Domácí wellness – jak na to?

Tipy na wellness v pohodlí domova patří nejen do luxusních bytů v Praze. Vlastní wellness si můžete vytvořit i u vás doma.

Domácí wellness – jak na to?

Jak se začíná blížit zimní období, pociťujeme častěji potřebu odpočívat, relaxovat a dopřát si hýčkající spa procedury. Současná situace nám ale příliš nepřeje a wellness centra jsou prozatím stále zavřená. Napadlo vás někdy, že byste si je mohli naplno užívat i v pohodlí domova? Domácí wellness se nemusí týkat jen luxusních bytů v Praze.

Představte si tento scénář – přijdete domů unaveni z práce a zamíříte hned do vlastní sauny či vířivky, pustíte si oblíbenou hudbu a nic vás neruší. Jedinou možnou nepříjemnost ztělesňuje počáteční finanční vklad. Brzy ale zjistíte, že úspora za vstupné do nejrůznějších lázní, domácí komfort a časová flexibilita jej výrazně převýší. Navíc se jedná o atraktivní a užitečnou investici do bytu nebo domu.

Saunování pro zdraví i relaxaci

Na první pohled by se mohlo zdát, že domácí sauna je zbytečný přežitek a drahá „zábava“. Opak je pravdou. Místo rozmaru objevíte kouzlo vyhřáté oázy klidu. Nemusíte dojíždět přes celé město, dopřejete si relaxaci kdykoliv chcete a na jakou teplotu chcete, a to vše nerušeně v soukromí vašeho domova.

Pravidelné saunování má pozitivní vliv na lidské zdraví. Dochází k vyplavování škodlivých látek, posilování činnosti orgánů a krevního oběhu a celkově zvyšování imunity. Vysoká teplota příznivě působí na klouby, uvolnění svalů, ale spekuluje se i o hubnoucích účincích. Nezanedbatelné jsou dopady na psychiku – odbourávání stresu a nervozity a zlepšení spánku.

Vybírat můžete z několika typů. Infra sauna zabere menší podlahovou plochu. Díky nízké teplotě, mezi 30 a 60 ˚C, navíc bude vhodná pro začátečníky. Oproti tomu klasická finská sauna vyhřívaná na 90–100 ˚C vyžaduje náročnější provoz a údržbu. Lehce se odlišuje parní lázeň. Nižší teplota 40–50 ˚C a vlhkost vzduchu až 100 % může vyhovovat lidem, kterým horký vzduch nedělá dobře.

dřevěná infrasauna indoor Zdroj: https://www.kuengsauna.ch/…models/swing#…

Prefabrikovanou saunu s originálním designem prodává švýcarská firma Küng. Lze ji umístit v podstatě kamkoliv, nemusíte tedy vyhrazovat speciální místnost nebo zbytečně ubírat prostor v koupelně. Existují dokonce i kombinace sauny a parní lázně v jednom. Duální systém Insieme od stejného dodavatele nabízí rovněž úsporu prostoru a k tomu všestranné využití podle nálady a potřeb.

indoor-moderni-sauna Zdroj: https://www.kuengsauna.ch/…dels/insieme#…

Dopřejte si masáž ve vířivce

V dnešní době není problém sehnat vířivku do interiéru. Kdo by se nechtěl naložit do bublinek a nechat se hýčkat. Teplá voda má podobně prospěšné účinky jako teplý vzduch v saunách. Navíc si užijete masáž ztuhlých nebo namožených svalů. Příjemné využití najdete i pro romantické chvíle ve dvou.

Na výrobu designových sprchových koutů a vířivek se zaměřuje italská firma Treesse. Elegantně působí schované trysky, což je raritou na trhu. Hydro-masážní whirlpool přímo vybízí k umístění do středu místnosti.

vířivka Zdroj: https://www.treesse.cz/…/fusion-231/

Do rodinné vily si můžete dovolit venkovní vířivku a klidně bazén k tomu.

Doplňky doladí atmosféru

Nemusíte hned předělávat celý byt či dům nebo nakupovat nákladné vybavení. Dokonce menší koupelna s trochou úprav může sloužit jako tzv. home spa. Zkuste ji vnímat nejenom z praktického hlediska, ale povzneste ji na úroveň obytného prostoru a vymezte v ní odpočinkovou zónu. Snadné řešení nabízí například výměna obyčejné hlavice za tu masážní. Dále si pořiďte aroma lampu, vonné svíčky a koupelové pěny či soli. Teplou koupel si tak užijete v úplně jiném duchu. Nezapomeňte na hebké župany, ručníky a předložku.

K dokonalosti svůj relaxační koutek dotáhnete vhodně zvolenými dekoracemi. Ty vybírejte až nakonec a slaďte je se zbytkem interiéru. Co se týče materiálu, elegantně a nadčasově působí sklo a nerez, ale je to jen na vašem vkusu. Při zařizování wellness nebo i obecně koupelny najdete inspiraci například u italské značky Gessi.

umyvadlo Zdroj: https://www.gessi.cz/…pelny/goccia

Zdroj titulní fotky: https://www.gessi.com/…002%20ok.jpg

Life & style

Novinky ze světa realit