Prodej

Prodej bytu 5+1/L, 177 m2, Praha 6 - Hradčany

177 m2 U Písecké brány, Praha 6 - Hradčany Prodáno

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji jedinečný, prostorný a velkoryse řešený byt zaujímající plochu celého druhého patra vily. Nemovitost byla postavena podle plánů Josefa Dlouhého z r. 1910. Je cihlová, celá podsklepená a zastřešená mansardovou střechou, posazená do oploceného pozemku se zahradou. Ze tří stran je obklopena zelení s výhledy na Bílkovu vilu, Píseckou bránu, Letohrádek královny Anny a věže Pražského hradu. Dispozice bytu byla koncipována pro způsob společenského života rodiny z vyšší společenské vrstvy na začátku 20. století.

Celý dům, fasáda, vstupní prostory (fasáda a vnitřní prostory) a byt mají dochované dobové prvky (zábradlí, okna, dveře a zárubně, dubové parkety. Z haly vede protější vchod do hlavní obývací části s arkýřovým oknem (27,9 m2), jídelny a pracovny (33,1 m2 a 25,1 m2) a na lodžii (8,1 m2). Všechny tyto tři hlavní místnosti jsou propojeny dvoukřídlými stylovými dveřmi. Boční vchod z haly vede do ložnicové části s šatnou (28,1 m2) a koupelny. Z druhé strany vchodu vedou dveře do další koupelny, samostatné kuchyně (14,9 m2) a pokoje služky (7,3 m2).

Lokalita Hradčany u metra Hradčanská se vyznačuje perfektní dopravní dostupností, zastávky tramvaje a vchod do metra jsou v bezprostřední blízkosti domu, dvě minuty chůze. Obchody, restaurace, školy, školky, pěší vzdálenost pár set metrů na Pražský hrad nebo do centra Prahy 1, pro sportovce a volnočasové aktivity poslouží blízké sousedící zahrady Pražského hradu, Letenské sady nebo nedaleká Stromovka. Pohodlné parkování v rámci modré zóny.

Třída energetické náročnosti G je uvedena pouze dočasně z důvodu plnění zákonných požadavků, průkaz je zadán k vypracování.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5154

Cena

Prodáno

Druh

Dispozice

5+1

Užitná plocha

177 m2

Všechny parametry