Prodej

Prodej vily, 6+1/T/Z, 289 m2, dům pro hosty, 2+kk, 90 m2, pozemek 2896 m2, Řevnice

379 m2 Řevnice, Praha-západ, Středočeský kraj Prodáno

O nemovitosti

Nabízíme prodej výjimečné vily postavené na začátku 20. století architektem Eduardem Sochorem ve vilové čtvrti v Řevnicích u Prahy. Nemovitost podtrhuje krásná zahrada se vzrostlými stromy o rozloze 2.896 m2.

Vila o velikosti 289 m2 je zasazena do svažitého terénu a je tvořena třemi podlažími. V přízemí se nachází hlavní šatna s botníky, relaxační zázemí, sprcha, toaleta, úložné prostory, technické zázemí domu a prádelna. První patro vily slouží jako společenská část propojená přímými vstupy na zahradu. Je tu vstupní hala, unikátní velká obývací místnost, kuchyně, jídelna a toaleta. Druhé patro zahrnuje dvě ložnice se šatnami a koupelnu s toaletou. Spojovací chodba propojuje další části domu, kterou tvoří mezonetový prostor. Zde se nachází ve spodní části pracovna, horní patro je v současnosti užíváno jako další ložnice. Součástí je toaleta, sprchový kout a šatna. Mezonet je samostatně přístupný i ze zahrady. Jedná se o druhé a třetí patro obytné věže.

Z vily jsou krásné výhledy nejen do korun stromů, ale i na oba břehy Berounky, Český Kras a Brdské Hřebeny. Nemovitost byla průběžně rekonstruována a udržována. Poslední citlivá rekonstrukce byla dokončena před třemi lety, při které byla osazena nová střešní krytina, vyměněny dveře a podlahy, zhotoveny nové omítky, provedeny nové rozvody elektro, vody a topení. Okna jsou repasovaná, původní špaletová. Ve vile jsou použity nejvyšší standardy zařizovacích předmětů s důrazem na využití přírodních materiálů. Pro nemovitost jsou vybudována tři čerpadla vzduch – voda. Dvě zajišťují provoz vily, pomocí třetího čerpadla je vyhříván venkovní bazén. Voda je přivedena z městského řadu.

Dnes vila splňuje současné požadavky na pohodlné bydlení jak z hlediska technického vybavení a z toho vyplývajících nízkých nákladů na provoz domu, tak vysokých nároků na vzhled a kvalitu interiéru.

Druhou stavbou na pozemku je dům pro hosty o dvou podlažích a velikosti 90 m2. Přízemí tvoří obytná část včetně kuchyňského koutu, dále šatna, toaleta a vstupní hala. V horním patře je umístěna ložnice se šatnou, koupelna s toaletou a galerie. Pod domem je garáž o velikosti 70 m2 pro tři vozy a technické zázemí celé nemovitosti. Vstup do garáže je samostatný z nádvoří.

Zahrada nabízí mnoho zajímavých zákoutí, dostatek soukromí a prostor k seberealizaci i k odpočinku. Bezprostředně u vily jsou terasy. Do jedné z nich je osazený kruhový bazén se slanou vodou o velikosti 28 m2, na něj navazuje sluneční terasa o velikosti 90 m2. Na zahradě je rozvedená voda, určená pro zalévání jednotlivých částí pozemku. Mezi stromy je citlivě osazeno osvětlení zahrady.

Město Řevnice leží 16 km jihozápadně od Prahy, má status zahradního města a není zasaženo masivní výstavbou. Díky lesům a řece Berounce nabízí zdravé životní prostředí, díky výborné občanské vybavenosti včetně snadného přístupu do centra Prahy (vlak 25 min.) představuje ideální místo pro pohodlný život na dosah Prahy.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5625

Cena

Prodáno

Druh

Kategorie

Užitná plocha

379 m2

Všechny parametry