Vyšperkujte svůj domov doplňky ze skla!

Sklo bylo objeveno v Mezopotámii zhruba dva a půl tisíce let před naším letopočtem. Archeologické nálezy pak dokládají, že na našem území se zpracovávalo už v dobách Keltů. Zhruba ve 12. století se pak sklářské umění hojně rozšířilo právě v českých zemích, kam se přicházeli učit umělci z celé Evropy. České sklo a křišťál jsou dodnes vyhlášené a práce našich mistrů jsou vystavovány a obdivovány po celém světě. Proč si tedy také do exkluzivního bytu či luxusní novostavby nedopřát potěšení v podobě světelných paprsků prostupujících skrze nádherné skleněné doplňky od českých firem s dlouholetou tradicí? Navíc nyní se svátkem Hromnice si tento pocit užijete o hodinu déle!

sklo dekorace

Česká pýcha na americkém letišti

Své umění předvádí tuzemští skláři v zahraničí pravidelně. Jedním z posledních úspěchů se stalo vytvoření dynamické instalace s názvem Crystal Swell pro budovu letiště v Los Angeles, která zaujme nejen oko estéta, ale také inženýra. Čtyři tuny vážící a sedmnáct metrů měřící svítidlo obsahuje úctyhodných 65 metrů křišťálových stuh, jež dokáží díky inovativnímu řešení týmů prestižní značky Preciosa odolat zemětřesení až do síly sedm na Richterově škále!

 

světelná dekorace

Zdroj: www.preciosalighting.com

Oceňovaný popelník

Čeští mistři vynikají také v broušeném designu. Drobný doplněk s nadčasovým designem vznikl rukou Václava Plátka v roce 1957 a získal čestné uznání na světové výstavě EXPO v roce 1958. A tak se v Jablonecké krystalerii vyrábí dodnes.

popelník z českého křišťálu

Zdroj: www.preciosa-eshop.com

Stůl jako dominanta pokoje

Představme si další doplněk, který se dokonale hodí k luxusnímu bydlení a uchvátí jistě každého hned při vstupu do místnosti. Noha unikátního stolu Homune od uznávané značky Lasvit je vyrobena z 36 ručně foukaných elementů spojených v jeden a na ní leží křišťálová deska. Uvidíte, že jídlo servírované na tomto uměleckém díle získá další dimenzi prožitku!

skleněný stůl

Zdroj: www.lasvit.com

Motýlí váza

Design nevšedního kousku z dílny firmy Moser inspirovala krása motýlích křídel. Sklo disponuje úžasnou nosností světla, a tak když vázu prozáří sluneční paprsky, odmění vás magickou hrou barevných odlesků. Mistrný kousek od designéra Jiřího Šuhájka je k dispozici jen v limitovaném množství, díky čemuž budete mít jistotu, že váš luxusní dům obohatíte skutečně o výjimečný kousek.

motýlí váza

Zdroj: www.moser.com

Život jako na zámku

Ať už jste se rozhodli pořídit si pohádkové bydlení na zámku z portfolia naší luxusní kanceláře, či byste se jen rádi nechali okouzlovat stejnou nádherou jako šlechta osmnáctého století, vsaďte na ikonický model lustrů Louis od vyhlášené značky Preciosa vyrobený z toho nejkvalitnějšího českého křišťálu. Vybírat můžete z několika velikostí a tří elegantních odstínů. Do historických nemovitostí jsou jako dělané!

luxusní křišťálový lustr

Zdroj: www.preciosalighting.com

Šachy pro krále (či královnu)

Nádherné šachovnici z českého křišťálu Preciosa jistě neodoláte, i když zrovna nejste zrovna šachovým velmistrem. Nejen, že tato královská hra rozvíjí myšlení, ale představuje i skvělou zábavu na dlouhé zimní večery. Jedná se rovněž o tip na vkusný dárek například pro vaše obchodní partnery!

královské šachy z českého křišťálu

Zdroj: www.preciosa-eshop.com

Ve společnosti dánského prince

Nejen interiérový doplněk exkluzivní nemovitosti, ale také praktický pomocník pro romantické či pracovní večeře – to je elegantní nápojový set společnosti Rückl. Skládá se z ručně broušené křišťálové karafy s motivem zlaté lebky a čtyř sklenic na whisky. Sada z kolekce Hamlet inspirovaná stejnojmennou tragédií od Williama Shakespeara v sobě spojuje tradiční, ale také soudobý, až lehce výstřední design. Ozdobit s ní můžete nejen rodinnou vilu, ale klidně i moderní kancelář!

luxusní karafa a sklenice na whisky

Zdroj: www.ruckl.com

Svíčka s druhým životem

Rodinná sklárna Rückl zároveň přišla s neotřelým nápadem v duchu udržitelnosti – krásnou dózu svíčku Feather díky plnění ekologickým sojovým voskem můžete po jejím vyhoření vymýt a používat dál jako sklenici. Dostanete tedy nejen několik hodin uklidňujícího pohledu na hořící plamínek ve spojení se smyslnou vůní, ale také ručně foukaný doplněk do vaší jídelny.

 

luxusní svíčka

Zdroj: www.ruckl.com

Life & style

Novinky ze světa realit