Přehrát video

Prodej

Prodej výjimečného zámku v malebné krajině Středočeského kraje nedaleko řeky Vltavy

2 300 m2 Sedlčany, Příbram, Středočeský kraj na vyžádání

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji 100 % obchodního podílu perfektně zrekonstruovaného barokně klasicistního zámku na Sedlčansku.

První stavba na místě zmíněna v roce 1318. Rekonstrukce na barokní zámek proběhla v roce 1729, další neoklasicistní úprava v roce 1873 a poslední rekonstrukce v letech 2005-2009. Zámek je připraven pro soukromé bydlení a sídlo firmy. Zámek má čtyři koupelny, schodišťovou halu a 17 pokojů. Půdorysy interiéru jsou vráceny do původního stavu (r. 1729). Nejsou zde chodby a volně se prochází z jedné místnosti do druhé. Uspořádání pokojů má logickou návaznost podle využití. Ve 2. NP je obnovena enfiláda.

Kromě zámku je součástí majetku také přilehlá budova rozdělená na dvě části. V první části o velikosti 470 m2 se nachází dvě perfektně zrekonstruované bytové jednotky, které jsou vybavené ve stejném stylu jako hlavní budova zámku. V přízemí je umístěna technická koupelna a čtyři místnosti s klenutými stropy. Ve druhé části budovy o velikosti 480 m2 se v současné době nachází zázemí pro provoz zámku. Tato část původně sloužila jako sál s balkónem a jeviště. V budoucnu lze snadno znovu zprovoznit tento původní účel a rozšířit společenské prostory o venkovní posezení.
Tří a půl hektarový park se dvěma rybníky krášlí vzrostlé kaštany, lípy, javory, borovice, tisy, jasany, břízy, cedry, platany, vrby, akáty, duby, buky, cedry, olše, buxusy, rododendrony, ginkgo biloba a zerav obrovský.

Významné památkové hodnoty:
Barokní mansardový krov, dřevěná necková klenba, odkryté a zrekonstruované nástěnné malby r. 1700, r. 1750, litinové sloupy a kovové tepané zábradlí z roku 1880, sochy v parku z roku 1878-1882, největší Thuja Plicata (zerav obrovský) v ČR.

Předmětem prodeje je společnost Zámek Jablonná s.r.o.; to zahrnuje areál zámku a kompletní vybavení budovy. Nábytek, koberce, lustry, obrazy, okenní dekorace, doplňky, to vše je zhotovené nejprestižnějšími evropskými výrobci, kteří mají dlouhodobou tradici ve výrobě klasického nábytku a doplňků. Vybavení je považováno za ojedinělou expozici klasického interiéru 21. století.

Zámek leží v dojezdové vzdálenosti 35 kilometrů od pražského okruhu a přímo v zámeckém areálu lze přistávat helikoptérou.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5962

Cena

na vyžádání

Adresa

Sedlčany, Příbram, Středočeský kraj

Druh

Ostatní nemovitosti

Užitná plocha

2 300 m2

Parkování

10

Všechny parametry