V zimě za teplem – do jakých zajímavých hotelů vyrazit?

Teplé počasí je definitivně pryč a vystřídaly ho chladné sychravé dny. Milovníci sluníčka již jistě přemýšlejí, kam se poletí ohřát. Proto vám přinášíme tipy na ty nejzajímavější hotely, které vás okouzlí atmosférou, lokalitou, nevšedními zážitky i luxusním bydlením.

zima v teple

Zdroj: www.unsplash.com

Chcete posnídat s žirafami?

Pokud ano, představujeme vám Giraffe Manor, exkluzivní butikový hotel, který patří společnosti The Safari Collection. Nachází se na 12 akrech soukromého pozemku umístěných v lese na předměstí Langata v Nairobi. Není divu, že se jedná o jednu z nejikoničtějších budov v celém Nairobi. Z historické nemovitosti vyzařuje mimořádná přitažlivost, která se vrací do 30. let 20. století, kdy se návštěvníci poprvé začali sjíždět do východní Afriky na safari. Díky majestátní fasádě, elegantnímu interiéru, zeleným zahradám, slunným terasám a rozkošným nádvořím hosté často poznamenávají, že si připadají jako ve filmu Vzpomínky na Afriku – a jeden dvanácti pokojů skutečně nese pojmenování po spisovatelce Karen Blixenové.

Giraffe Manor

Zdroj: Giraffe Manor a jeho stádo žiraf Rothschildových

Skutečné lákadlo hotelu ale představuje zdejší stádo žiraf Rothschildových, které do něj může zavítat kdykoliv ráno i večer a strkat své dlouhé krky do oken v naději na pamlsek, než se opět stáhne do svého lesního útočiště. Pokoj v Giraffe Manor si můžete rezervovat na noc nebo jako součást kompletního keňského safari na míru v rámci The Safari Collection.

 

Giraffe Manor v Nairobi

Zdroj: Giraffe Manor v Nairobi

Podvodní království v laguně na Maledivách

Novou úroveň luxusu a soukromí – kombinaci těchto dvou parametrů v sobě spojuje The Muraka by Hilton. Jedinečná luxusní vila v Indickém oceánu totiž poskytuje výhledy na vodu i pod ní. Soukromá vila má nadvodní a podvodní podlaží. V horním patře, které se vznáší jen pár centimetrů nad vodní hladinou, naleznete obývací a jídelní prostory odpovídající jedné z nejexkluzivnějších rezidencí na světě.

Luxusní rezidence The Muraka by Hilton

Zdroj: Luxusní rezidence The Muraka by Hilton

Nad vodou si můžete užívat dvě ložnice a koupelnu s vanou orientovanou na oceán, venkovní terasu s nekonečným bazénem a samozřejmě služeb soukromého komorníka. Ale to rozhodně není všechno. Vydáte-li se po točitém schodišti nebo výtahem dolů, objevíte vlastní soukromé podvodní akvárium a architektonický skvost. Pod hladinou oceánu najdete hlavní ložnici se 180stupňovou zakřivenou akrylovou kopulí. Ani v koupelně a šatně nepřijdete o výhledy, jelikož i tam jsou okna naistalována od podlahy až ke stropu. Speciálně pro pohled na vaše podvodní sousedy pak vznikla i místnost s vyhlídkovým tunelem.

Hlavní ložnice The Muraka by Hilton pod oceánem

Zdroj: Hlavní ložnice The Muraka by Hilton pod oceánem

A pokud by vám výhledy na oceán nebo pod něj již nestačily, hotel samozřejmě nabízí nejrůznější formy zábavy – od kurzů potápění pro dospělé i děti přes nejrůznější vodní sporty až po relaxaci ve spa centru. Samozřejmostí jsou i restaurace a možnost nakupování v blízkosti vily.

Kappadokie – to jsou balóny, výhledy a jeskyně

Už jste slyšeli o turecké oblasti Kappadokie? Její název pochází z perského slova Katpatuka, což znamená „země krásných koní“, byť dnes by se více hodilo „země přírodních divů a horkovzdušných balónů“. Místní krajina je plná hlubokých údolí a kaňonů, skalních homolí, viklanů, věží a dalších prapodivných skalních útvarů, dokonce i celých podzemních i nadzemních skalních měst, jaká jinde na světě nenajdete.

