Prodej

Prodej velkolepého statku v Zadním Hrádku s pozemky 63000 m2, Bečváry na Kolínsku

1 291 m2 Bečváry, Kolín, Středočeský kraj Prodáno

O nemovitosti

Romantika, kam oko dohlédne. Hledáte-li klid uprostřed přírody, máme právě pro Vás jedinečnou nabídku velkolepého statku v Zadním Hrádku nedaleko obce Bečváry na Kolínsku. Statek je tvořen dvěma samostatnými budovami - hospodářskou a obytnou, které díky svému tvaru vytváří velký vnitřní dvůr, jenž přímo vybízí k pořádání různých oslav či svateb. Přilehlé pozemky o výměře 63.000 m2, které se statkem tvoří funkční celek, skýtají prostor např. pro chov koní, dva rybníčky jsou již jen bonusem. Tuto jedinečnou nabídku je potřeba zažít, proto prosím neváhejte volat o termíny prohlídek.

První písemná zmínka o obci Bečváry pochází z 28. srpna 1265, kdy Horyna z Bečvár Spolu s dalšími zemany svědčí o prodeji Pňova. Ze všech majitelů bečvareckého panství se jako jediný zachoval v širokém povědomí generál Laudon. Panství dostal za zásluhy od Marie Terezie. Laudon dal v obci vystavět zámek, který se řadí ke stavebním skvostům pozdního baroka. Zámek je v současné době v soukromých rukou a je intenzivně opravován.
 
Historie obce Červený Hrádek sahá do let dávno minulých. Vykopávky a předměty nalezené v okolí obce svědčí o tom, že zde lidé žili již před mnoha staletími. V místech, kde nyní stojí zámek Hradecký založil v letech 1237-39 Jaroš ze Slivna tvrz. Na zříceninách této tvrze vystavěl roku 1747 Jan Václav Vražda nynější zámek. Ten po několika přestavbách v současné době slouží jako ústav sociální péče. K obci Červený Hrádek patří samoty Dvorec a Hájovna.

Parametry nemovitosti

Číslo zakázky

N4676

Cena

Prodáno

Druh

Kategorie

Užitná plocha

1 291 m2

Všechny parametry