Prodej

Prodej čtyřpodlažního mezonetu 4+1/2T, 98 m2, Praha 1 - Staré Město

98 m2 Vejvodova, Praha 1 - Staré Město 17 500 000 Kč

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji atypický čtyřpodlažní byt 4+1 se dvěma terasami o celkové užitné ploše 98 m2 na Praze 1. Byt je situován v historickém domě v samém srdci Starého Města, mezi Staroměstským a Václavským náměstím. K dispozici je prostorný sklep a dvorek k užívání.

Vstup do bytu je na úrovni prvního patra samostatného, čtyřpodlažního domu, ve kterém jsou pouze další čtyři byty třech majitelů. Původní vstup byl nezávislý na domě, přímo ze vstupní chodby domu přes dvorek. Po celkové rekonstrukci byl vytvořen reprezentativní hlavní vstup propojením z chodby v prvním patře domu. Tento vstup zahrnuje malou předsíň s toaletou, kuchyňský kout se zabudovanou kompletní kuchyňskou linkou s přímým vstupem na terasu (s výhledem do upraveného dvora) a obývací pokoj. Na druhém patře je ložnice s vestavěnými skříněmi, koupelna s vanou a toaletou. V podkroví se nachází další ložnice (dosud užívaná jako pracovna) s vestavěnou skříní a další terasou (s výhledem na střechy domů Starého města). V přízemí bytu je k dispozici prostor s původní klenbou a se zachovalým malým gotickým artefaktem (pítko) na zdi. Tuto místnost lze využít jako další ložnici nebo pracovnu (dosud využívaný jako malé osobní fitness). Protože lze obnovit původní vstup přímo ze dvora, může sloužit i jako samostatná dílna nebo kancelář. Vedle ní se nachází malá technická místnost a schodiště do prvního patra bytu.

Dřevěné podlahy, bezpečnostní dveře, vlastní plynový kotel Vailant. Reprezentativní společné prostory v domě (benátský štuk, lité terrazzo, na schodišti koberec). Měsíční poplatek činí 3071 Kč.

Veškerá občanská vybavenost (obchody, restaurace, kavárny, služby, školy a školky) a výborná dopravní dostupnost. Vyhledávaná historická část Prahy 1 v bezprostřední blízkosti Staroměstského a Betlémského náměstí či Národní třídy, nedaleko Karlova mostu a Smetanova nábřeží. Centrum společenského života a kultury. V blízkosti jsou i tři stanice metra A a B – Můstek, Staroměstská a Národní třída. Přesto v klidné ulici, která je neprůjezdná, rezidentské parkování má však přímo před domem.

V případě potřeby většího obývacího prostoru a soukromí lze od stejného majitele odkoupit i prostornou, kompletně zařízenou garsoniéru s kuchyňským koutem a terasou (celkem 35 m2), která se nachází hned vedle hlavního vstupu do bytu v prvním patře. Tím se získají dva z pěti bytů v domě a cca 1/4 podílu na něm. (Měsíční poplatek v garsoniéře činí 909 Kč).

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5986

Cena

17 500 000 Kč

Adresa

Vejvodova, Praha 1 - Staré Město

Druh

Byty

Dispozice

4+1

Užitná plocha

98 m2

Všechny parametry