Sultan Cave v Kappadokii

Zdroj: Sultan Cave v Kappadokii

Středobodem turismu se v Kappadokii stala vesnice Goreme, odkud se dá nejlépe vyrazit na výlety a túry po neobvyklých skalních útvarech. Restaurací i hotelů naleznete ve vesnici nespočet, ale nejkrásnější výhled budete mít z hotelu Sultan Cave. Na jeho střeše se totiž nachází posezení, kde můžete při východu i západu slunce pozorovat rozlétající se balóny nad krajinou posetou kamennými hřiby. Ve vedlejším sesterském hotelu Kelebek se pak pro změnu můžete ubytovat přímo v jednom ze skalních útvarů – obvykle nazývaných vílí komíny. Ten kromě autentických skalních stěn v pokojích nabízí také (pro rezidenty obou hotelů) venkovní bazén s výhledem a s mozaikou, která jako pravděpodobně první mapa na světě zobrazovala americký kontinent.

Jeskynní hotel Kelebek

Zdroj: Jeskynní hotel Kelebek

Po náročném dni plném aktivit si můžete v hotelu Kelebek vychutnat chvilky odpočinku v pravých tureckých lázních – jedněch z mála, které se nachází přímo ve skalním komplexu v téměř původní podobě.

Cava a Gaudí – kde jinde, než ve Španělsku

Dalším unikátním hotelem, tentokrát navíc s vinicí, je Mastinell nacházející se jen kousek od Barcelony. Španělsko je pro svou produkci vín celosvětově známé, což mělo velký vliv i na vzhled celé Barcelony.

Bazén u hotelu Mastinell

Zdroj: Bazén u hotelu Mastinell

Přestože společnost Mastinell vyrábí vína od roku 1980, hotel se rozhodli vybudovat v roce 2005 a dlouhých osm let na tomto snu pracovali. V roce 2013 otevřeli krásný pětihvězdičkový hotel, který stimuluje všechny lidské smysly. Originální design hotelu znázorňuje klikatící se řadu lahví cavy, které jsou završeny zvlněnou střechou, jež je poctou technice abstraktní mozaiky trencadís Antoniho Gaudího. Bar s terasou nabízející skvostné panoramatické výhledy na okolní vinice vás jednoduše okouzlí.

Ani milovníci jídla nepřijdou v tomto hotelu zkrátka. Restaurace En Rima nabízí gastronomické potěšení v nenápadně opulentním prostoru s klidným výhledem na vinice a je místem, kde si lze naplno vychutnat skvostná vína a neuvěřitelné jídlo. Cava & Hotel Mastinell patří bezpochyby k nejcennějším klenotům v oblasti Barcelony, který podporuje luxusní vinařskou turistiku, jež respektuje historii a místo.

Restaurace En Rima

Zdroj: Restaurace En Rima

V zahraničí jako doma

Španělsko mnoho cestovatelů uchvátí hned při první návštěvě a opakovaně se vracejí. Pokud k nim patříte i vy, mohla by vám padnout do oka luxusní třípodlažní vila v andaluském stylu z našeho portfolia. Exkluzivní nemovitost je situována na jihu Tenerife v jedné z nejvyhledávanějších oblastí ostrova. Vila s pozemkem o rozloze 827 m2 leží v klidné ulici čtvrti El Madroñal a zároveň nedaleko turistickému centru.

vila na Tenerife

Zdroj: exkluzivní vila na jihu Tenerife

Za domem se nachází prostorná terasa, na kterou navazuje udržovaná zahrada s vyhřívaným bazénem, který nedávno prošel rekonstrukcí. Podél pozemku rostou palmy poskytující soukromí a příjemný stín. Nedaleko luxusní vily na prodej najdete golfové hřiště, sportovní centrum s tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm. Jižní letiště Tenerife je vzdáleno pouhých 20 minut od domu a lokalita tak nabízí mnoho restaurací, kaváren, nákupních center a obchodů.

Rodinná vila je taktéž vhodnou zahraniční nemovitostí k investici. Po většinu roku ji můžete pronajímat, a když dostanete chuť na trochu jižního slunce, cavu a jamón, nic vám nebude bránit v tom vyrazit.

Jumeirah Living Business Bay, Dubaj

Zdroj: Jumeirah Living Business Bay, Dubaj

Tzv. druhé bydlení a bezpečnou investici do luxusní nemovitosti ale seženete i v dalších populárních exkluzivních destinacích – třeba v Dubaji. Apartmány promyšlené do posledního detailu koupíte v 35podlažní věži Jumeirah Living Business Bay či ve zbrusu novém projektu The Paragon na místě pulzujícího Business Bay. Nabízíme i prodej luxusních apartmánů o dispozicích 2+kk až 5+kk s výhledy přímo na moře, nejvyšší mrakodrap světa Burj Khalifa a Dubajskou fontánu – budova o 50 podlažích W Residences Dubai doslova zosobňuje luxusní životní styl. Pro romantické duše se zase hodí vilový projekt Damac Lagoons s vkusnými vilami o dispozicích od 4+1 do 6+1, které nabízí výhled na lagunu s průzračnou vodou ve stylu líné řeky.

Life & style

Novinky ze světa realit