Prodej

Prodej panství Prčice, 597 ha, Sedlec-Prčice

3 316 m2 Sedlec-Prčice, Příbram, Středočeský kraj Prodáno

O nemovitosti

Nabízíme ojedinělou příležitost koupě panství Prčice o celkové rozloze cca 597 ha. Panství se skládá ze zámeckého areálu a pozemků, jež k panství náleží. Samotný areál zámku se nachází ve městě Prčice, další pozemky jsou v k.ú. Divišovice, Heřmaničky, Jetřichovice, Kvasejovice, Libenice u Tábora, Měšetice, Nové Dvory u Kvasejovic, Orlov u Jistebnice, Prčice, Sedlec u Votic a Vrchotice. Pozemky zahrnují z největší části lesy, dále ornou půdu, louky a rybníky.

Panství Prčice o celkové rozloze 597 ha se skládá: lesy - 491 ha, vodní plochy - 19,5 ha; z toho rybníky - 14,5 ha, orná půda - 56 ha, trvalé travní porosty - 17,7 ha, ostatní plochy - 12,5 ha.

V centru města Sedlec Prčice se nachází zámek s hospodářskými budovami, přilehlým parkem, loukami a dvěma rybníky. Z jižní a východní strany je park obehnán barokní ohradní zdí s hlavní branou, ze severní a západní části je pozemek oplocen. Uvnitř parku je postaven bytový dům, který není předmětem nabídky a je též oplocen. Nejstarší záznamy o šlechtickém sídle pochází z 12. století. Postupem času byl původní hrad přestavěn na zámek a později několikrát přebudován. Posledním vlastníkem před zestátněním byl pan Hásek, generální ředitel závodů Škoda Plzeň, který zakoupil panství Prčice v roce 1924. Po roce 1989 bylo vráceno toto dědictví potomkům původního majitele, kteří ho v devadesátých letech zrekonstruovali. Zámecká budova je téměř čtvercového půdorysu. V podzemí jsou zachovalé sklepy s valenou klenbou. Zámek disponuje třemi nadzemními podlažími. Je zde 24 místností a 10 koupelen, dále kuchyně (přípravna) a vstupní hala, která propojuje jednotlivá patra. V přízemí se nacházeli společenské a provozní místnosti objektu. První a druhé poschodí zahrnují pokoje s příslušenstvím. Zámecká budova je z cca 90 % zrekonstruována. Současní vlastníci ctili rozvržení místností z počátku 20. století. Jsou zachované klenby, opravené či doplněné parketové podlahy, dobudované toalety s koupelnami. V zámku jsou zhotovené nové rozvody elektřiny a vody. Hlavní hala je vytápěna kamny na tuhá paliva, v přízemí je podlahové topení. V pokojích jsou osazeny radiátory. Vše je vytápěno čerpadlem vzduch vzduch. Voda je přivedena z městského řadu. Na pozemku je i studna, kterou současní majitelé neobnovili. Zámek je napojen na kanalizaci. Mobiliář zámku se nedochoval.

Ostatní objekty hospodářského dvora nejsou zrekonstruované. Pouze byly vyměněny střechy vyjma objektu č.p. 170.
Zámek s hospodářským dvorem, parkem, zdmi a branou jsou nemovitou kulturní památkou a celý areál se nachází v městské památkové zóně. Nemovitosti jsou bez omezení vlastnických práv; vyjma věcných břemen ve prospěch jednotek bytového domu v rozsahu přístupové cesty a sítí zapsaných na listu vlastnictví, jinak nejsou nemovitosti ani další nemovité věci zatíženy právy třetích osob.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5787

Cena

Prodáno

Užitná plocha

3 316 m2

Parkování

Ano

Všechny parametry