TISKOVÁ ZPRÁVA: MOLO Lipno Resort postaví STRABAG

Developerský projekt MOLO Lipno Resort zná svého generálního dodavatele stavby. Stala se jím jedna z největších stavebních firem STRABAG a.s.

TISKOVÁ ZPRÁVA: MOLO Lipno Resort postaví STRABAG

Developerská společnost REALACTIVA a.s. vybrala generálního dodavatele pro stavbu rezidenční části komplexu MOLO Lipno Resort. Stala se jím jedna z největších stavebních firem STRABAG a.s., která převzala staveniště od investora MOLO Lipno Residence s.r.o. Za průběh výstavby a kompletní projekt management veškerých stavebních prací v rámci investice přesahující 1,7 mld. korun na pozemku o rozloze 24 tisíc metrů čtverečních zodpovídá společnost OM Consulting. Předání bytů novým vlastníkům je plánováno na druhou polovinu roku 2021.

 

V rámci výstavby MOLO Lipno Resortu již bylo dokončeno vyhloubení stavební jámy společností APB Plzeň. Společnost STRABAG zajistí pilotové založení stavby a následně výstavbu celé budovy, jejíž základem je kombinace železobetonových a zděných konstrukčních prvků, a rovněž výstavbu celého nového náměstí (promenády) obce umístěného mezi rezidenční a hotelovou částí resortu.

 

„Na Lipně budujeme exkluzivní resort s pětihvězdičkovými službami a komfortem světové úrovně. Klademe důraz na propojení s šumavskou přírodou, a právě proto se soustředíme na spolupráci s profesionály ve svém oboru. Důkladně jsme zvažovali výběr architektů i generálního dodavatele stavby s ohledem na celkové provedení stavby i na dokonalé zpracování každého detailu. Pro nás garancí světové architektury jsou architekti z Chapman Taylor a při výběru generálního dodavatele jsme vzhledem k rozsahu výstavby a náročným stavebním postupům zohlednili zkušenosti stavebních firem a schopnost zajištění potřebné kapacity pracovníků a jejich flexibilitu, aby bylo na stavbě dostatečné množství stavebních dělníků i odborných profesí. Společnost STRABAG je pro nás garancí spolupráce s profesionály s dlouhodobými zkušenostmi, kvalitně odvedené práce a dodržení stanovených termínů výstavby,“ vysvětluje Martina Jašková, tisková mluvčí projektu MOLO Lipno Resort.

 

MOLO Lipno Resort vyrůstá v obci Lipno nad Vltavou přímo na břehu jezera, jeho součástí bude vybudování promenády s obchody a kavárnami a v neposlední řadě pětihvězdičkový hotel s welness & spa a centrální náměstí, které vytvoří nové centrum obce. Unikátem resortu se stane ve střední Evropě nejdelší stopadesátimetrové dřevěné molo s vyhlídkovou restaurací a jezerním vyhřívaným bazénem plovoucím na hladině Lipna. Bytové domy se soukromou zahradou nabídnou celkem 79 luxusních bytů a prostorných podkrovních apartmánů v energetické třídě B. Všechny jednotky budou disponovat balkony, dřevěnými terasami či předzahrádkami. Většina bytů nabízí v rámci standardního vybavení klimatizaci a saunu. Samozřejmostí jsou sklepní kóje a parkovací stání uzpůsobená pro sportovní i SUV vozy.

Projekt MOLO Lipno Resort je financován fondem kvalifikovaných investorů DYNAMIKA, který je členem skupiny INVESTIKA. Prodej luxusních bytů a apartmánů zprostředkovává společnost Luxent – Exclusive Properties.

Info o projektu MOLO Lipno Resort:

Celkové investiční náklady: cca 1,7 mld Kč
Celkový rozsah: 24 000 m2
Počet jednotek: 79 bytů (bytová část) + 120 pokojů (hotelová část)
Stavební povolení: v nabyté právní moci
Zahájení prodeje: 11/2018
Stavba zahájena: 24.6. 2019
Předpokládaný termín kolaudace: 3Q 2021/ (bytová část)
Investor: MOLO Lipno Residence s.r.o., člen skupiny REALACTIVA, a.s.
Architekt: Chapman Taylor
Landscape architekt: Šmídová Landscape Architects
Generální dodavatel: STRABAG a.s.
Projektant: Atelier Smitka s.r.o.
Výhradní prodejce: Luxent – Exclusive Properties
Financování: DYNAMIKA FKI, člen skupiny INVESTIKA

Life & style

Novinky ze světa realit