Pařížská ulice – nákupní ráj

Pařížská ulice je symbolem luxusu a nakupování. Ulice v srdci Prahy je známá po celém světě svými módními butiky. V článku se dozvíte něco o těch nejznámějších.

Pařížská ulice – nákupní ráj

Ikonická Pařížská ulice v pražském centru je dobře známá každému milovníkovi luxusu a kvalitního zboží. Najdete ji u Staroměstského náměstí a provede vás mezi exkluzivními butiky s předními světovými značkami až k mostu Svatopluka Čecha. 

Proč je ulice právě Pařížská?

Paříž je po mnoho desetiletí považována za hlavní město módy. Osobnosti světového formátu jako Christian Dior, Christian Lacroix, Coco Chanel, Yves Saint-Laurent či Christian Louboutin zná celý svět. Není tedy náhodou, že kořeny módního světa, odvážných designů i extravagantních modelů sahají právě sem.

Nejvíce módních domů najdete na proslulé ulici Champs-Élysées – nejlukrativnějším dvoukilometrovém bulváru, jehož horní část u Vítězného oblouku lemují luxusní obchody a špičkové kavárny. V dolní části se nachází park a Elysejský palác, který je rezidencí francouzských prezidentů. Česká Pařížská ulice je o poznání mladší. Byla postavena na přelomu 20. století právě po vzoru Champs-Élysées a k atmosféře slavného francouzského bulváru nemá daleko, přestože je dlouhá pouhých 500 m. 

Historické domy a nablýskané výlohy

Fasády krásných starých budov lemovaných vzrostlými stromy v historickém centru Prahy v kontrastu s nejnovějšími modely za blyštivými vitrínami vaši pozornost chytí a nepustí. Při procházení této světoznámé ulice si jistě všimnete i Staronové synagogy, jež patří k těm nejstarším v Evropě. Pro svůj jedinečný vzhled a historii sahající do 13. století tak přitahuje zvědavé zraky místních obyvatel i kolemjdoucích turistů.

Synagoga a přilehlé židovské památky vytváří společně s luxusními butiky nevídanou kombinaci, kterou si jistě zamilujete na první pohled. Kromě unikátních historických dominant zde narazíte i na mnoho nákupních příležitostí. Najdete tu vše od luxusního oblečení přes exkluzivní stylové šperky, hodinky a přepychové módní doplňky až po vybrané kavárny, restaurace a služby.

Není tedy divu, že se jedná o jednu z nejdražších ulic ve střední a východní Evropě, kde může měsíční nájem vyšplhat i nad 220 ‎€ za m2. Přesto se o ni světové značky jen perou a každým rokem se zde otevírají další luxusní obchody. Za loňský rok přibyly například butiky Céline, Philipp Plein, Valentino, Furla, Elisabetta Franchi, Brunello Cucinelli nebo Hogan. Na lukrativnosti získávají v posledních letech i sousedící ulice, které díky exkluzivnímu zboží doplňují a rozšiřují nabídku Pařížské. 

Mezi ty prestižní ulice v okolí Pařížské patří například Na Příkopě nebo ulice Široká vedoucí okolo kostela svatého Ducha a pomníku Franze Kafky, jenž historický nádech bezprostředně podpoří. Téměř 4 metry vysoký memoriál od sochaře Jaroslava Róny je unikátním dílem odkazující na velikána české literatury, jehož vzpomínka na Široké ulici krásně ladí k dalším historickým památkám jako je například krásná Španělská synagoga. Prestižní dojem Pařížské ulice díky svému unikátnímu okolí tak nabývá na ještě větší vážnosti. 

Světové značky si Prahu získaly

Pařížská 
 ulice Rolex

Zajímá vás, které z oblíbených značek v Pařížské ulici najdete? Čekají na vás ikonické vitríny a interiéry desítek luxusních butiků, které jsou pro milovníky nakupování hotový ráj. Pojďte se s námi podívat na výběr těch neoblíbenějších butiků.

Pokud toužíte po přepychovém oblečení, pak se zastavte u Christiana Diora, jehož tradice sahá až do roku 1946. Rok později od založení vynesla značku Dior na vrchol první kolekce „New look“, díky které se pověst o luxusním zboží mohla konečně dostat do širokého povědomí. Od té doby byl původní pařížský podnik rozšířen do dalších 15 zemí, kde dělá radost těm, kteří mají slabost pro kvalitní a přepychové zboží – na Pařížské ulici proto jistě nesmí chybět.

