Trendy luxusních bytů v Praze | Minimalismus, dřevěné podlahy i světlý interiér

Jaké budou trendy interiérového designu bytů pro rok 2020? Zavládne minimalismus, světlé prostory, dřevěné podlahy i oblíbená velkoformátová okna.

Trendy luxusních bytů v Praze | Minimalismus, dřevěné podlahy i světlý interiér

Trendy v bydlení se rok od roku mění a letos tomu nebude jinak. Rok 2020 se tentokrát ponese v duchu vzdušných prostorů, velkoformátových oken, minimalismu a dřevěných podlah. Těšit se můžete rovněž na prezentaci exkluzivních pražských bytů, které tyto designové trendy vkusně reflektují – řeč bude o bytech na Malé Straně, Vinohradech či Josefově. 

Rok 2020 je tady a mnoho milovníků bytových trendů už netrpělivě vyhlíží, co bude moderním domácnostem vévodit tentokrát. Pravdou je, že na letos je přichystáno mnoho zajímavých novinek, které jistě zaujmou developery i ty, kteří se v Praze poohlížejí po stylovém bydlení odpovídajícím aktuálním hitům.

Hned na okraj můžeme prozradit, že následujících 12 měsíců se ponese v duchu minimalismu, vzdušných prostorů a světlých barev. Společně s těmito trendy vám rovněž představíme luxusní byty v Praze, jež zmíněnou módu skvěle podtrhují.

 

TOP bytové trendy v roce 2020

 

Otevřené a vzdušné prostory

 

Pamatujete si doby, kdy byla drtivá většina bytů striktně rozdělena na kuchyň, ložnici a obývací pokoj? Dnes je tento koncept už dávno přežitkem. Čím dál více se naopak rozmáhá hit v podobě propojení jednotlivých pokojů, čímž vzniká velký a vzdušný prostor. V současnosti tak v mnoha moderních bytech nalezneme kuchyň spojenou s obývacím pokojem, což jednoznačně navozuje pocit útulnosti a pohodlí.

Skvělou ilustrací tohoto trendu může být tento luxusní byt na Malé Straně, ve kterém je vkusně propojena jídelna s relaxační zónou, odkud se naskýtá krásný výhled na Sudkův domek. Dojmu vzdušnosti také přispívá velké množství oken, která jsou orientována hned do tří světových stran.

 

obyvaci-mistnost

 

Minimalismus

 

Minimalismus zažil v roce 2019 velký boom a letos tomu nebude jinak. Byty zahlcené věcmi a nápadnými dekoračními prvky ustupují do pozadí a vpřed se naopak dostává čistý, úhledný a jednoduchý design, který opět navozuje pocit vzdušnosti a otevřenosti. Odstranění rušivých elementů napomáhá vyniknout geometrickým liniím, které dříve zůstaly nepovšimnuty.

Jako vynikající příklad minimalismu může být i tento prostorný zrekonstruovaný byt 4+kk v pražské čtvrti Bubeneč, který si zamilují všichni příznivci jednoduchého designu. Kromě originálních dekorací si pozornost zaslouží také zajímavé osvětlení a unikátní prostorové řešení.

 

postel

 

Velkoformátová okna

 

Za zmínku letošních trendů jistě stojí také velkoformátová okna, které se v současnosti těší velké oblibě. Důvody jsou jasné: více přirozeného světla a atraktivnější look bytu. Velké prosklené plochy proto dnes nechybí v téměř žádné moderní novostavbě. Estetickou funkci totiž plní na jedničku. 

Velkými prosklenými okny se pyšní i tento jedinečný byt v Praze o velikosti 5+kk, který vás uchvátí svou prostorností a otevřeností. Jeho obrovské skleněné plochy dopřejí budoucím obyvatelům nejen ohromující výhled, ale také dostatek přirozeného světla po celý den. Bonusem navíc je velmi atraktivní lokalita v podobě romantických Vinohrad.

 

relaxacni-zona

 

Světlý interiér

 

Mezi aktuální trendy patří rovněž světle laděný interiér, jenž evokuje pocity čistoty, jemnosti a elegance. Barevně se nemusí vždy jednat o ryze bílou, nýbrž o „odstíny off-white“, které obsahují i další tóny – může se jednat například o vanilkově bílou, lehce béžovou či světle růžovou.

Originální ztvárnění světlého interiéru představuje mimo jiné i tento atraktivní byt 4+kk ve čtvrti Josefov. Po pečlivém prohlédnutí zjistíme, že bílou barvu tu krásně doplňují odstíny béžové a šedé. Kromě harmonicky sladěných barev vaši pozornost jistě uchvátí také moderní dekorace a nadčasový design nábytku, který skvěle podtrhne minimalistický ráz tohoto luxusního bytu.

 

kuchyne-a-jidelna

 

Dřevěné podlahy

 

Nic nedoplní minimalistický styl lépe než dřevěné podlahy. Právě kombinace přírodních prvků s tímto uměleckým směrem vytváří sympatické duo, které v roce 2020 jednoznačně sklidí mnoho úspěchu.

Právě dřevěné podlahy se díky svému vzhledu dokonale hodí nejen do rustikálních interiérů, ale také do moderních bytů, kde mohou působit jak půvabně a jemně, tak masivně a výrazně – stačí vybrat ten správný odstín.

Skvělou ukázku těchto podlah najdete v luxusním bytě ve vilové čtvrti Prahy 5. Hned na první pohled vás zaujme dřevěný masiv, který skvěle kontrastuje se světlým interiérem a zároveň dokonale ladí s elegantními dřevěnými prvky na stěnách. I zde se nachází výše zmíněný trend v podobě velkoformátových prosklených oken, ze kterých je krásný pohled na pražská panoramata.

 

krb

 

Jak je vidno, o luxusní byty v Praze zkrátka nouze není. Drtivá většina interiérů je dnes designována v závislosti na aktuálních hitech a novinkách, což slouží jako velké lákadlo nejen pro developery, ale také potenciální obyvatele, kteří si libují v moderním a nadčasovém bydlení.

Výše zmíněné pražské byty a s nimi spojené trendy jsou jenom důkazem toho, jak pružně návrháři reagují na současnou bytovou módu. Suma sumárum, otevřené, světlé a vzdušné prostory v kombinaci s minimalismem budou jednoznačně vévodit interiérovým hitům roku 2020.

Life & style

Novinky ze světa realit

Používáním těchto stránek souhlasíte s užitím souborů cookies.

Rozumím