Nedaleko Prahy vyrůstá Březový háj - oáza klidu a spokojeného života

V obci Předboj vzdálené necelých 10 km od severní hranice Prahy vyrůstá nový rezidenční areál Březový háj, který čítá 19 exkluzivních nízkoenergetických vil 6+kk s terasami.

Nedaleko Prahy vyrůstá Březový háj - oáza klidu a spokojeného života

V obci Předboj vzdálené necelých 10 km od severní hranice Prahy vyrůstá nový rezidenční areál Březový háj, který čítá 19 exkluzivních nízkoenergetických vil 6+kk s terasami. Výstavba patnácti domů byla zahájena v minulém roce. Momentálně developer dokončil hrubé stavby a realitní kancelář Luxent –⁠ Exclusive Properties odstartovala prodej luxusních domů. Další čtyři vily jsou v přípravě. První etapa bude završena v zimě 2021/2022, celý projekt pak na přelomu roku 2022 a 2023. A pokud jste zvědaví, jak bude bydlení v Březovém háji vypadat, můžete se těšit na vzorový dům, který se pro zájemce otevře na jaře 2021.

krb

Rezidenční komplex Březový háj se nachází v klidné a slunné centrální části obce Předboj v okrese Praha-východ. Na rozlehlých pozemcích o velikostech od 906 do 1.233 m² vyrůstá 19 exkluzivních rodinných domů s užitnou plochou 230 m2. O parkování nebude nouze – všechny vily doplní kryté parkovaní pro dva vozy, další dva mohou stát na příjezdové zpevněné ploše na pozemku. Systém oplocení, který v určitých částech může sloužit jako vinohrad, a parkovací přístřešky zajistí budoucím rezidentům maximální soukromí. Dvoupodlažní domy se pyšní terasami v obou patrech, takže budete mít dostatek prostoru pro relaxaci. V přízemí se bude nacházet velký obývací pokoj otevřený do obytné kuchyně s jídelnou a dále místnost, která může sloužit jako pracovna, komora či pokoj pro hosty. Nechybí zde předsíň se šatnou, koupelna ani technické zázemí. V klidové zóně v patře jsou rozmístěny čtyři ložnice se dvěma koupelnami. K té hlavní náleží vlastní koupelna, šatna a vstup na terasu. Projekt se může pochlubit rovněž vysoce kvalitními materiály a vybavením. Všechny vily mají izolační okna s trojskly, dřevěné třívrstvé podlahy, exkluzivní obklady a vybavení koupelen, přípravu na podomítkové venkovní žaluzie a přípravu pro fotovoltaiku. O vytápění a chlazení domů se postarají tepelná čerpadla země-voda. Těšit se můžete také na chytré řízení domácnosti včetně zabezpečovacího systému a domovního vrátného s kamerou.

obývací pokoj

Příroda jako nosný motiv

„Cílem tohoto developerského projektu je uspokojit vysoké nároky v současné době kladené na bydlení za Prahou, ve velkorysém domě se zahradou, ve zdravém prostředí a na čerstvém vzduchu. To vše a mnoho dalšího resort Březový háj bezpochyby nabízí,“ uvádí makléřka projektu Šárka Tichá z realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties. Architektonický návrh zastřešil ateliér Morix pod odborným vedením architektů manželů Pizingerových. Vily představují moderní formu komfortního příměstského bydlení. Důraz bude kladen na začlenění přírodních materiálů, jako kámen, kov, dřevo a pálené keramické cihly, které dotvářejí jedinečnou atmosféru resortu. V kontrastu s přírodním elementem pak bude u části domů silný ocelový plech použitý u ostění oken a nadpraží.

jídelna

závěsný lustr

Nedílnou součástí každého domu bude zahrada směřující k jihu. Pobyt zde vám zpříjemní útulná zákoutí a dřevěné terasy z odolného sibiřského modřínu. „V rámci celého komplexu se počítá s vysokým podílem zelených ploch, a to jak na soukromých pozemcích, tak i zeleně veřejné. Vzniká zde březovo-borový park s možností budoucího vyžití dětí, dospělých, ale rovněž domácích mazlíčků. Snahu o co největší soulad s přírodou naplňuje také použití zelených plochých střech na vybraných objektech. Jedná se o originální, designový projekt, který se stane oázou klidu a prostorem pro spokojený život budoucích obyvatel,“ vysvětluje Šárka Tichá z realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

zahrada předboj

Bydlení v přírodě a u golfu

Obec Předboj, o níž se první písemná zmínka datuje už z roku 1253, leží 16 km severně od centra hlavního města a jen 7 km od jeho hranice. Domy za Prahou jsou stále oblíbenější díky krásné krajině, čistému ovzduší, množství zeleně i vodních ploch v okolí, ale také kvůli skvělé dostupnosti autem (cca patnáct minut do obchodního centra či na stanici metra Letňany) nebo autobusem 20 minut na metro Ládví. V Předboji najdete potřebnou ordinaci praktického lékaře a mateřskou školu, základní škola a další občanská vybavenost je v nedaleké Líbeznici či Neratovicích a Odoleně Vodě.

park Předboj

Okolí tvoří krásná středočeská příroda s převážně listnatými lesy a množstvím rybníků, která vás nenechá sedět doma. Volný čas tu lze trávit procházkami, cykloturistikou nebo rybařením. Jestli hrajete golf, jistě oceníte místní devíti-jamkové veřejné hřiště. Hru si zde užijí pokročilí, ale i začátečníci a rodiny s dětmi. V obci nedávno vyrostlo dětské hřiště a proběhla rekonstrukce víceúčelového sportoviště, které vybízí ke kolektivním sportům, jako například volejbalu, florbalu, malé kopané, nohejbalu, tenisu či basketbalu. Místní TJ Sokol Předboj se s dlouholetou tradicí aktivně věnuje fotbalu.

Přečtěte si více o developerském projektu Březový háj.

Life & style

Novinky ze světa realit