Prodej

Prodej krkonošské rozhledny s obslužným domem, na poz. 3000 m2, Roprachtice

170 m2 Roprachtice, Semily, Liberecký kraj na vyžádání

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji naprosto unikátní nemovitost v Krkonoších, která zahrnuje rozhlednu a obslužný dům stojící na oploceném pozemku. Nemovitost je situována na návrší s výhledem do široké krajiny na okraji obce Roprachtice v okrese Semily.

Výška kamenné části tubusu rozhledny je 13 m, výška nástavby v provedení ocel/dřevo s otevřeným i krytým výhledem (360°) do kraje je 5 m. Vnitřní deseti článkové schodiště, každé o sedmi stupních, osvětluje sedm oken z obvodových stěn. Vstup do věže tvoří historické dubové dveře, které mají zachované původní panty a kliky. Jsou chráněny ručně kovanou a pozinkovanou ozdobnou mříží. Střechu věže kryje měděný plech. Rozhledna je odvětraná a je zde instalován hromosvod. Kolaudace proběhla v roce 2009. Parkovat lze na přilehlém, vlastním parkovišti.

Obslužný objekt, jehož část je klasicky roubená, sestává z místnosti pro obsluhu (29,5 m2), dvou toalet s předsíňkou (5,5 m2), malého skladu (2,6 m2) a velké místnosti (41,4 m2). V této místnosti se v současnosti nachází muzeum psacích strojů. Exponáty nejsou předmětem prodeje a samozřejmě budou odvezeny. Je zde počítáno s případným napojení vody a odpadu pro případnou změnu užívání. Mezi místností pro obsluhu a místností muzea je okno z nerozbitného skla a dveře s mříží. Pod střechou je velká nezateplená půda (91 m2), kde jsou umístěny baterie solární elektrárny. Místnost pro obsluhu je vytápěna kamny na dřevo, komín je stavebnicový s ocelovou vložkou. Střecha celého objektu je kryta taškami Tondach. Podlahu kryje dlažba. Do malého sklípku v podlaze, kde je umístěna tlaková nádoba o objemu 100 l, vede voda z vrtu. Tento dům byl zkolaudovaný v roce 2016.

Z věže lze spatřit Ještěd, Černou horu, Kozí hřbety, Orlické hory, Bezděz, Milešovku, kopec Ralsko.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N6008

Cena

na vyžádání

Adresa

Roprachtice, Semily, Liberecký kraj

Druh

Ostatní nemovitosti

Užitná plocha

170 m2

Parkování

15

Všechny parametry