Stavební povolení uděleno – ekologické vily Na Meandru představí inovativní technologie

Dne 6.11.2019 bylo uděleno stavební povolení pro výstavbu luxusního nízkoenergetického vilového projektu v Řeži u Prahy s krásnými výhledy do kraje.

Stavební povolení uděleno – ekologické vily Na Meandru představí inovativní technologie

Dovolujeme si oznámit stávajícím i novým zájemcům o jedinečné bydlení, že luxusní rezidenční projekt nízkoenergetických vil Na Meandru získal dne 6.11.2019 stavební povolení. Na slunečné stráni v Řeži u Prahy začne tedy již brzy výstavba patnácti zcela ojedinělých vil s neopakovatelným výhledem na meandr řeky Vltavy.

 

Bioklimatická architektura – žijte v harmonii

 


Vily vynikají svým neotřelým moderním designem v dokonalém souladu s přírodou. Jsou rozprostřené na náhorní plošině, na jižním svahu 80 m vysoko nad řekou. Pozemek byl pečlivě zvolen s ohledem na orientaci, sluneční svit, prostornost zahrad kolem domů – aby vše odpovídalo optimálním podmínkám pro vytvoření krásného, ekologického bydlení s co nejnižšími provozními náklady. Cílem developera pana Jana Turka, specialisty na nezávislou energetiku, je postavit krásné chytré domy, které promyšleně využívají sluneční energii i vodu, navržené tak, aby bylo dosaženo vysokého životního komfortu bez zbytečného zatěžování okolního prostředí.

  luxusni-vila

 

Inovativní design vil doplňuje hlavní záměr projektu směřující k energetické soběstačnosti. Na první pohled vás upoutají zelené stěny i vkusné a efektivní rozmístění fotovoltaických panelů. Prosvětlenost domů umožňují velkoformátová okna orientovaná převážně na jih, západ a východ. V patře jsou jednotlivé samostatné místnosti s koupelnami doplněné o fitness a relaxační zónu s pochozí střešní terasou. Nechybí ani prostorné venkovní terasy, které důmyslně propojují interiér se zahradou a ochoz kolem všech ložnic v horním patře.

 

Inteligentní domov – mějte chytré spojence

 


Projekt Na Meandru maximalizuje energetickou účinnost domů, využívá k tomu trojí technologie – sluneční FVE, solární termický systém a tepelné čerpadlo země-voda, přičemž zahrnuje hospodaření s vodou i zbytkovým teplem z užitkové vody. Využívá se synergický efekt inovativních technologií, chytrých domácí aplikací a moderního designu. Tak vzniká zdravé, intimní a ekologické prostředí pro život v blízkosti krásné přírody, přitom nedaleko Prahy.

  terasa-s-bazenem

 

Každá z vil bude vybavena inteligentním řízením, díky němuž budete mít pod kontrolou vytápění, chlazení, větrání, stínění či osvětlení. Nicméně developer samozřejmě nabízí i podporu při zacházení s energetikou domu i dále, po předání domu. Vaše domácnost bude z 80% soběstačná, roční náklady jsou odhadnuty na 25.000 Kč. Ve všech domech bude aktivně využíván fotovoltaický a termický systém a v neposlední řadě i tepelné čerpadlo s vrtem zapuštěným do skalnatého podloží. Vily s vyšším standardem jsou vybaveny energetickým úložištěm.

 

Soukromí i komunita – bydlete jinak

 


Každý z domů je unikátní, všechny jsou ale součástí jediného, urbanisticky sladěného areálu. Projekt na Meandru byl navržen tak, aby poskytl svým obyvatelům potřebné a tolik ceněné soukromí i možnost dobrých sousedských vztahů. Všechny vily jsou promyšleně rozmístěny, inteligentně jsou řešeny i příjezdy k domům. Domy mají prostornou zahradu, a to převážně s jižní orientací – takže každá z vil má soukromí a čelní orientaci pouze na svou zahradu. Zachovány byly také v maximální možné míře i výhledy či průhledy do okolní, kouzelné krajiny. Můžete si tak vytvořit svoji vlastní oázu klidu a harmonie.

pohled-na-pozemky

  meandr

 

Lokalita – bydlení nekončí vaším prahem 

 


Krásy okolí můžete objevovat pěšky, nebo třeba na kole. Jen 3,5 km vzdálená Drážďanská cyklostezka (téměř 170 km trasy) vás provede od Prahy až do Drážďan. Navštívit můžete třeba národní přírodní rezervaci Větrušická rokle, jižním směrem můžete objevovat přírodní památky Jabloňka, Havránka, Salabka, Bohnické údolí, Zámky nebo přírodní rezervaci Podhoří. Nedaleko se nachází také Zoologická a botanická zahrada v Troji. Na levý břeh Vltavy se můžete dopravit přívozem a vychutnat si dlouhé procházky například v Tichém údolí, Roztockém háji nebo v Sedleckých skalách.

Nejen přírodu, ale i město budete mít na dosah. Autem se do centra Prahy dostanete do 30 minut (15 minut do Letňan), do půl hodiny vás vlak doveze na Masarykovo nádraží nebo za 18 minut na Nádraží Holešovice.

 

breh-vltavy

 

Zajímá vás víc informací k projektu Na Meandru

Kontaktujte makléřku projektu Ing. Šárku Tichou
na sarka.ticha@luxent.cz nebo 734 445 445.

 

Life & style

Novinky ze světa realit