Prodej

Prodej renesančního zámku Encovany, 4381 m2, Polepy

2 541 m2 Polepy, Encovany, Litoměřice, Ústecký kraj na vyžádání

O nemovitosti

Prodáváme mimořádný renesanční zámek v obci Encovany poblíž Litoměřic, který vznikl přestavbou gotické tvrze v 16. století do renesanční podoby. Po roce 1673 proběhla další ale menší barokní přestavba. Zámek může nabídnout celou řadu využití jako například penzion pro seniory, soukromá klinika, zámecký hotel.

Zámek vznikl přestavbou z původní tvrze z 16. století, a tvoří ho čtyři křídla do výše dvou a tří pater postavená okolo obdélného dvora. Budovu doplňuje hranolovitá věž, nádvoří je lemováno pilířovými arkádami směrem do dvora v západním a jižním křídle. Přízemní místnosti a některé prostory v prvním patře jsou zaklenuté hřebínkovými nebo valenými klenbami s lunetami. V interiéru věže a prvního patra jihozápadního nároží se dochovaly fragmenty renesančních maleb.

Zámek zpočátku sloužil jako sídlo chotěšovských premonstrátek. Poté byl prodán Osvaldovi Zejdlicovi ze Šenfeldu. Šenfeldové tvrz přestavěli do nynější zámecké dispozice. Po bitvě na Bílé hoře byl zámek zkonfiskován pro účast tohoto rodu na českém stavovském povstání. Do svého majetku pak zámek získala rodina Lobkowiczů, kteří na něm provedli pouze nevýznamné stavební úpravy. Objekt sloužil mimo jiné jako sídlo panských úřadů a později také jako depozitář Zemědělského muzea v Praze.

V posledních letech bylo do údržby zámku investováno více než 18 milionů Kč, a to do kompletní rekonstrukce střechy a na veškeré stavebních přípravy.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5244

Cena

na vyžádání

Adresa

Polepy, Encovany, Litoměřice, Ústecký kraj

Druh

Ostatní nemovitosti

Užitná plocha

2 541 m2

Parkování

15

Všechny parametry