Prodej

Prodej renesančně barokního zámeckého komplexu Stružná, 12 ha, Stružná

4 000 m2 Stružná, Karlovy Vary, Karlovarský kraj na vyžádání

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji renesančně barokní zámek Stružná u Karlových Varů, který je veden jako kulturní památka.

K hlavní zámecké budově náleží rozsáhlý oplocený park s dalšími hospodářskými objekty o výměře cca 12 ha. Celý areál má mírně rozvlněný terén klesající k jihu a jihozápadu od hlavních objektů, které stojí na rovině. V zámeckém parku osázeném vzácnými dřevinami je také několik solitérních objektů, zahradní jezírko, rybník a na jižní straně protéká potok. Za zmínku stojí naprosto impozantní původní příjezdová cesta od bývalé říšské silnice z Karlových Varů do Prahy. Cesta je lemovaná vzrostlou alejí a přes parkovou kovanou bránu vede přímo skrze park až k zámeckému nádvoří (obklopeném třemi křídly do tvaru písmene U), na které se vstupuje barokní branou.

Východní křídlo má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. Půda je obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou a pětibokou pětipodlažní věží v pravé části. Věž je zakončená strmou střechou.
1. PP slouží jako spojovací chodba, sociální zařízení, technické zázemí a sklady. 1. a 2. NP mají chodbu po celé délce křídla, sály, obytné místnosti, sociální zařízení a také schodiště do věže.
Západní a severní křídlo má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží, podkroví a věž ve tvaru čtyřbokého jehlanu.
1. PP, 1. NP a 2. NP nabízí reprezentativní sály, pokoje, kaple přes dvě podlaží, jídelna (sala terrena) se vstupem na terasu zahrady, kuchyně, sociální zařízení, sklady, kotelna a spojovací chodby.

Okolí zámku obklopuje úchvatná krajina Karlovarska - velmi zajímavá přírodní oblast se zvláštním klimatem a téměř neporušeným životním prostředím. V okolí se nachází mnoho historických památek například hrad Loket, hrad a zámek v Bečově nad Teplou, kde je umístěna raně středověká památka světového významu – Maurův relikviář, zámek Kynžvart, premonstrátský klášter v Teplé u Mariánských lázní, a také zřícenina hradu z 15. století na Andělské hoře. Odtud je panoramatický výhled do široké krajiny, zejména na Krušné Hory s nejvyšší horou Klínovec (1264 m. n. m.).

Úchvatná okolní krajina nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití - turistika, jízda na koni a možnost ustájení koní, myslivost, rybolov, zimní sporty, vyhlídkové lety, cyklistika a golf. Zdejší vyhlášené golfové hřiště (vzdálené 3 km) s technickým a společenským zázemím má mezinárodní parametry.
Zámek se nachází 13 km od největšího lázeňského města V ČR Karlových Varů a 120 km od Prahy.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5889

Cena

na vyžádání

Adresa

Stružná, Karlovy Vary, Karlovarský kraj

Druh

Ostatní nemovitosti

Užitná plocha

4 000 m2

Parkování

Ano

Všechny parametry