Prodej

Prodej zámku Světlá nad Sázavou, 5500 m2, na pozemku 13106 m2, Vysočina

5 500 m2 Zámecká, Světlá nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Vysočina na vyžádání

O nemovitosti

Zámek 100 km od Prahy stojí na levém břehu Sázavy v sousedství centra starobylého města, položeného v dech-beroucí krajině Českomoravské vrchoviny. Dvoupodlažní čtyřkřídlá budova s renesančními, barokními, empírovými a neorenesančními prvky, pod dvěma křídly podsklepená, lemuje obdélné nádvoří s kašnou a oranžérií. Společně s přilehlým zámeckým parkem tvoří krásnou a výraznou dominantu místa.

Rozlehlý zámecký komplex nabízí 5.500 m2 užitné plochy prostor ve dvou nadzemních podlažích bez půdy a sklepů, které jsou z velké části zrekonstruované.

Pod empírovým křídlem v západní části je několik místností sklepů s valenými klenbami, které byly vybudovány ve středověku zároveň s tvrzí, a také rozsáhlý sklepní prostor a dále několik místností sklepů pod původním barokním křídlem zámku. Další část sklepů je pod renesančním loveckým zámečkem a pod zemí je úniková cesta ze sklepení, která vede k městskému kostelu za řekou, ale v současné době není průchozí.

Velkorysé půdní prostory nad všemi křídly nabízí po adaptaci další škálu využití.
Několik luxusně zrekonstruovaných apartmánů vybavených historickým nábytkem poskytuje hotelové ubytování.

Jsou zde umístěné unikátní trvalé výstavy: Expozice historického evropského skla ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze a skla ze světelské oblasti, obojí se nachází v náročně opraveném barokním křídle. Expozici historických hodin, barokních obrazů, polychromovaných plastik, figurálního porcelánu ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Muzea Vysočiny v Třebíči a ze soukromých sbírek, majitelé umístili do prostor renesančního a empírového křídla. Pro děti jsou zde připraveny dva prohlídkové okruhy: Dětské království a pohádkový okruh Na Sázavě.
Zámecká kavárna Ladurée nabízí lehké občerstvení. Nachází se ve zrenovovaných prostorách v nejstarším pozdně gotickém křídle zámku a skládá se ze dvou propojených místností s kapacitou pro cca 70 osob. K dispozici má sklad, kuchyňku, připravené místnosti pro personál, a je propojena interiérovým vstupem na veřejnou toaletu. Kompletně vybavená včetně nábytku, barového pultu, atd.

Rozlehlý anglický park s kaskádou rybníků a můstků, dětským hřištěm, o rozloze cca 16.000 m2, je částečně v majetku zámku (pozemky lemující zámek; 8.051 m2), ale většina parku je v majetku města, které se kompletně stará o jeho údržbu na vlastní náklady a je otevřen pro veřejnost i majitele a návštěvníky zámku.

Zámek nyní slouží nejen majiteli, ale také poskytuje prostory pro společenské a privátní akce a svatby. Díky soustavné péči majitelů se zámek stává stěžejním kulturním centrem regionu.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N5701

Cena

na vyžádání

Adresa

Zámecká, Světlá nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Vysočina

Druh

Domy

Kategorie

Památka/jiné

Užitná plocha

5 500 m2

Všechny parametry