Prodej

Prodej secesního penzionu, 1595 m2, na poz. 6958 m2, Zbiroh

1 595 m2 Masarykovo náměstí, Zbiroh, Rokycany, Plzeňský kraj 39 900 000 Kč

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji zavedený penzion, perfektně zrekonstruovaný historický objekt v secesním stylu na místě bývalé parostrojní továrny vystavěné Václavem Jíšou v roce 1876 (výroba dýmek, vycházkových holí). Objekt není památkově chráněný, přesto prošel nákladnou rekonstrukcí v historickém duchu, za což mu byla udělena prestižní Cena poroty v soutěži Stavba roku 2016. Z kupní ceny lze odečíst 21 % DPH.

Penzion s relaxačním parkem se nachází ve spodní části Masarykova náměstí v centru Zbiroha a je perfektně izolovaný od okolí. Dominantní střecha hlavní budovy připomíná střechu Národního divadla (továrník Jíša byl velkým vlastencem). Ve dvoře vysadil roku 1876 symbolickou lípu, která nyní zdobí svým nádherným majestátem dvůr. Penzion je vybaven secesním stylovým nábytkem, svítidly a dekoracemi.

Nemovitost disponuje ubytováním (17 pokojů ve třech kategoriích - De Luxe, standard, turistická; dvougenerační byt majitele, bezbariérový apartmán). Dále prostory muzea a wellness (infrasauna, zážitková koupel, masáže). V přístavbě k historické budově směrem do nádvoří se nachází restaurace s barem v industriálním stylu, sklep a venkovní terasa s tanečním parketem. Tyto prostory navazují na gastro provoz a zásobování z rampy z ulice Pujmanové. Nová kuchyně pro restauraci je vybavena nejkvalitnější technologií, umožňující přípravu pro hromadné akce (svatby, oslavy, firemní eventy). Rovněž zázemí pro restauraci je pojato velkoryse (sklady pro nápoje, suroviny, inventář). Hlavní budovy jsou vzájemně propojené a vychází se z nich na nádvoří. Možnosti dalšího rozšíření skýtají objekty v bývalém továrním prostoru.

Nedílnou součástí objektu je stylové nádvoří, společenská stodola pro posezení i tanec (svatby, firemní akce), relaxační park plný prožitků s jezírkem (venkovní posilovna, cvičení na trávníku, stezka obratnosti, snídaně a pikniky v trávě etc.), cvičný green, prostory pro živou a reprodukovanou hudbu, parkoviště pro 15 automobilů, dětské hřiště, venkovní bistro, pec a gril, zázemí pro sezonní provoz – úschovna kol a zavazadel, toalety.

Zbiroh byl odedávna zajímavým kulturním střediskem. Pocházelo odsud mnoho slavných českých osobností. Z těch nejznámějších je to Josef Václav Sládek, Karel Vokáč, Josef Palivec. Pobývali zde také Fráňa Šrámek, Václav Vačkář, Adolf Branald, malíř Alfons Mucha (Slovanskou epopej tvořil právě na Zbirožském zámku) a další. Konají se zde pravidelné letní promenádní koncerty, řemeslné trhy, výstavy a přednášky. Každý rok v květnu Zbiroh hostí hudební festival Vačkářův Zbiroh.

Město je posazeno v půvabné zvlněné krajině mezi Prahou a Plzní. Celá oblast láká k výletům i sportování. V blízkém okolí jsou zámky Zbiroh, Žebrák a Točník, zřícenina raně gotického hradu Řebřík, barokní zámek Hořovice a zámek Křivoklát. Severní část mikroregionu Zbirožsko je součástí biosférické rezervace UNESCO – Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko, pro cyklisty nedávno otevřený vojenský prostor v Brdech. Město má plnou občanskou vybavenost.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5926

Cena

39 900 000 Kč Cena včetně DPH

Adresa

Masarykovo náměstí, Zbiroh, Rokycany, Plzeňský kraj

Druh

Ubytování

Kategorie

Ubytování

Užitná plocha

1 595 m2

Všechny parametry

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím