Prodej

Prodej zámeckého areálu Letovice, 6000 m2, na poz. 18101 m2, Letovice

6 000 m2 Zámecká, Letovice, Blansko, Jihomoravský kraj na vyžádání

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji zámecký areál Letovice, který leží v malebné oblasti Jihomoravského kraje, 12 km od města Boskovice. Původně gotický hrad ze 13. století byl vystavěn na strategickém místě nad údolím řeky Svitavy. V době renesance bylo šlechtické sídlo přestavěno na uživatelsky komfortní zámek a později přibyly barokní prvky, které nalezneme v celém zámeckém areálu historické nemovitosti.

Nemovitost se skládá ze samotné tříkřídlé zámecké budovy o velikosti cca 2500 m2. Těsně pod zámkem se nachází hospodářský dvůr o velikosti 2419 m2, který tvoří velmi zachovalé konírny (v současnosti využívané jako restaurační zařízení), dále jízdárny (nyní se tam provozují společenské akce), technické zázemí dvora a samotné nádvoří hospodářského dvora. K areálu patří i budova bývalého pivovaru a podzemní sklepní prostory. Vše je v dobrém stavu. Pivovarský objekt o velikosti 1168 m2 je nyní užíván k obchodním účelům, přístupné podzemí zvyšuje turistickou atraktivitu. Je možné ho využívat jako vinné sklepy apod. Za budovou pivovaru je postaveno 12 garáží pro osobní vozy. Při vjezdu do zámku stojí strážní domek o velikosti 225 m2 pro správce objektu. Předmětem prodeje je i zámecký park kolem zámku o velikosti 7683 m2 a přístupová komunikace.

Samotný zámek má jedno podzemní podlaží, tři obyvatelné nadzemní podlaží a půdu. První nadzemní podlaží je v současnosti kompletně věnováno prohlídkové trase a expozici. Jedná se o nejstarší prostory zámku z období gotiky. Jsou zde vstupy do vinných sklepů a dalších sklepení.
Ve druhém nadzemním podlaží pokračují expozice. Dále jsou zde zrealizovány dva apartmány, které se pronajímají a těší se velké oblibě. Užitná plocha tohoto podlaží činí 723 m2 bytové plochy a 180 m2 chodeb, schodišť a výtahové šachty. Třetí nadzemní podlaží je plně využíváno pro expoziční a výstavní účely. Toto podlaží má celkovou podlahovou plochu 837 m2 + 57 m2 teras, 183 m2 chodeb, schodišť a výtahové šachty. Ve čtvrtém nadzemním podlaží se nachází půda. Na hlavním nádvoří zámku se nachází studna a je zde vstup do zámecké kaple.

Současný majitel zakoupil zámek od původních restituentů v poškozeném stavu. Od roku 2004 je prováděna rozsáhlá rekonstrukce, která je v současnosti z velké části již zrealizována. Komplex je unikátní a stavebně dobře ošetřený.

Celý areál má velmi flexibilní využití jak pro privátní subjekt, tak pro komerční účely. Je vzdálen cca 30 minut od Brna a 2,5 hodiny od Prahy.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N6001

Cena

na vyžádání

Adresa

Zámecká, Letovice, Blansko, Jihomoravský kraj

Druh

Ostatní nemovitosti

Užitná plocha

6 000 m2

Parkování

10

Všechny parametry