Prodej

Prodej roubené chaty 350 m2, poz. 5000 m2 - Dolní Malá Úpa

350 m2 Malá Úpa, Dolní Malá Úpa, Trutnov, Královéhradecký kraj Prodáno

O nemovitosti

Nabízíme prodej krásné autentické horské roubenky v Krkonoších, v Dolní Malé Úpě, na svažitém jižním pozemku o rozloze 5000 m2, v chráněném území KRNAP, jen 14 km od Sněžky, v nadmořské výšce 900 m.

Chata má přístup až k pozemku po upravované silnici. Má vlastní oficiálně schválená tři parkovací stání u silnice při vjezdu na pozemek, další stání jsou na cestě na vlastním pozemku a dále je k dispozici jedno místo na rezidenčním parkovišti u hlavní silnice v obci. Nespornou předností této nemovitosti je vlastní vydatná vrtaná studna (60 m), vedení elektřiny již v zemi (nikoliv nad pozemkem), překrásná poloha na svahu s výhledem do údolí a celodenním slunečním svitem. Oficiálně jsou zde povolené ohradníky a možnost stavby skladu 4x4 m. Před roubenkou je prostorná kamenná terasa s otevřenými výhledy.

Základy chalupy jsou z r. 1850 a dosud měla jen tři majitele. Současná majitelka nemovitost vlastní od r. 2002 a užívá ji dlouhodobě k vlastnímu bydlení a podnikání (krátkodobé ubytování). Chalupu lze okamžitě obývat a užívat k podnikání, nebo kombinovat obojí. Možná je i celková rekonstrukce či přestavba pro konkrétní záměry a ve standardech pro nového majitele. V průběhu let byla chata rekonstruována postupně, dle možností majitelů, a to zejména byt a dva apartmány, celkově má zachovaný původní ráz. Všechny provedené rekonstrukce byly schváleny dle dokumentace. Naposledy přibyla vodárna s akumulační nádrží a čerpadlem a druhý komín (2020). Chalupa je vytápěna dvěma krbovými kamny a akumulačními kamny v pokojích. Nemovitost je v katastru nemovitostí zapsaná jako rodinný dům k trvalému bydlení s podnikáním. Nabízí se s nábytkem v apartmánech a nový majitel má možnost převzít také zavedenou stálou klientelu – apartmány jsou úspěšně pronajímány od roku 2002. U chalupy je malé dětské hřiště a možnost zbudovat bazén. Silnice k chalupě je sjízdná do 15.12., po té se parkuje celoročně na nedalekém rezidenčním stání na parkovišti v Dolní Malé Úpě.

Dolní Malá Úpa nabízí veškerou občanskou vybavenost, nachází se v nedaleko Pece pod Sněžkou. Lokalita s nádhernou horskou přírodou vybízí k turistickým túrám například na Sněžku, Černou horu, Kraví horu nebo Lysečinský hřeben. Oblast je protkána cyklostezkami a příležitostmi k zábavám v letní sezoně, včetně stezky v korunách stromů či lanových center. V zimním období najdete v okolí spoustu možností k zimním sportům, nedaleko jsou lyžařská střediska Pec pod Sněžkou, Jánské lázně či jednotlivé sjezdovky okolo Horního Maršova, o běžkařských tratích nemluvě. Přímo v blízkosti chaty je několik menších vleků.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5969

Cena

Prodáno

Adresa

Malá Úpa, Dolní Malá Úpa, Trutnov, Královéhradecký kraj

Druh

Domy

Kategorie

Chata

Užitná plocha

350 m2

Všechny parametry