Prodej

Prodej výjimečné secesní vily Helenka, 715 m2, Praha 5 - Malvazinky

715 m2 Na Václavce, Praha 5 - Smíchov na vyžádání

O nemovitosti

Nabízíme k prodeji výjimečnou secesní vilu Helenka – jedinečnou stavbu rezidenční architektury Art Nouveau z r. 1903. Vilu postavil Ing. arch. Alois Korda sám pro svou rodinu. Vila patří mezi přední významné stavby evropské secese, ovlivněná rakouskými trendy, zdobena ve francouzském a belgickém stylu. Na první pohled zaujme vyřezávanými balkony, propracovanými freskami, štuky a především překrásnou fasádou s květinovými vzory a slunečními hodinami, které jsou dílem malíře Františka Koblihy. Fasáda je vyzdobená pomocí technik české renesance velkolepými obrazy jižního Slunce na čelní stěně, Anděla ochránce na západní straně a modlitbou ke svatému Václavu na stěně východní. Dominantní věž s okny ve tvaru měsíce v úplňku a s plochou střechou je inspirovaná uměním v té době populární architektury Orientu a přispívá k neopakovatelné originalitě vily. Nejen umělecká fasáda, ale celá secesní vila prošla dvěma nákladnými rekonstrukcemi. V pěti podlažích se nachází celkem stylových 20 pokojů členěných do více či méně samostatných celků s 9 koupelnami. V podkroví vznikl moderní luxusní mezonet se střešní terasou a pracovnou ve věži - vzdušný, designově řešený s prosklenými příčkami, stylovou kuchyní, výtahem do bytu. V suterénu byt pro správce s kuchyní, dále je zde společenský prostor a tech. místnost. Vytápění – plyn kotle, zásobníky na teplou vodu. Secesní vila Helenka může sloužit jako rezidence, sídlo firmy nebo instituce či ambasády, jako apartmánový boutique hotel ap. K domu náleží zahrada s terasami k posezení a jezírkem, která též respektuje původní – secesní styl, vč. např. charakteristických kapradin. Prodej prvorepublikové vily Helenka je zajímavý také tím, že je považována za součást českého kulturního dědictví.

Vila stojí ve slavné čtvrti rozměrných secesních vil na okraji Malvazinek. Jedná se o jedinečnou nabídku, jelikož v této lokalitě jsou luxusní vily na prodej zřídkakdy k mání.
Parkování – 1 místo v domě a u domu modrá zóna.

Pro více informací kontaktujte naši RK.

Třída energetické náročnosti G je uvedena pouze dočasně z důvodu plnění zákonných požadavků, průkaz je zadán k vypracování.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N4526

Cena

na vyžádání

Adresa

Na Václavce, Praha 5 - Smíchov

Druh

Domy

Kategorie

Památka/jiné

Užitná plocha

715 m2

Všechny parametry