Trendy luxusních bytů v Praze jsou minimalismus, dřevěné podlahy i světlý interiér

Jaké budou trendy interiérového designu bytů pro příští rok? Zavládne minimalismus, světlé prostory, dřevěné podlahy i oblíbená velkoformátová okna.

Trendy luxusních bytů v Praze | Minimalismus, dřevěné podlahy i světlý interiér

Trendy v bydlení se rok od roku mění a letos tomu nebude jinak. Příší rok se ponese v duchu:

  • Vzdušných prostorů
  • Velkoformátových oken
  • Minimalismu
  • Dřevěných podlah

Těšit se můžete rovněž na prezentaci exkluzivních pražských bytů, které tyto designové trendy vkusně reflektují – řeč bude o bytech na Malé Straně, Vinohradech či Josefově.

Další rok je tady a mnoho milovníků bytových trendů už netrpělivě vyhlíží, co bude moderním domácnostem vévodit tentokrát. Pravdou je, že na letos je přichystáno mnoho zajímavých novinek, které jistě zaujmou developery i ty, kteří se v Praze poohlížejí po stylovém bydlení odpovídajícím aktuálním hitům.

Hned na okraj můžeme prozradit, že následujících 12 měsíců se ponese v duchu minimalismu, vzdušných prostorů a světlých barev. Společně s těmito trendy vám rovněž představíme luxusní byty v Praze, jež zmíněnou módu skvěle podtrhují.

TOP bytové trendy - otevřené a vzdušné prostory

Pamatujete si doby, kdy byla drtivá většina bytů striktně rozdělena na kuchyň, ložnici a obývací pokoj? Dnes je tento koncept už dávno přežitkem. Čím dál více se naopak rozmáhá hit v podobě propojení jednotlivých pokojů, čímž vzniká velký a vzdušný prostor. V současnosti tak v mnoha moderních bytech nalezneme kuchyň spojenou s obývacím pokojem, což jednoznačně navozuje pocit útulnosti a pohodlí.

Skvělou ilustrací tohoto trendu může být tento luxusní byt na Malé Straně, ve kterém je vkusně propojena jídelna s relaxační zónou, odkud se naskýtá krásný výhled na Sudkův domek. Dojmu vzdušnosti také přispívá velké množství oken, která jsou orientována hned do tří světových stran.

obývací místnost

Minimalismus navozuje pocit vzdušnosti a otevřenosti

Minimalismus zažil v loňském roce velký boom a letos tomu nebude jinak. Byty zahlcené věcmi a nápadnými dekoračními prvky ustupují do pozadí a vpřed se naopak dostává čistý, úhledný a jednoduchý design, který opět navozuje pocit vzdušnosti a otevřenosti. Odstranění rušivých elementů napomáhá vyniknout geometrickým liniím, které dříve zůstaly nepovšimnuty.

Jako vynikající příklad minimalismu může být i tento prostorný zrekonstruovaný byt 4+kk v pražské čtvrti Bubeneč, který si zamilují všichni příznivci jednoduchého designu. Kromě originálních dekorací si pozornost zaslouží také zajímavé osvětlení a unikátní prostorové řešení.

postel

Velkoformátová okna pro více přirozeného světla

Za zmínku letošních trendů jistě stojí také velkoformátová okna, které se v současnosti těší velké oblibě. Důvody jsou jasné: více přirozeného světla a atraktivnější look bytu. Velké prosklené plochy proto dnes nechybí v téměř žádné moderní novostavbě. Estetickou funkci totiž plní na jedničku. 

Velkými prosklenými okny se pyšní i tento jedinečný byt v Praze o velikosti 5+kk, který vás uchvátí svou prostorností a otevřeností. Jeho obrovské skleněné plochy dopřejí budoucím obyvatelům nejen ohromující výhled, ale také dostatek přirozeného světla po celý den. Bonusem navíc je velmi atraktivní lokalita v podobě romantických Vinohrad.

relaxační zóna

Světle laděný interiér evokuje pocity čistoty

Mezi aktuální trendy patří rovněž světle laděný interiér, jenž evokuje pocity čistoty, jemnosti a elegance. Barevně se nemusí vždy jednat o ryze bílou, nýbrž o „odstíny off-white“, které obsahují i další tóny – může se jednat například o vanilkově bílou, lehce béžovou či světle růžovou.

Originální ztvárnění světlého interiéru představuje mimo jiné i tento atraktivní byt 4+kk ve čtvrti Josefov. Po pečlivém prohlédnutí zjistíme, že bílou barvu tu krásně doplňují odstíny béžové a šedé. Kromě harmonicky sladěných barev vaši pozornost jistě uchvátí také moderní dekorace a nadčasový design nábytku, který skvěle podtrhne minimalistický ráz tohoto luxusního bytu.

kuchyně a jídelna

Dřevěné podlahy i do moderních bytů

Nic nedoplní minimalistický styl lépe než dřevěné podlahy. Právě kombinace přírodních prvků s tímto uměleckým směrem vytváří sympatické duo, které v příštím roce sklidí mnoho úspěchu.

Právě dřevěné podlahy se díky svému vzhledu dokonale hodí nejen do rustikálních interiérů, ale také do moderních bytů, kde mohou působit jak půvabně a jemně, tak masivně a výrazně – stačí vybrat ten správný odstín.

Skvělou ukázku těchto podlah najdete v luxusním bytě ve vilové čtvrti Prahy 5. Hned na první pohled vás zaujme dřevěný masiv, který skvěle kontrastuje se světlým interiérem a zároveň dokonale ladí s elegantními dřevěnými prvky na stěnách. I zde se nachází výše zmíněný trend v podobě velkoformátových prosklených oken, ze kterých je krásný pohled na pražská panoramata.

krb

Jak je vidno, o luxusní byty v Praze zkrátka nouze není. Drtivá většina interiérů je dnes designována v závislosti na aktuálních hitech a novinkách, což slouží jako velké lákadlo nejen pro developery, ale také potenciální obyvatele, kteří si libují v moderním a nadčasovém bydlení.

Výše zmíněné pražské byty a s nimi spojené trendy jsou jenom důkazem toho, jak pružně návrháři reagují na současnou bytovou módu. Suma sumárum, otevřené, světlé a vzdušné prostory v kombinaci s minimalismem budou jednoznačně vévodit interiérovým hitům.

Life & style

Novinky ze světa realit