Prodej

Prodej unikátní vily 6+1/T, 554 m2, na pozemku 1770 m2, Praha 4 - Podolí

554 m2 Na hřebenech II, Praha 4 Prodáno

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji vilu navrženou ve stylu puristického funkcionalismu postavenou v letech 1929-1930. Nemovitost se nachází v rezidenční čtvrti na Praze 4 na rozhraní Kavčích hor a Podolí, s výhledem do Podolí, na řeku a na protější svahy s úchvatným panoramatem Pražského hradu.

Obytná plocha má celkovou výměru 388 m2 ve čtyřech podlažích: v nejnižším patře domu poslouží majitelům wellness prostory s vestavěným bazénem 10x3 m a vodním chrličem (64,9 m2), finskou saunou (4,6 m2) a relaxačním zázemím, klimatizovanou vinotékou (6 m2), a také technickým zázemím s prádelnou (16,7 m2). První nadzemní patro je koncipováno jako společenské obytné s hlavním vchodem do domu. Přes zádveří s šatnou (3,4 m2) a centrální chodbu s toaletou a schodištěm se za velkoplošnými dveřmi otevírají prostory obývacího pokoje s krbem (38 m2), a jídelnou s kuchyní (42,4 m2) a spíží. Z jídelního pokoje je vchod na terasu (12,7 m2). Druhé nadzemní ložnicové patro je rozděleno na dvě části: hlavní ložnici (17,5 m2) s šatnou (6,1 m2) a koupelnou (13,6 m2), a další dvě ložnice (21,3 a 17,5 m2) které mají k dispozici společnou koupelnu (5,5 m2). Pro dvě z ložnic je východ na venkovní terasu (23,5 m2). Ve třetím nadzemním patře je atelier (15,9 m2) s koupelnou (5,9 m2) a největší terasou (87,4 m2) s panoramatickými výhledy do okolí na Pražský hrad, Vyšehrad a celé Podolí.

Vzrostlá zahrada o celkové ploše 1.066 m2 navržená významným českým architektem je zrekonstruována podle jeho původních plánů a vizí.
Podél hlavního vstupu po pravé straně umístil garáž a technické zázemí přiléhající k oplocení, směrem do dolní části zahrady končí hospodářským dvorem. Po levé straně vchodu okolo parteru s bazénkem a fontánou vede pěšina na terasu s kamenným stolem umístěným v části zahrady zvané divoká, ze které se vchází na trávníkové hřiště lemované v zadní části nášlapnými kameny. Ty vytvářejí cestičku vedoucí k aleji a ovocné zahradě. Prostor pod balkonem je využit jako novodobá sala terrena s výhledem na trávníkové hřiště a kamenné terásky. Další prostornější dvojgaráž je umístěna v opačném rohu, ukryta za vzrostlými stromy. V zahradě jsou vysázeny cenné dřeviny, za zmínku stojí jasan americký, liliovník tulipánokvětý, smrky, borovice, cypřiše.

Funkcionalistická vila a zahrada prošly v posledních čtyřech letech velmi náročnou a citlivou rekonstrukcí vycházející z dobových návrhů a fotografií pod dohledem památkového ústavu. Při rekonstrukci byly použity nejmodernější technologie a nejkvalitnější materiály včetně exotických dřev a kamene, vše uvedeno v technické specifikaci.

Podolí je velmi prestižní lokalitou. Čtvrť posazená v zeleni s krásnými výhledy, výborná dopravní dostupnost do centra Prahy i napojení na dopravní tepny vedoucí do všech koutů České republiky a přitom v dosahu veškeré infrastruktury, zaručuje vysoce kvalitní bydlení.

Třída energetické náročnosti G je uvedena pouze dočasně z důvodu plnění zákonných požadavků, průkaz je zadán k vypracování.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5246

Cena

Prodáno

Druh

Kategorie

Užitná plocha

554 m2

Všechny parametry