Vneste si do interiéru třetí rozměr! Los Kachlos představuje trendy 3D obklady

Prohlédněte si nejzajímavější 3D obklady z kolekce španělských designérů Los Kachlos, inspirované přírodou i geometrickými tvary. Hodí se do obývacích prostor, koupelen i ložnic.

Vneste si do interiéru třetí rozměr! Los Kachlos představuje trendy 3D obklady

Hledáte vhodné keramické obklady do koupelny či jiných obytných prostor? Zkuste některý z 3D modelů! Loňská novinka španělských designérů získává stále větší popularitu a není se čemu divit. Plastický formát umožňuje dokonalou hru světla a stínu a každému prostoru propůjčí skutečně jedinečný výraz. Vybírat lze přitom z velkého množství motivů i barev. 

 

Štuk i bez omítky

Nejčastěji se třetí dimenze v keramických obkladech projevuje v podobě imitace omítkového štuku. Obklady jsou v takovém případě obvykle větších formátů – například 33×100 cm – a v kalibrované verzi, což znamená, že hrany jsou tak přesné, že lze obklad pokládat s minimálními spárami a dosáhnout prakticky jednolitého povrchu. Imitace štuku bývají obvykle k dispozici ve světlých barvách a vybírat lze z jemných, hrubších i zcela výrazných reliéfů. Série jsou obvykle vybaveny i obklady s hladkým povrchem a dlažbou.

 

newport-park-dark-gray-small

kk

newport-island-beige-detalle-h-small

Série Newport z nabídky Los Kachlos věrně napodobuje omítkový štuk. K dispozici je v pěti odstínech. Cena od 1790 Kč/m2. 
 

 

 Ze světa Origami

Tvůrci plastických obkladů čerpají inspiraci na různých místech. Například i v Japonsku, kde je zaujalo staré umění skládání papíru, Origami. To se stalo předlohou úspěšné série Shapes, jejíž obklady jsou skutečně prostorové. K dispozici jsou buď v matné černé, šedé či bílé barvě a dále v lesklé bílé, stříbrné a dokonce zlaté. Na větší ploše lze s jejich pomocí získat dokonalý výsledek, který doslova hraje hrou světel a stínů. V případě kombinace matných a lesklých textur je efekt světelných odlesků ještě umocněn. Zajímavé geometrické útvary navíc vytvářejí propracované dekorace, které najdou uplatnění všude tam, kde dávají zákazníci přednost modernímu a neotřelému designu. Efektně působí nejen v koupelnách a jiných obytných místnostech, ale i ve veřejných prostorách, především v restauracích či barech.

 

amb-shapes-5-web

amb-shapes-1-web

Shapes z nabídky Los Kachlos. Formát obkladu je 25×25 cm a cena za prvek 3D se na českém trhu pohybuje od 1499 Kč/m2.

 

Inspirace přírodou

I v plastické obklady se inspirují přírodou. Ať už v podobě dekorů lístků či květů, anebo v imitaci přírodních materiálů. Novinkou letošní sezóny jsou plastické obklady, které vypadají jako z přírodního dřeva. Mozaika či tenoučké lamely v dezénech populárních dřevin prohřejí každý interiér.

 

starwood-desert-tanzania-almond-h-kopie

starwood-ice-nebraska-coffee-det-v-kopie

Starwood decors z nabídky Los Kachlos. Matný kalibrovaný obklad vypadá jak mozaika z přírodního dřeva. Formát 45×120 cm, cena 2190 Kč/m2

Life & style

Novinky ze světa realit