Butik Christiana Diora je však jen zlomkem toho, co Pařížská ulice nabízí. Stejnému úspěchu se zde těší i obchod Dolce & Gabbana, jenž vznikl díky dvěma mladým italským gentlemanům, kteří vždy snili o vlastním podniku. Jejich sen se nejen splnil, ale také naprosto předčil jejich očekávání – díky kvetoucímu businessu se jim podařilo rozšířit podnikání do celého světa a se svými 83 butiky vydělat pohádkové částky přesahující miliardy eur. 

Pařížská 
 ulice Prada

V této lokalitě nesmí chybět ani fenomén v podobě dvou spletených G, které jsou symbolem pro kvalitu, krásu a styl. Stále rostoucí míra prestiže dostala značku Gucci na vrchol, který ji přinesl miliardové zisky a také velkou zákaznickou přízeň. Kdo by neznal nejslavnější parfém Envy nebo džíny Genius Jeans v hodnotě více než 3.000 USD, které se zapsaly do Guinessovy knihy rekordů? 

Pozici na výsluní si jednoznačně užívá i francouzská značka Hermès, která si během desítek let vydobyla ve světě módy prestižní postavení. Srdce zákazníků si tato značka získala již od začátku prodejem překrásných hedvábných šátků a vysoce kvalitními kabelkami. Dnes už zřejmě neexistuje žádná žena, která by po jejich luxusních výrobcích netoužila.

Své zastoupení zde má i ikonická asijská módní značka, za jejíž vznik vděčíme malajskému návrháři jménem Jimmy Choo. Šikovný mladý švec byl ve svém řemesle natolik zběhlý, že se díky své exkluzivní výrobě bot dostal hned na osm stran časopisu Vogue. V butiku dnes kromě luxusního obutí najdete i kvalitní kabelky, pásky nebo parfémy, které si zkrátka zamilujete.

Neméně důležitou značkou na Pařížské je i Salvatore Ferragamo – podnik z roku 1927 pojmenovaný po stejnojmenném zakladateli, který vynikal především výrobou exkluzivních bot. Business mladého Salvatora jenom vzkvétal, proto se výroba rozšířila i na koženou galanterii, půvabné doplňky a omamné parfémy, které sortiment butiku vkusně doplňují. 

Co se týče tvorby něžné elegance, nikdo jiný nesplní tyto požadavky tak dobře, jako značka Escada. Při vstupu do butiku srdce každé dámy vesele zaplesá, neboť zde najde naprosto vše, po čem touží. Irská značka pojmenovaná podle dostihového plnokrevníka z roku 1976 nabízí vše od šatů, kabelek a parfémy až po brýle, což příchozím návštěvníkům poskytuje maximální výběr. 

Aby pánové nezůstali pozadu, nesmíme zapomenout zmínit obchod Ermenegildo Zegna, jenž nabízí ty nejkvalitnější pánské obleky. Tento rodinný podnik z roku 1910 se pyšní zejména svou unikátní výrobou, při které využívá speciální látku Vellus Aureum Trophy patřící mezi nejlepší vlny na světě. Není divu, že obleky z této limitované edice jsou pokaždé šmahem pryč. 

Milovníci originální módy si přijdou na své v butiku značky Diesel, která je jednoznačným zhmotněním nezávislosti a extravagance. Přesně takto popisoval vznikající business Renzo Rosso, který během své kariéry měl možnost několikrát ukázat svou promyšlenou obchodní strategii. Přestože Diesel dnes vyrábí mnoho různého oblečení a doplňků, největší stopu ve světě módy zanechal svými džíny, které naprosto převálcovaly všechny ostatní kalhoty.

Slavnou historii má za sebou také italská značka Loro Piana z roku 1924, která se proslavila výrobou těch nejjemnějších a nejpohodlnějších bund a svetrů. Její tajemství spočívá v používaném materiálu, který zpravidla tvoří vysoce kvalitní kašmír, vlna nebo srst z lamy vikuni. Přízeň zákazníků je doprovázena oceněními nejrůznějších světových odborníků, kteří potvrdili nevídanou kvalitu nabízených kousků a označili Loro Piana za jednoho z nejlepší prodejců, co se produkce vlněných oblečků týče. 

Kvalitní doplňky prověřené časem

Pařížská ulice jimmy choo

Ti, kteří se v Pařížské nepoohlížejí po oblečení, směřují k obchodům s doplňky. I v této branži bychom na Pařížské ulici našli nespočet podniků soupeřící o přízeň zákazníků. Jedním z nich je švýcarská firma Rolex, který svým precizním umem dotahuje nabízené hodinky k naprosté dokonalosti. Značka z roku 1905 se dodnes pyšní až 400 patentovými inovacemi včetně vodotěsných náramkových hodinek Oyster nebo hodiny se samonatahovacím mechanismem Perpetual. 

