Zajímavá místa k investici v Čechách | Okoř a přilehlé okolí

Okoř - krásná vesnička nedaleko Prahy, která je známá především díky impozantní zřícenině středověkého hradu Okoř. Vynikající příležitost pro investici nebo příjemné klidné bydlení.

Zajímavá místa k investici v Čechách | Okoř a přilehlé okolí

Malebná vesnička Okoř poblíž Prahy 6, které dominuje mohutná zřícenina raně středověkého hradu, a jejíž zajímavá historie se odvíjí již od 9. století, je rozhodně zajímavé místo a jedinečná příležitost na investici do nemovitosti. Historická stavení, většinou kamenná, připomínající spíše kraj Provence než centrální Čechy, jsou rozložena volně v krajině podél Zákolanského potoka. V obci se nestaví nové objekty a celá lokalita si zachovává původní ráz, který se v průběhu věků jen málo změnil.

  

Dlouhá staletí poté, co hrad zpustl a jeho přilehlá hospodářská stavení přestala být využívána ke svému původnímu účelu, zažila Okoř další renesanci – na přelomu 19. a 20. století zvlněná a zalesněná krajina okolo Okoře a Zákolanského potoka totiž inspirovala geniální díla největších malířů českého krajinářství. V této malebné krajině často tvořil a hledal inspiraci Julius Mařák (tehdy již významný umělec vídeňské Akademie), Antonín Slavíček, Antonín Hudeček, Jan Preisler, Antonín Mánes a další.

 

Obecně rozšířený a praktickými zkušenostmi prověřený názor, že investice do historických staveb je past na peníze, v takovémto charismatickém prostředí nedaleko Prahy nemusí vůbec platit. Stavení jsou výhodnou investicí s velkým potenciálem pro svou jedinečnost a polohu v ojedinělém, příběhy i pověstmi opředeném prostředí. Obec s mohutnou kulisou zříceniny hradu přitahuje díky své dostupnosti a malebnosti mnoho výletníků z blízké Prahy, je snem snoubenců pro naplánování a uskutečnění svatby na kterou se nezapomíná, firmy a instituce zde pořádají svá pravidelná setkání.

 

  mlyn-na-okori

 

Například rozlehlý mlýn s terasovitou zahradou při Zákolanském potoce, v dávné minulosti sloužící hradu. Může být využíván k pohostinským účelům, nebo také jako velkorysé rodinné sídlo s několika apartmány. V současném stavu je celkový počet místností přibližně dvacet. Je zde také 8 koupelen, 5 kuchyní a každá obývací místnost má vlastní krb. Vnitřní dvůr, na který je vstup ze všech apartmánů, obepínají kolem dokola terasy s centrálním bazénem. Na starý mlýn navazuje rozlehlý ovocný sad a zahrada o ploše přibližně šest tisíc metrů čtverečních. U nemovitosti je možné parkovat až dvacet pět automobilů.

 

    svatebni-vyzdoba

 

Objevte více historických nemovitostí na našich stránkách, nebo se obraťte na naši specialistku Ing. Lenku Duškovou, lenka.duskova@luxent.cz, +420 773 769 769.

 

 

Life & style

Novinky ze světa realit