Tree-houses jak je neznáte – dřevěné domky ve tvaru vejce nabízejí nádherný výhled na italské Alpy

Chcete zažít něco netradičního? Prožijte dovolenou v unikátním luxusním hotelu v podobě elegantních dřevěných vajíček v Alpách, které poskytují pohodlí a překrásný výhled na Italské Alpy.

Tree-houses jak je neznáte – dřevěné domky ve tvaru vejce nabízejí nádherný výhled na italské Alpy

Několik rozkošných domků ve tvaru vejce se skrývá v jednom z nejstarších italských lesů. Architetto Beltrame Claudio navrhl tato pohádková obydlí nazvaná Pigna (v italském překladu “borovicový kužel“), která nabízejí úžasné výhledy na italské Alpy. Inspirované kuželovitým tvarem a strukturou borovic jsou tyto šindelové domky pečlivě navrženy tak, aby do krajiny zapadaly a zároveň sloužily jako útulné a elegantní útočiště.

 

2

Pigna byla původně koncipována pouze pro architektonickou soutěž v roce 2014, avšak v letošním roce byla vytvořena a dokončena v Malborghetto Valbruna – Ugovizza v Itálii v nadmořské výšce 1.250 m. Projekt o rozloze 70 čtverečních metrů se skládá ze dvou domků, oba jsou zvednuty deset metrů od země a každý zahrnuje tři podlaží. Konstrukce vznikla z křížového laminovaného dřeva s izolací ze dřevěných vláken, zakřivený exteriér je obložen modřínovými šindeli. Každé z obydlí má dva balkony.

 

22

222

2222

 

"Projekt vychází z touhy vytvořit takovou strukturu, která by byla nejen útočištěm pro člověka, ale i přírodním prvkem, který by zapadal do svého přirozeného prostředí,“ napsali o něm architekti. Doslova “from the tree, for the tree” (pozn. ze stromu – pro strom). Domky jsou ukotveny na nedalekých stromech, první i druhé podlaží je přístupné přes venkovní schody nebo chodník. První podlaží slouží jako panoramatická krytá terasa, ve druhém najdete hlavní obytnou plochu s malou kuchyní, koupelnou a obývacím pokojem. Ložnice s manželskou postelí umístěná pod kruhovým světlíkem se nachází ve třetím podlaží. Přímo z lůžka se pak můžete kochat noční oblohou, pozorovanou skrz velký prosklený otvor ve světlíku. Všechna tři patra jsou propojena dřevěnými schody.

 

by-marco-crivellari

by Marco Crivellari

 

Jedna noc v domě Pigna Vás vyjde od 250 € pro 2 osoby, včetně snídaně, aperitivu a večeře, booking je však velmi obtížný vzhledem k velké oblibě.

Dřevostavby jsou ekologicky udržitelné: jsou postaveny v bio-architektuře, 100% energie je z obnovitelných zdrojů, najdete zde nízkoenergetické žárovky, reduktory toku vody apod. Dům je přístupný všem: architektonická řešení umožňují přístupnost zařízení také osobám s motorickým postižením.

 

„Cílem projektu je jen přiblížit lidi přírodě -“ říkají designéři – „nabídnout jim příležitost najít si vlastní psychofyzickou rovnováhu.“

 

Zdroje: Architetto Beltrame Claudio, interiérové ​​fotografie Laura Tessaro – prostřednictvím ArchDaily, ecobnb.com, inhabitat.com

 

Life & style

Novinky ze světa realit