Trendy interiérového designu - Křeslo jako solitér či místo k odpočinku | INNEX

Přinášíme vám výběr z nové nadčasové kolekce luxusních křesel firmy SITS, které jsou k prodeji v pražském showroomu Innex. Luxusní materiál křesel podtrhuje jejich pohodlí.

Trendy interiérového designu - Křeslo jako solitér či místo k odpočinku | INNEX

 

Každého časem omrzí osobní prostor, ve kterém tráví nejvíce času – zpravidla to bývá obývací pokoj a ložnice, v tu chvíli je na čase řešit revitalizaci do takové míry, aby se obyvatel opět cítil v prostoru komfortně. Většina lidí tento fakt opomíjí a připravují se tak o své místo určené pro relax a obnovení mysli po náročném pracovním dni.

 

Nástrojem pro změnu prostředí můžou být i jednoduché, avšak ve výsledku výrazné prostředky. Jedním z nich je například vytvoření oblíbeného čtecího či odpočinkového koutu, jehož dominantní součástí je z pravidla pohodlné křeslo s podnožníkem. Tyto objekty dokážou z ložnice, ale i obýváků vytvořit útulné místo, ve kterém budete rádi trávit svůj volný čas.

 

Připravili jsme si pro vás výběr těch nejnovějších trendů z oblasti křesel, které byly představeny na veletrhu v Miláně. V první řadě nás zaujala kolekce křesel firmy SITS prodávaných v pražském showroom INNEX. Spojuje právě dva důležité aspekty, které jsou potřebné pro vytvoření vašeho oblíbeného odpočinkového koutu: ojedinělý design, který neomrzí a překvapivé pohodlí na míru šité každé postavě. Název prémiové kolekce švédského dodavatele SITS příznačně zastupuje slovo „BIRDS“. Spojitost mezi názvem kolekce a křesly jsme objevili u linií podpěrek rukou připomínajících křídla ptáka a také u jemně táhlých tvarů korpusu křesla, které jakoby vyzývají k obtékání proudu vzduchu. Celkově lehký dojem křesel je další spojitostí se vzduchem plachtícími ptáky. Také výběr přírodních materiálů je jedním z pilířů, na kterém je kolekce postavena. Dodavatel nabízí k výběru pouze z nejluxusnějších látek ze svého sortimentu, například z přírodou lehce odbouratelné látky s příměsí bavlny, moderní látky s příměsí vlny nebo z luxusně broušené kůže prvotřídní kvality.

 

Kolekce křesel BIRDS se skládá ze čtyř křesel a čtyř podnožníků, které spojuje tvar skořepiny. Výplň křesla je pak kontrastem mezi jednotlivými modely. Klient pak má na výběr, zda dá přednost měkké výplni před tvrdší, nebo jasně daným liniím sedáku oproti volně ležícím polštářům.

 

Jak už jsme nastínili, jedním z křesel je měkké a nejvíce pohodlné křeslo s příznačným názvem SOFTBIRD. Ve skořepině, typické pro celou kolekci BIRDS, je umístěna čtveřice měkkých polštářů, které vytvoří maximální komfort pro sed, záda i ruce. Už rozevlátost polštářů ve vás na první pohled vyvolá pocit ponořit se do pohodlných polštářů a v klidu si vychutnat chvilku pro sebe.


4

model SOFTBIRD

 

Další provedením velmi výrazné křeslo nese označení BLACKBIRD. Vaši pozornost upoutá hlavně výrazným prošíváním se zajímavým detailem – absencí knoflíčků, které jsou pro prošívání křesílek typická. Tento model zaujme hlavně příznivce elegance a luxusního designu. Křeslo BLACKBIRD si najde své místo hlavně v pracovně nebo jako luxusní doplněk do obývacího pokoje. Napovídá tomu i výběr materiálů, ve kterých dodavatel křeslo nabízí – jedná se zpravidla o precizně broušenou kůži v černé, nebo bílé barvě.

 

1 model BLACKBIRD

 

Dalším z kolekce je křeslo MYBIRD s obdelníkovým prošíváním sedáku a křeslo LOVEBIRD. Objednat si je můžete taktéž v kůži, ale i v poslední době velmi moderní vlněné látce.

 

3model LOVEBIRD

 

 

2 model MYBIRD

 

Tato křesla naleznete exkluzivně v showroomu INNEX na Praze 3, kde na vás čeká nejen velký výběr křesel a sedaček s širokým výběrem tvarů a látek, ale také specializovaný personál, který vám pomůže s výběrem bytových doplňků, ale i s návrhem interiéru.

Designéři firmy INNEX řeší často revitalizace interiérů, ale i návrhy interiérů nových. Rádi se přizpůsobí vašim požadavkům a představám a budou vám oporou po dobu celé realizace projektu.

Navštivte showroom INNEX nebo www.innex.cz a vytvořte ze svého domova opět ráj odpočinku a zdroj inspirace i energie pro každý den.

 

innex

 

Life & style

Novinky ze světa realit