Vneste si do interiéru třetí rozměr! Los Kachlos představuje trendy 3D obklady

Vneste si do interiéru třetí rozměr! Los Kachlos představuje trendy 3D obklady

Hledáte vhodné keramické obklady do koupelny či jiných obytných prostor? Zkuste některý z 3D modelů! Loňská novinka španělských designérů získává stále větší popularitu a není se čemu divit. Plastický formát umožňuje dokonalou hru světla a stínu a každému prostoru propůjčí skutečně jedinečný výraz. Vybírat lze přitom z velkého množství motivů i barev. 

 

Štuk i bez omítky

Nejčastěji se třetí dimenze v keramických obkladech projevuje v podobě imitace omítkového štuku. Obklady jsou v takovém případě obvykle větších formátů – například 33×100 cm – a v kalibrované verzi, což znamená, že hrany jsou tak přesné, že lze obklad pokládat s minimálními spárami a dosáhnout prakticky jednolitého povrchu. Imitace štuku bývají obvykle k dispozici ve světlých barvách a vybírat lze z jemných, hrubších i zcela výrazných reliéfů. Série jsou obvykle vybaveny i obklady s hladkým povrchem a dlažbou.

 

newport-park-dark-gray-small

kk

newport-island-beige-detalle-h-small

Série Newport z nabídky Los Kachlos věrně napodobuje omítkový štuk. K dispozici je v pěti odstínech. Cena od 1790 Kč/m2. 
 

 

 Ze světa Origami

Tvůrci plastických obkladů čerpají inspiraci na různých místech. Například i v Japonsku, kde je zaujalo staré umění skládání papíru, Origami. To se stalo předlohou úspěšné série Shapes, jejíž obklady jsou skutečně prostorové. K dispozici jsou buď v matné černé, šedé či bílé barvě a dále v lesklé bílé, stříbrné a dokonce zlaté. Na větší ploše lze s jejich pomocí získat dokonalý výsledek, který doslova hraje hrou světel a stínů. V případě kombinace matných a lesklých textur je efekt světelných odlesků ještě umocněn. Zajímavé geometrické útvary navíc vytvářejí propracované dekorace, které najdou uplatnění všude tam, kde dávají zákazníci přednost modernímu a neotřelému designu. Efektně působí nejen v koupelnách a jiných obytných místnostech, ale i ve veřejných prostorách, především v restauracích či barech.

 

amb-shapes-5-web

amb-shapes-1-web

Shapes z nabídky Los Kachlos. Formát obkladu je 25×25 cm a cena za prvek 3D se na českém trhu pohybuje od 1499 Kč/m2.

 

Inspirace přírodou

I v plastické obklady se inspirují přírodou. Ať už v podobě dekorů lístků či květů, anebo v imitaci přírodních materiálů. Novinkou letošní sezóny jsou plastické obklady, které vypadají jako z přírodního dřeva. Mozaika či tenoučké lamely v dezénech populárních dřevin prohřejí každý interiér.

 

starwood-desert-tanzania-almond-h-kopie

starwood-ice-nebraska-coffee-det-v-kopie

Starwood decors z nabídky Los Kachlos. Matný kalibrovaný obklad vypadá jak mozaika z přírodního dřeva. Formát 45×120 cm, cena 2190 Kč/m2