Prodej

Prodej prvorepublikové vily 5+1/3T/G, 226 m2, s bytovou jednotkou pro hosty 1+kk, 38 m2, poz. 1598 m2, Chocerady

270 m2 Chocerady, Benešov, Středočeský kraj 19 500 000 Kč

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji citlivě zrekonstruovanou vilu z roku 1926 u řeky Sázavy v obci Chocerady v okrese Benešov. Historicky byla prvorepubliková vila využívaná jako letní sídlo pražské smetánky. Celá nemovitost je koncipována v duchu feng-šuej a má dobrou energii.

Vila o velikosti 226 m2 je postavena na skále, na svažitém pozemku orientovaném na západ. V přízemí se nachází samostatná kuchyně (4x4 m), jídelna (6x5 m), obývací pokoj s knihovnou (6x4 m) a sprcha s toaletou. V prvním patře je velká koupelna (4x5 m) s terasou a výhledem na řeku Sázavu, dále dvě ložnice (každá o velikosti 6x4 m). Ve druhém patře je útulný pokoj (4x5 m) se dvěma terasami (6x4 m a 8x4 m) s kouzelným výhledem na řeku a obec Chocerady. Na vilu navazuje samostatná bytová jednotka o velikosti 38 m2 se světlou obytnou místností, kuchyní a toaletou se sprchovým koutem. Tento prostor sloužil historicky pro služebnictvo a byla zde umístěná prádelna a kuchyně vily. Za domem je vybudované technické zázemí.

Nemovitost byla odkoupena od původních restituentů a současnými majiteli byla rekonstruována v průběhu posledních dvanácti let. Původní majitelé zhotovili el. rozvody, ti současní odizolovali střechu pomocí technologie Firestone a zateplili, stejně postupovali i u teras, kam položili sibiřský modřín. Vybudovali nové rozvody vody a odpady, nechali zhotovit omítky. Pod novou kamennou dlažbou v kuchyni a koupelnách položili podlahové elektrické topení. V jídelně nechali postavit klasicistní kamna. Výrazným znakem vily jsou kvalitně zhotovené či repasované truhlářské prvky. V domě byla repasovaná špaletová okna a veranda, zhotoveny dubové podlahy. Byla na míru vyrobena celá kuchyňská linka a knihovna z dubového dřeva. Kuchyně je zařízena v anglickém stylu a doplněná spotřebiči – sporák Rangemaster, lednice a myčka od italské značky Smeg. Vše podtrhují citlivě zvolená osvětlení či další stylový nábytek.

Vila má vlastní vrtanou studnu s pitnou vodou, kanalizace je řešena formou čističky. Ve všech pokojích jsou akumulační kamna, ve dvou navíc i keramická. Dalším tepelným prostředkem je lokální podlahové vytápění. K domu náleží garáž přístupná z ulice. Pod nemovitostí, mezi ulicí a řekou Sázavou, je známá trať, kde projíždí Posázavský Pacifik. Dokresluje tak příjemnou tamní atmosféru. K vilce patří i molo na břehu řeky společně s pramicí.

V obci Chocerady je plná občanská vybavenost, včetně mateřské i základní školy či tělovýchovné jednoty Sokol. Celá oblast je vyhledávaná pro krásnou přírodu a dobrou dostupnost do města Prahy. Chocerady jsou vzdáleny 13 km od Benešova, 17 km od Říčan a od centra Prahy 44 km. Cesta autem do centra Prahy trvá 35 minut. Obec Chocerady je napojena na autobusovou i železniční dopravu.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5881

Cena

19 500 000 Kč

Adresa

Chocerady, Benešov, Středočeský kraj

Druh

Domy

Kategorie

Vila

Užitná plocha

270 m2

Všechny parametry

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím