Prokopské údolí je jednou z mála přírodních rezervací na území hlavního města. Kaňon hluboký místy až 70 metrů se rozprostírá od Nových Butovic až do Hlubočep a nabízí klidné zelené prostředí pro procházky, odpočinek i sportovní aktivity. Pokud se chcete o této okouzlující lokalitě dozvědět detaily, můžete sledovat zdejší informační tabule a vydat se po místních naučných stezkách.

Adresa: Prokopské údolí, 158 00 Praha 5 – Jinonice

Protože Prokopské údolí začalo být chráněné až od roku 1978, vede skrz něj například železnice (ta dnes nabízí úžasnou vyhlídkovou jízdu motorovým vláčkem). Ne vždy příkladný ekologický přístup k tomuto území ale nedokázal zničit jeho krásu. Nejatraktivnějším místem je pro mnohé návštěvníky jezírko pod strmou vápencovou skálou, které se proslavilo ve scéně z filmu Pelíšky o „muži s koženou brašnou“. Milovníci piva po první třetině hlavní cesty mohou odbočit a objevit pivovar Prokopák s restaurací, kde vaří a nabízejí několik druhů vlastních piv.

Pro ty, kteří se chtějí podívat na Prahu z výšky, se nabízí návštěva Dívčích hradů neboli Děvína, jehož jižní část spadá přímo do území CHKO. Na louce můžete v ohradě zahlédnout koně převalského, které zde chová ZOO Praha.

Prokopské údolí je celoročně volně – a zdarma – přístupné. Jeho velkou výhodou je skvělá dostupnost z centra Prahy – jak autem, tak i MHD.

Pokud si lokalitu Prahy 5 zamilujete, má společnost Luxent skvělou nabídku: byty v projektu Garden Lofts pod Dívčími hrady, v ulici Pechlátova, na okraji zelené zóny západního úbočí hory Brabenec.