Prodej

Prodej luxusní usedlosti pro podnikání 1006 m2, na poz. 5000 m2 - u Černovic, Vysočina

1 006 m2 Mnich, Pelhřimov, Vysočina 29 990 000 Kč

O nemovitosti

Exkluzivní prodej venkovského sídla s možností podnikání - v tiché obci na rozmezí Jižních Čech a Vysočiny. Původní unikátně zrekonstruovaný statek stojí na mírném, jižním svahu. Byl nákladně a citlivě zrekonstruován a dochované dobové prvky jen umocňují toto venkovské špičkové zázemí vhodné pro exkluzivní ubytování nebo bydlení, či kombinaci obojího. Nemovitost nabízí možnost jezdectví; vzdělávací či rekreační zaměření s možností vytvoření prostor pro semináře, setkání, cvičení jógy, bojových umění či pro meditační pobyty apod. Variantou je i originální luxusní penzion s jen několika pokoji, s arboretem. Lze dostavět ubytovací kapacity nebo vybudovat bazén, rozšířit stávající fitness. Tepelné čerpadlo má velkou kapacitu obhospodařit celý areál. V místě je klid, zeleň a soukromí a dostatek vody, na pozemku 2 studny, z toho jedna artézská.

Usedlost tvoří západní obytná část, ve východní části stodoly je možnost vestavby právě stájí, dalších pokojů nebo bazénu. Parkování pro min. 6 vozů. Kolem celé nemovitosti unikátní zahrada – arboretum, zavlažovaná automaticky studniční vodou. V domě umělecké kovářské práce, vitráže, selské kameny, rustikální dláždění, dubová vrata a dveře, materiály: masivní dub, buk, ořech. Pokroková energetika = nízké provozní náklady. Umělecké mozaikové dláždění.

Obytný dům – přízemí (300 m2): hala, jídelna, stylová kuchyně, společenská místnost s vodním krbem, 2x pokoj (s vodním krbem a terasou), WC, příprava pro 2. kuchyň a krb. Vlastní vchod. Dále 2 koupelny (jacuzzi, kamenné intarzie); wellness – sauna (zn. Klafs), solárium s IR-ozařováním, hala s kouzelnou kamennou studnou, 14 m hl.

První patro (156 m2): schodiště ocel-dub, intarzované kamennými nášlapy, 5 pokojů, nová plně vybavená kuchyně - dub masiv, kování Blum, elegantní kamenná deska; dále 2 koupelny, terasa (100 m2) = možnost nástavby nebo střešní zahrady.

Podkroví (140 m2): centrální vysavač, anténní TV systém a úložné prostory.

Sklep (40 m2): s výtahem, drenážní studna a 2 nová čerpadla

Vytápění: tepelné čerpadlo země-vzduch (Viessmann 32,5 kW). V přízemí podlahové topení – měděné armatury, radiátory. 2018 nová strojovna s tepelným čerpadlem, čerpadlo septiku odpadních vod a bojler. Voda: obecní vody plus 2 vydatné studny. Elektrické rozvody po celé usedlosti vč. zahrady. Kamerový systém – nepřetržitá Bezpečnostní Hlídací Služba.

Zahrada (4 000 m2): cenná sbírka solitérních, jehličnatých a listnatých stromů a keřů. Kamenné zahradní sezení s grilem. Automatická závlaha (vydatná studna 14 m hl.). Kompletní příprava pro již existující artézský vrt 65 m hl. (kojenecká voda).

Lokalita: La Perla leží na rozmezí Jižních Čech a Vysočiny, ekologicky čistá krajina, lesy, rybníky. Sportovní letiště (20 km), golfová hřiště (40 km), nádherná pahorkatina, historické památky.

Dostupnost: dálnice - Praha Letiště Václava Havla 2 h. Vídeň Letiště 3,5 h. Brno Letiště 1,5 h.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5236

Cena

29 990 000 Kč částečně vybaveno

Adresa

Mnich, Pelhřimov, Vysočina

Druh

Ubytování

Užitná plocha

1 006 m2

Parkování

6

Všechny parametry