 200 km tratí

 

Ischgl (1 377 m n.m.) je menší vesnička nacházející se uprostřed údolí Paznaun v Tyrolsku, v blízkosti švýcarských hranic a je známa jako jedna z nejluxusnějších lyžařských oblastí v Alpách. Od Prahy je vzdálena cca 660 km a na lyžaře zde čeká více než 200 km tratí a mnoho možností pro freeride a aprés-ski. Spojením Ischglu se švýcarským střediskem Samnaun vznikl areál Silvretta Arena, který nabízí celkem 238 kilometrů sjezdovek, z nichž je nejdelší černo-červená jedenáctikilometrová sjezdovka Eleven a největší výzvou je svah Pardatschgrad s neuvěřitelným převýšením 1200 metrů při délce 1,6 kilometru. Ani příznivci snowboardů nebudou z návštěvy Silvretta Areny zklamáni. Je zde na výběr ze dvou snowparků – jeden na švýcarské straně pod vrcholem Alp Trida Sattel a druhý na rakouské straně v první stanici po výjezdu z Ischglu – Idalp. Zvláště snow park na rakouské straně (Boarder´s Paradise) je jedním z nejlepších a největších v Evropě: celkem má na délku 1.100 m a 350 m převýšení. Jeho součástí je halfipe, quarter pipe a 35 překážek či skoků.

 

mapa

 

Alpská “Ibiza”

 

Pro mnohé návštěvníky Ischglu jsou však zimní sporty pouze první částí zábavy. Ta druhá přichází navečer a v noci. Ischgl je rájem dobrých restaurací a ještě lepšího jídla, ale nejvíce proslul právě aprés ski, diskotékami a nočnímy bary (Ischgl je přezdíván alpskou Ibizou). Konají se zde také každoroční koncerty v srdci Silvretta arény na Idalpu, které jsou proslulým vrcholem sezóny. Vystoupili zde například Elton John, Robbie Williams, Rihanna, Beyoncé, Tina Turner, Bob Dylan, Rod Stewart, Bon Jovi, Anastacia, Alicia Keys a další. K dispozici je zde mnoho špičkových restaurací, kaváren a butiků s luxusním zbožím, přes nejnovější módní kolekce světových návrhářů až po sportovní vybavení či šperky. Pro zrelaxování můžete využít Silvretta Center, nabízející bazén s masážními tryskami, divokou řekou i vodopádem, saunu, páru, Kneippovu lázeň, studený bazén a další vodní a wellness atrakce.

 

ischgl-68838-7211080

 

Naše tipy

 

Gurmánské zážitky

 

Chcete-li se excelentně najíst, rozhodně vyhledejte restaurace Paznauner Stube a Fliana Gourmet, které jsou potěchou nejen pro chuťové buňky, ale také pro oko: překrásné interiéry, výjimečná atmosféra a chody připravené a servírované s takovou precizností a pečlivostí, že se každá návštěva stane zcela jedinečným zážitkem. 

 

trofanaPaznauner Stube  

flianaFliana Gourmet

 

Ubytování

 

Luxusní apartmány, špičková čistota a servis, nově zrekonstruovaný spa komplex s dechberoucím panoramatickým výhledem na Ischgl a sjezdovky v posledním podlaží hotelu. K dispozici je vám bazén, profesionálně vybavená posilovna, několik druhů saun, infrakabina, či špičkový masér.

Řeč je o pětihvězdičkovém hotelu Elizabeth Arthotel*****, který nabízí hned několik druhů apartmánů, všechny příjemně, nadstandardně a zároveň útulně vybaveny. Vybrat si můžete mezi Superior Room (cca 30 m2), Deluxe Room (40–45 m2), Junior Suite (cca 50–60 m2) nebo nejprostornější apartmán Elizabeth Suite (90–100 m2). Interiéry vsází na nadčasovou klasiku – čistou kombinaci dřeva a skla. V kombinaci s výhledem na sjezdovky skrz velká francouzská okna vás horská atmosféra Ischglu zcela pohltí.

 

is1

is2

is4

 

Mimo krásné apartmány a spa komplex nabízí hotel Elizabeth i vynikající hotelovou restauraci se speciálními menu pro příležitosti Vánoc či Nového roku a bohatým vinným lístkem. K odpočinku můžete využít i příjemný Lobby bar, kde je k dispozici velké množství knih či umění. Právě tímto je hotel mezi ostatními výjimečný.  Umění prostupuje celým interiérem hotelu, chodby připomínají spíše galerii. Celkem zde naleznete kolem 120 uměleckých děl, tuto sezónu zde můžete nově obdivovat například díla Herberta Brandla. A pokud vám to nestačí, můžete si kterýkoli z obrazů i zakoupit. K hotelu oficiálně náleží i jeden z nejvyhlášenějších barů v Ischglu – Shatzi bar, kde mimo divokou zábavu údajně najdete i nejlepší pizzu ve městě.


Mezi další oblíbené hotely patří například hotely Trofana Royal *****s, Schlosshotel Ischgl*****, Sonne****s či Madlein****s.

 

Letošní oficiální zahájení sezóny připadá na 23. listopadu 2017.

 


 

Zdroje:

https://www.skinet.cz/

https://www.snowtrex.cz/

https://www.snowplaza.co.uk

https://kalumatravel.co.uk

https://www.onthesnow.cz

https://www.ischgl.com

http://www.elizabeth.at/en/

 

Life & style

Novinky ze světa realit