Prvotřídními hodinkami kromě obchodu Rolex vyniká i další významná firma, která je od roku 1875, jako jedna z mála, stále vlastněna rodinou zakladatelů. Řeč je o další švýcarské firmě s názvem Audemars Piguet, která oplývá dlouholetou tradicí stejně jako láskou ke svému řemeslu. Od svého založení pravidelně uvádí na trh nové kolekce včetně ikonické Code 11.59 z roku 2019.

Pro blyštivé doplňky mnoho nákupčích v Praze zavítá do klenotnictví Tiffany & Co., které už z vitríny oslňuje svými nádhernými šperky. Jeho zakladatel Charles Lewis Tiffany měl příležitost těšit svými klenoty ty nejznámější osobnosti včetně amerických a evropských prezidentů, světových magnátů i slavných celebrit. Jeho nejslavnějším dílem je nepochybně Tiffany Diamond o velikosti neuvěřitelných 128 karátů.

Krásně zářivý je i sortiment značky Cartier, který nabízí šperky a hodinky nezaměnitelné kvality. Při zakládání firmy v roce 1847 Louis Cartier ještě nevěděl, jaká hvězdná budoucnost jeho podnik čeká. Jeho šperky už pár let po rozjezdu podnikání měly tu čest zdobit sestřenici císaře Napoleona III. nebo císařovnu Eugénii a ženy po celém světě touží mít jeden z přepychových kousků z dílny Cartiera i ve své šperkovnici. 

Pařížská 
 ulice jaro

Své místo na Pařížské si právem vybojoval i zkušený benátský klenotník Roberto Coin, který se svým stejnojmenným obchodem dobývá celý svět. Jeho bezkonkurenční šperky každoročně vyhrávají prestižní klenotnické výstavy. Mezi jeho poslední mistrovská díla patří kolekce Princess Hearts, která potěší každou dámu se slabostí pro něžnou eleganci. 

Zlatnictví a klenotnictví Bvlgari bylo založeno Sotiriem Bulgarim v roce 1884. Tato italská hvězda s řeckými kořeny svůj talent a vášeň pro výrobu šperků zdědila po svém otci, který Bulgariho zasvětil do výroby šperků s jedinečným know-how. Od té doby má Sotirio na svědomí řadu luxusních kousků, které okolí fascinují svým odvážným designem a spojením řeckého a římského umění. 

Ani vzor hnědé šachovnice a iniciály LV není třeba dlouho představovat. V Pařížské ulici nepochybně nepřehlédnete butik Louise Vuittona, jenž si drží svou dobrou pověst už od roku 1854. Od té doby si jeho zákazníci neváhají za nabízené kabelky peněženky nebo šátky připlatit, neboť ví, že se mohou spolehnout na maximální kvalitu, eleganci a doživotní záruku.

Ve výčtu těch nejlepších obchodů nemůže chybět ani Prada. Italští bratři Mario a Martin Prada ihned po založení zabodovali u tehdejší italské šlechty, což jim poskytlo slušný start pro rozjezd podnikání ve velkém. Sláva Prady rok od roku rostla a v roce 1993 získala ocenění Rady amerických módních návrhářů za své překrásné doplňky, které nemají konkurenci. 

InterContinental se změní na Golden Prague Hotel (hotel Zlatá Praha)

Nový majitel InterContinentalu plánuje přeměnu hotelu i jeho okolí. Dle deníku Metro budou vytvořena dvě nová náměstí. Na nově upravených plochách se rozšíří zeleň a Pařížská ulice se prodlouží až k řece. Zahrady hotelu budou více připomínat staroměstské vnitrobloky a v zadní části náměstí Miloše Formana budou vysázeny stromy.

Nejen luxusní butiky, ale i služby

Pařížská ulice

Objevte vedle předních módních butiků i svět luxusních nemovitostí. Služby v Pařížské ulici si vždy držely vysokou úroveň a najdete zde i sídla prestižních společností z různých segmentů trhu včetně realitního. Naše společnost Luxent – Exclusive Properties sídlí na adrese Pařížská 205/23, Praha 1 – Josefov. Nabízíme rezidenční a komerční nemovitosti v této ulici, v širším historickém centru i po celé Praze a jejím okolí. Rovněž exkluzivně spolupracujeme s několika developery na jedinečných projektech v hlavním městě i po celé České republice. Dohodněte si osobní schůzku a navštivte kromě luxusních butiků i naši kancelář, rádi vám pomůžeme najít vhodnou investici či prodat vaši nemovitost.

Life & style

Novinky ze světa realit