Life & style

Bydlení

Výkyvy běžného realitního trhu se luxusních nemovitostí příliš nedotýkají
30. 3. 2023

Výkyvy běžného realitního trhu se luxusních nemovitostí příliš nedotýkají

Naše realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties se na českém trhu již 15 let věnuje prodeji a pronájmu exkluzivních nemovitostí. Ty představují svébytný realitní segment, který příliš nepodléhá trendům a výkyvům běžného trhu. Některé ekonomické i geografické faktory se ale do prodeje prémiových nemovitostí promítly. V průběhu loňského roku jsme zaznamenali výrazný nárůst zájmu o pořízení rekreačních objektů v zahraničí, a to na úkor klasických chat a chalup v Česku. Kupující se také mnohem více zajímají o energetickou náročnost budov. A to nejen kvůli schválené legislativě, ale především s ohledem na své požadavky na udržitelné bydlení. Za 15 let našeho působení na trhu jsme zprostředkovali přes 3 000 realitních transakcí, kdy většinu představují pronájmy zejména z předcovidového období. Celkem jsme prodali 387 nemovitostí za přibližně 5 mld. Kč.

Přečíst
Od pláží k chrámům: objevte to nejlepší z Thajska a Bali
24. 3. 2023

Od pláží k chrámům: objevte to nejlepší z Thajska a Bali

Vydejte se na cestu do jihovýchodní Asie a připravte se, že vás uchvátí exotická krása Thajska a Bali. Tyto dvě destinace nabízejí kaleidoskop památek, zvuků a zážitků, které vás okouzlí. Thajsko a Bali se díky svým nedotčeným plážím, bujným džunglím, starobylým chrámům a rušnému nočnímu životu staly oblíbenými destinacemi cestovatelů z celého světa. Ponořte se do fascinujících kultur, pochutnejte si na lahodné kuchyni a prozkoumejte dechberoucí krajinu těchto dvou okouzlujících zemí. Připravte se s námi na cestu, která probudí vaše smysly a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky. Chybět nebudou tipy na unikátní ubytování, včetně možnosti pořízení vlastní rekreační nemovitosti.

Přečíst
Poctivé parkety, které vydrží
20. 3. 2023

Poctivé parkety, které vydrží

Parkety, známé svou odolností a klasickým stylem, v posledních letech zažívají boom díky kombinaci designu a funkčnosti. Jejich nápadité geometrické vzory a přirozená struktura dřeva dodají každému prostoru nádech elegance, zatímco jejich robustní konstrukce z nich činí praktickou volbu pro vysoce frekventované prostory. Zjistěte, proč jsou parkety ideální pro ty, kteří hledají kvalitní podlahy na celý život, aniž by se vzdali stylu.

Přečíst
Co se děje na chorvatském trhu a proč je nejlepší čas pořídit nemovitost právě teď? Chorvatsko očima expertky Veroniky
13. 3. 2023

Co se děje na chorvatském trhu a proč je nejlepší čas pořídit nemovitost právě teď? Chorvatsko očima expertky Veroniky

Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties výrazně rozšiřuje svou nabídku luxusních nemovitostí v zahraničí. Obchodní specialistkou se zaměřením na ty chorvatské je Veronika Pecková. Tamní trh i prostředí jsou jí totiž velmi blízké, zároveň má díky mnohaletým zkušenostem perfektní know-how a orientaci v developerských příležitostech a projektech různých stupňů složitosti. Podrobně jsme ji proto vyzpovídali o současném dění na chorvatském trhu.

Přečíst
Luxusní relaxace pro duši i tělo
28. 2. 2023

Luxusní relaxace pro duši i tělo

Pořízení vířivky nebo sauny do vaší domácnosti může přinést mnoho zdraví prospěšných účinků a pozitivně ovlivnit váš život. Ponořit se do vířivky nebo se vypotit v sauně nemusí být pouze luxusním zážitkem, ale také způsobem, jak podporovat zdraví a celkovou pohodu. Ať už se snažíte zbavit stresu, zlepšit krevní oběh nebo chcete příjemně strávit čas s přáteli a rodinou, vířivka nebo sauna vám tohle všechno poskytne. Luxusní nemovitosti s vlastní oázou, kde můžete uniknout každodennímu shonu a ponořit se do dokonalé relaxace, naleznete i v portfoliu naší realitní kanceláře Luxent – Exclusive Properties.

Přečíst