Prodej

Prodej starobylého mlýna s MVE na řece Mži, pozemek 7100 m2 - Stříbro

7 100 m2 Máchovo údolí, Stříbro, Tachov, Plzeňský kraj 19 950 000 Kč

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji starobylou hospodářskou usedlost ‘Neue Mühle’, která se nachází nedaleko historického města Stříbra v okrese Tachov. Tato jedinečná nemovitost s pozemkem posazená v malebné krajině na samotě u jezu na pstruhové řece Mži, obklopená poli, loukami a lesy, od dávných dob fungovala jako mlýn s hospodářstvím.

Nyní je možné realizovat její nové využití. Inspiraci lze čerpat z dominantního masivu skály, který se vypíná vysoko nad řekou a ohraničuje pozemek, využít se dá znovu i vodní náhon starobylého mlýna (může se stát silným krajinným prvkem, zaklopený nebo otevřený, se zpevněnými nebo přírodními břehy, napřímený nebo křivolaký, rozlitý do nově vybudovaného jezírka), a případná rekonstrukce kamenného objektu stodoly poslouží jako odkaz k hluboké minulosti místa.

Areál o výměře 7100 m2 je v platném územním plánu určen k zastavění bydlením vesnického charakteru (rodinné domy, zahrady, hospodářství, chovy pro vlastní potřebu) a dle legislativy jsou přípustné i jiné účely využití (administrativa, drobná výroba a služby, veřejné zařízení, ubytování max. 30 lůžek, obchod do 200 m2 užitné plochy, zemědělství). Pozemkem je vedeno již zmíněné rameno původního mlýnského náhonu, které lze dnes opět energeticky využít. Je vydáno platné stavební povolení na vodní elektrárnu o výkonu 100 kW s roční průměrnou výrobou 400 až 500 MWh elektřiny pro zajištění energetické soběstačnosti lokality či s dodávkami do sítě. Pozemek lze snadno připojit na inženýrské sítě (vodovod, kanalizaci a elektřinu). Nyní je zde studna, zdroj pitné vody a stavební povolení na přípojku elektřiny kvůli MVE.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5956

Cena

19 950 000 Kč

Adresa

Máchovo údolí, Stříbro, Tachov, Plzeňský kraj

Druh

Komerční

Kategorie

Komerční

Plocha pozemku

7 100 m2

Všechny parametry