Prodej

Prodej usedlosti, 2.304 m2, s posilovnou, stájemi a pozemkem 12 ha, možnost další výstavby, Mokrovraty

2 304 m2 Mokrovraty, Příbram, Středočeský kraj Prodáno

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji zajímavý areál na okraji obce Mokrovraty ve Středočeském kraji, 30 km od Prahy. Nemovitost zahrnuje dva rodinné domy, samostatné společenské zázemí, garáže a sklady, unikátní fitness centrum, vinný sklep s rozsáhlými podzemními prostory a stáje pro koně včetně zázemí. K usedlosti náleží také přilehlé pozemky.

Rodinný dům z přelomu 19. a 20. století v jihovýchodní části areálu je současným majitelem užíván k bydlení. Byl zrekonstruován cca před 15 lety. Obsahuje společenské prostory, skladovou část a dvě bytové jednotky. Užitná plocha domu je 532 m2. V blízkosti stojí dům ze stejného období, původně hospodářské stavení. Dnes slouží pro společenské účely. Má užitnou plochu 187 m2. Bývalý hospodářský dvůr uzavírá stavba, která je v současnosti používána jako garáž a skladovací prostor. Užitná plocha 392 m2.

Druhý rodinný dům je postavený v roce 2002 s užitnou plochou 603 m2 v jihozápadní části areálu má tvar písmene „L“. V jižním křídle je byt správce, východní křídlo slouží k přechodnému ubytování hostů (4 pokoje). Dům je podsklepený. V podzemí je garáž pro 12 vozů.

Fitness centrum s užitnou plochou 590 m2 je volně stojící objekt s tréninkovou částí, zázemím a chodbou. Je připojen na podzemní komunikační prostor probíhající pod celým areálem. Tento prostor s vinotékou je neobvyklým, avšak velmi zajímavým řešením, které plní účel propojení jednotlivých staveb v areálu.

Při východní hranici usedlosti je malý jezdecký areál, z roku 2004, vybudovaný jako dřevostavba. Zahrnuje stáje, klubovnu, zázemí pro jezdce a velké stodoly pro zemědělskou a zahradní techniku. Parková zahradní úprava s rybníčkem „nebesákem“ volně propojuje jednotlivé objekty. V blízkosti rodinného domu je venkovní bazén a pergola se zázemím.

V obci je mateřská i základní škola. Obec je velmi dobře dopravně napojena. Kromě silniční komunikace je zde železnice. Pražská integrovaná doprava zajišťuje přepravu autobusy.
Celý komplex je cenný pro svoji dobrou polohu, bonitu pozemků, vynikajícím sportovním i společenským zázemím, skladovacími prostory, krytými parkovacími místy a v neposlední řadě s místem, jak k celoročnímu, tak přechodnému bydlení.

Třída energetické náročnosti G je uvedena pouze dočasně z důvodu plnění zákonných požadavků, průkaz je zadán k vypracování.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N4497

Cena

Prodáno

Druh

Kategorie

Užitná plocha

2 304 m2

Všechny parametry