Exploze barev a čerstvě nařezané tulipány. Svátky jara jsou tu!

Velikonoce jsou nejen nejdůležitějším křesťanským svátkem, ale i symbolickým vítáním jara. To si žádá řádný sezónní úklid, přemíru veselých barev a voňavých květin. Provedeme vás svátečním týdnem a poradíme, jak vpustit jaro do svých příbytků.

Exploze barev a čerstvě nařezané tulipány. Svátky jara jsou tu!

Velikonoce jsou nejen nejdůležitějším křesťanským svátkem, ale i symbolickým vítáním jara. To si žádá řádný sezónní úklid, přemíru veselých barev a voňavých květin. Provedeme vás svátečním týdnem a poradíme, jak vpustit jaro do svých příbytků.

 

maja-anselmsson-yb6do6mvxuc-unsplash Zdroj: https://unsplash.com/…/yB6do6MvxUc 

Velikonoce: od Květné neděle až po Boží hod velikonoční

Vrchol křesťanského církevního roku připomíná zmrtvýchvstání Ježíše Krista a vítá jaro. Letos, v roce 2021, nám připomínka biblické události a příchod rozkvetlých a teplejších dní spadá na neděli 4. dubna. Oslavy a přípravy však začínají o týden dříve.

  • Květná neděle. Květná neděle připomíná příjezd Ježíše Krista do Jeruzaléma. Kostely se zdobí jarními větvemi jako upomínka zelených ratolestí, kterými lidé Ježíše vítali.

  • Modré pondělí. Na Modré pondělí se kostely zahalí do modré látky a nikdo by v ten den neměl pracovat. Dříve pro děti a studenty bylo Modré pondělí radostné i z toho důvodu, že jim začínaly jarní prázdniny.

  • Šedivé úterý. Pro křesťany nebylo Šedivé úterý nijak zvlášť významné. Pro hospodyňky to však znamenalo den, kdy se pustily do pořádného úklidu a měly z koutů vymést všechny pavučiny.

Life & style

Novinky ze světa realit